f7 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX DOELPUNTEN REQEN BIJ DE JUNIOREN Onze drie Junioren teams scoorden Zondag j.l. 43 goals. De A en B zijn hiermede de 100 gepasseerd en de C zal daarop niet lang meer laten wachten; het totaal is nu reeds 98. Het kampioenschap van de A is nagenoeg een feit geworden. Nog slechts één puntje is daarvoor noodig. In de adspiranten-afdeeling valt één nederlaag de B verloor met 0—4 van D.W.S. B en één overwin ning te noteeren. De Ajax C-benjamins namen met 31 revanche op E.D.W. EN NU? Na dezen terugblik op wat alweer achter ons ligt, thans eens een blik vooruit. Natuurlijk is heel sportlievend Mokum in de wolken met het Ajax-kampioenschap, doch tevreden kunnen we daarmede niet zijn. Eerste Elftallersl Een eervolle doch zware taak wacht UI Sinds 1919 is Ajax geen kcimpioen van Nederland geweest. Men heeft uw spel, toen u dit seizoen in uw besten vorm waart, vergeleken met de glorie-elf van 1919. Onzes inziens niet ten onrechte. Slechts 'n inzinking die we thans weer gedeeltelijk te boven zijn, wekte weer twijfel. De rust die nu volgen zal na het bereiken van het voorloopige doel het afdeelings-kampioenschap zal u goed doen. Zeer sterk zullen de tegenstanders zijn. Waarschijn lijk Fijenoord, Go Ahead, P.S.V. en Velocitas. Vergis sen we ons niet, dan zal de a.s. kampioens-competitie een prachtige worden en zal de ware voetbaltechniek daarin hoogtij vieren. Amsterdam's voetballiefhebbers zullen u bij duizen den aanmoedigen in den strijd om Hollands' hoogsten voetbal-eer! Wij hopen dat het U moge gelukken onderstaand kleinood weder te veroveren. Wii honen en vertrouwen Daar het onmogelijk is alle spelers die aan het be haalde kampioenschap hebben medegewerkt op één foto te vereeuwigen, hebben we hun beeltenissen stuk voor stuk op de gevoelige plaat vastgelegd en op de volgende pagina's ingedeeld. S. TUMP - TH. BROCKMANN - F. COUTON Tenslotte meenen we onze redactie-rubriek niet te mogen sluiten zonder 'n woord van dank aan onze elf tallen-commissie. Onzes inziens kan men in 'n commissie Brockmann- Couton-Tump wel vertrouwen hebben, 't Zijn allen oud-voetballers en twee ervan maakten zelfs deel uit van het „Super team". Dat deze commissie niet tot aller tevredenheid heeft gewerkt, ook hier geldt het slagwoord ,,Im Westen nichts Neues". Ieder naar den zin heeft nog geen één commissie het gemaakt en we gelooven niet, dat het ooit zal voorkomen dat 'n elftallen-commissie door de spelers gelauwerd zal worden. Daartoe kan het inzicht te verschillend en het belang te tegengesteld zijn. Vooral in het voetbalwezen zitten de z.g. beste stuurlui aan den wal en het is o zoo gemakkelijk achteraf critiek uit te oefenen en het is als 't ware 'n sport op zich zelf geworden het werk van een elftallen-commissie af te breken. Dat verschijnsel vindt men overal kijk maar eens wat zoo nu en dan van de Teco gezegd wordt! Laten onze spelers hier rekening mee houden. Wellicht dat zij later als oud-voetballer nog eens in de elftallen-commissie verzeild raken en de juistheid van m'n woorden zullen erkennen! J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5