ONS FEEST. 132 CXUBNIEUWS DER A.F.C. AJAX, Maar wat wel bijzonder de aandacht trekt is: Zondag 15 Maart werd rood-wit kampioen en Zaterdag 21 Maart was het nummer al gedistribueerd. Voor deze enorme prestatie aan amice Desmit en zijn gedienstigen ons bijzonder compliment, alsmede hartelijke geluk- wenschen aan Bestuur en leden bij het Kampioenschap. „De Sportkroniek Eenigszins anders oordeelt de Sportkroniek: Er heerscht in den Ajax-kring terecht vreugde over het behaalde kampioenschap. Aan die vreugde is uiting gegeven door een extra kampioensnummer van het Ajax~clubnieuws uit te geven. Blijkbaar was de tijd van voorbereiding hier zeer beperkt, want dit nummer steekt ongunstig af bij vorige soortgelijke nummers. Het zijn weer de oude geschiedenis-mootjes, dezelfde tirades en kieken benevens oude tabelletjes, die hier gebracht zijn, het nieuwe, het frissche en dat wat op het heden baseert ontbreekt, evenals een tikje journalistiek flair om het geheel smakelijk aaneen te lijmen. Maar wèl spreekt uit deze kolommen opnieuw de vreugde met het behaalde succes van de hoofdploeg en de andere kampioens elftallen en die vreugde doet prettig aan omdat zij gemotiveerd is. Ingewijden, die weten waar in de voetbalwereld Abra ham den mosterd haalt, zullen direct begrijpen dat deze beoordeeling van „Nevoh" komt! CRICKET. „Cricket" een woord dat onwillekeurig doet denken aan warmte en zonneschijn, factoren welke voor ons spel nu een maal onmisbaar zijn, hoewel wij het in ons kikkerlandje dik wijls genoeg zonder moeten stellen, doch voor een behoorlijk speelterrein met deskundig aangelegde pitch, hebben wij zelf te zorgen. Dit laatste nu geeft van 't jaar wel eenige moeilijkheden, daar het Zeeburgiaterrein zeer waarschijnlijk niet voor ons beschikbaar is. Ideaal was genoemd terrein het laatste jaar toch niet, want een pitch waar tevens op wordt gevoetbald, kan alleen maar helpen ongelukken te veroorzaken, laten wij daarom dankbaar zijn dat alles nog zoo goed gegaan is. Ik weet dat ons bestuur doende is, in deze een geschikte oplossing te vinden, en mocht alles naar wensch gaan, nog wel zoo één, waar we allen tevreden mee kunnen zijn. Een verbetering dit jaar zal echter de oefengelegenheid blijken te zijn. Een kooi van ruime af metingen, naast ons tweede voetbalveld geplaatst, zal ieder in de gelegenheid stellen, de zoo noodige handigheid met bat en bal te verkrijgen. Evenals vorig seizoen heeft Ajax dit jaar kampioenswedstrijden te spelen; ik zal van N.C.B. en A.C.B, voldoende uitstel zien te krijgen, opdat wij allen in de ge legenheid zijn, de elf in hun strijd om het Kampioenschap van Nederland aan te moedigen, doch daarna reken ik ook op aller medewerking om ons programma behoorlijk af te werken. E. Het is Maandagavond, en het zal een uur of acht geweest zijn, als Adé mij opbelt. Of ik nog iets ge schreven heb over het feest Natuurlijk niet. Geen tijd gehad, maar als ik de hoorn wegleg, heb ik beloofd iets te zullen ver tellen. Maar weet je Adé wat ik dacht? Wel dit. Ik dacht aan de eerste woorden van het refrein, van die foxtrot die we wel moesten kennen, toen we naar huis gingen Vrijdag: Lasz mich Wel nu ik het neerschrijf, dans ik weer, wil je wel gelooven. Och, met twee van die orkesten kan zooiets ook niet anders, want ze brachten tempo. En overal waar je keek, van voor naar achteren en omgekeerd, overal zat tempo in. En toen die lollige, blonde dirigente, beide orkesten leidde, was er toen tempo of niet? En wist zij den juisten toon te tref fen en maakte ze even stemming of niet? Het valt anders om de drommel niet mee om stemming te brengen onder een duizend menschen, maar haar lukte het volkomen. Prachtige bloemenmanden waren er, als hulde van verschillende vereenigingen en men vond het fijn als de preasus de verschillende telegrammen voorlas, om er naar te luisteren. Je voelt jezelf dan soms, als ware jij één der eerste elftal spelers, alsof je voor hetgeen bereikt is, zelf had meegespeeld. Totdat je in de spiegel kijkt, per ongeluk, en je bent weer een illusie armer. Welk goed Ajaxied was trouwens niet in z'n nop jes met dit feest, want het werd niet voor de lol ge geven. Er zat wat aanvast. En toen onze Voorzitter het hulde telegram van de Z.F.C. voorlas, sloeg dat in of niet? Natuurlijk. We hadden ook niet anders verwacht, dan dat het zou komen en volmondig kan hier herhaald worden, wat menigeen riep: Bravo, Z.F.C. Hier in ons blad gaan vertellen, wat gezegd werd door de verschillende sprekers, och, alle Ajaxieden zijn er geweest. Hebben dus alles gehoord en daar om treden we niet in herhaling. Gezellig, later in zoó'n hoek van de zaal met een leuk stel en af en toe een dansje. Wel, ik hou van zoo iets. Geen betere vermageringskuur als dansen. En prachtig voor de training, hè. Een training die animeert en aanmoedigd. Je danst en praat en de muziek geeft je het antwoord: ,,Lasz mich, Lasz mich." Den geheelen avond heb ik dat gehoord, van de muziek natuurlijk! Maar je kon er op dansen en dat was de hoofdzaak.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 10