J '±y it I i si*7*1 iFI«II s-7.il IM om-m» No. 13 VRIJDAG 17 APRIL 1931 14e JAARGANG IDBJ Verschijnt onder leiding van: A. L. DESMIT M, J. KOOLHAAS J, OUDHEUSDEN. AT het zeer moeilijk is een eindspurt zonder fout te volbrengen is weer eens in de afgeloopen weken gebleken. Zoowel in onze eigen afdeeling als in de andere bleken diverse kampioenscandi- daten niet bij machte op het juiste moment, als ge wonnen moest worden, zulks ook inderdaad te doen. Na het falen van Z.F.C. hebben de gegadigden voor de eerste plaats in de andere afdeelingen vrijwel allen hun kansen in ernstig gevaar gebracht. Zoo ooit, dan hebben onze leidende zusterclubs thans wel aangetoond welk een fraaie prestatie onze menschen geleverd heb ben door vier opeenvolgende wedstrijden met gunstig resultaat ten einde te brengen. We mogen er zoo nu en dan eens 'n moreelen neder laag tusschendoor gegooid hebben, de puntjes bleven voor Ajax! Door den nederlaag van Z.F.C. tegen H.B.S. is onze voorsprong tot 3 punten gegroeid en kan deze door het winnen van onzen laatsten wedstrijd tegen H.D.V.S. nog tot 5 punten stijgen. Wanneer deze laatste wed strijd gespeeld zal worden is intusschen nog een open vraag.1) Wel is deze ontmoeting voor a.s. Zondag op het programma gezet, doch waar we Feijenoord als vierde kampioen in de eindcompetitie kunnen begroeten, is het zeer wel mogelijk dat a.s. Zondag ons eerste elftal ten tweede male een wedstrijd voor de kampioens competitie moet spelen. 1) Maandag geschreven! H. D. V. S.Ajax gaat door! Het is te betreuren, dat deze gewichtige competitie door de komende interlandwedstrijden aan stagnatie onderhevig zal zijn wat secundair ten gevolge zal heb ben dat de belangrijkste wedstrijden van het seizoen wellicht in ongeschikte weersomstandigheden verspeeld zullen worden. Ook het uitblijven van een beslissing in het oosten kan een zeer onaangenaam oponthoud veroorzaken. Onbegrijpelijk is het voor ons dat men althans P.E.C. niet op een der Paaschdagen voor de competitie liet aantreden. Nemen we aan dat het Oostelijk kampioen schap binnen twee weken beslist zal zijn, dan zijn op z'n minst nog 10 wedstrijddagen met het uitspelen der kampioenscompetitie gemoeid. M.a.w. tot einde Juni zal doorgespeeld moeten wor den. Dat is méér gebeurd, zeker, maar hoe dikwijls werden niet de wedstrijden om Hollandsch hoogste voetbaleer op smoor hitte zomerdagen gespeeld? En waarom toch eigenlijk, een heel stuk in de goede rich ting zouden we komen door de wedstrijden na in voering van den zomertijd vastgesteld 's Zaterdags avonds te laten verspelen. Kan de bezoekende club na afloop niet meer terug, dan is de Zondag nog altijd beschikbaar voor de terug reis. Desnoods is het zelfs te overwegen een gedeelte van de wedstrijden welke zich daarvoor leenen, 's avonds in de week tusschen te schuiven. De wedstrijden AjaxFeijenoord, Feijenoord P.S.V. en P.E.C. of Go AheadVelocitas leenen zich daarvoor wel. In ieder geval hopen we voor zweetvoetbal in de belangrijkste competitie gespaard te blijven, laten de betrokken clubs met de K.N.V.B. deze materie eens ernstig onder de loupe nemen. Na deze voorbeschouwing zullen we overgaan tot ons gebruikelijk overzicht, wat er zooal in de afge-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 1