'Q (Tv)BAV<9/vD; r j 23 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX HET BILJART-TOURNOOI 1931. Ons monster-tournooi loopt langzaam maar zeker ten einde. Zoo druk als de avonden bij de eerste wedstrij den waren, zoo stil is het nu bij de laatste partijen. Deze laatste partijen, waarin het gaat spannen. Men weet nu langzamerhand wie kans heeft een prijs te veroveren, maar die spelers kunnen nog wel bereikt worden als. ze eens een partij mochten verliezen. En als een speler met serieusen kans speelt, dan scharen zich nu de enthousiasten en concurrenten om de wedstrijd-tafel. SPANNING. Zoo zacht mogelijk wordt er gesproken, men verkeert evenals de spelers zelf, in spanning en het is een lust te zien hoe verschillende concurrenten met angst en vreeze soms zoon partij volgen. Er zijn nu spelers die de algemeene belangstelling hebben. Als Piet v. Deyck speelt is het druk om het biljart. Want iet staat, hoewel hij nog tegen Bogaard moet spe len, in de sterke A-afd. ongeslagen boPvenaan. Wdnt hij de volgende maal van Bogaard, dan is hij No. 1. Bo gaard. zal dan als No. 2 eindigen, terwijl de 3e prijs voor Lauwaard zal zijn. AFD, KEIEN. Als Delsen speelt in de keien-afd., is het eveneens druk in de buurt van de groote tafels. Henk geeft een voorgift van 30 car. en hoewel hij uitstekend begon, heeft hij nu toch 3 partijen verloren en zijn kans op de ie plaats verspeeld. Maar we kijken met plezier naar zijn spel. Steeds kunnen we verzekerd zijn van een serie van 18 a 20 en als hij dan, zooals bij de laatste 2 partijen, verliest met 5 a 8 car. en hij dan spijtig zegt: „Nou Jack, wat zeg je er van, weer met een paar car."!, dan klop ik hem op zijn schouder en Henk lacht weer. Natuurlijk zou hij het ook wel leuk vinden een prijs te winnen, maar Henk weet dat ze ondanks de voorgift, het zeer op prijs stellen van hem te winnen. En dat is een prijs waard. Was hier verleden week v. d. Burg de leider, thans gaat weer .A. de Wit aan den kop. JUNIOREN AFD. De Junioren zijn zoo goed als uitgespeeld. Nog 1 partij in afd. G, hoewel de winnaars daar reeds be V. kend zijn. Daar krijgen resp. de le, 2e en 3e prijs: v. Straelen, Parmentier en v. Keulen. Maar die andere afd. daar zijn we nog niet mee klaar. Daar eindigden Ypma, Schrama en Diepgrond gelijk met 2 verloren partijen. Zoodoende spelen deze jongelui barrage, welke partijen den eerstvolgenden Vrijdag zullen plaats vin den. En dan zorgen de aanwezig zijnde Junioren er wel voor dat alle Ajacieden het weten, dat er om prijzen gespeeld wordt. Het zal me dan een drukte worden in dien jongenshoek. Afd. E is de eenigste afd. die achter is en daarom noodig ik die spelers uit een paar avonden te komen, zoodat deze afd. gelijk met de andere afd. opschiet. Afd. C. De afd. waarin verschillende oudjes bij enkele jongeren geplaatst zijn. En het is in deze afd. dat onze oud-keeper van het le elftal, Ziegeler, reeds de le prijs heeft veroverd. Met 8 gew. en 1 verl. partij staat Zieg. aan den kop. Hij heeft flink van zich afgebeten, deze veteraan. Hij heeft de jongeren wat je noemt. enfin, het doet er niet toe. Geen schijn hadden ze. Twee van deze edele verliezers spelen hoogstwaarschijnlijk om de 2e en 3e plaats en wel Paternotte en v. d. Toorren. Dolf v. Kol in afd. B, staat zooals het een internatio naal betaamt, eveneens aan de spits, maar gelijk met Henk Blomvliet. Ze zijn beide uitgespeeld, doch het wachten is enkel en alleen op v. d. Laar. Deze veteraan geeft ook geen haarbreed toe en mocht hij zijn laatste 2 partijen winnen, dan speelt hij met eerstgenoemden om de 3 prijzen. Eveneens spelen om de le en 2e prijs barrage Smit Jr. en Aarsen in afd. D. Beiden verloren 1 partij en won nen er 7, terwijl Diepgrond er dan heel goed voor staat om de 3e prijs te winnen. Zoo zien we, dat in alle af- deelingen een reuzestrijd gestreden wordt om de eerste plaatsen. Een spanning van je welste. En met het ten einde loopen van het tournooi, stijgt die spanning. Thans spelen verschillende lui partijen, welke verboden zou den moeten worden, daar ze zeer slecht zijn voor de gezondheid. ZENUWEN! Zenuwen, mijnheer! WH eens van gehoord? Komt U dan maar eens kijken! Komt en ziet het trillen der queue in de handen der spelers, de verwrongen gezichten en menschen, badend in overtollig vet. Nog slechts een kleine 50 partijen en het is gedaan. En hoewel he teen druk seizoen was, wat betreft het bezoeken der clubavonden, thans roep ik allen toe: „Komt en aanschouwt deze laatste wedstrijden, voor het is afgeloopenü" JACK.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 23