V 20 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Liet short passing dat ons in den winter op de zware velden zooveel succes had gebracht, faalde op de zo- mersche harde gronden tegen fel op den bal zittende tegenstanders. In de kampioenscompetitie, waaraan behalve Ajax, N.A.C., Heracles, Velocitas en Fyenoord deelnamen, veroverde, tegen veler verwachting in Heracles den eeretitel. Merkwaardig was dat juist met ons elftal ie kampioenen den meesten last hadden. Zcowel in Amsterdam als in Almelo bleef de strijd onbeslist, resp. 22 en 00. Doch al was het ons niet gelukt den eere-titel te behalen, er was een nieuwe pe riode van bloei ingeluid. De spelers, die Ajax voor het eerst na jaren weer terugbrachten, op de eerste plaats ziet LI hieronder met elkaar vereenigd. Staande: v.l.n.r.: H. Anderiesen, F. Couton (slechts gedeeltelijk zichtbaar), W. Anderiesen, de Boer, Martens, A. H. v. Kol; zittend: E. Hamel, W. Volkers, H. Hordijk, W. Iseger en H. Twelker. Hier achten we de historische periode ten einde. Wat sinds 1926/27 is gebeurd, zal ongetwijfeld ieder nog versch in het geheugen liggen. We hopen met dit brokje Ajax-historie, voor de ouderen herinneringen aan dagen van lief en leed weer in het geheugen teruggeroepen te hebben en vertrouwen dat de jongeren nog méér dan tevoren zullen beseffen dat het een eer is de kleuren te mogen verdedigen van een club met 'n historie als Ajax! AJAX-TROPHEEËN (BIJ DE FOTO'S) Op nevenstaande pagina ziet U een aantal kunst voorwerpen, medailles en bekers, deel uitmakende van de groote collectie die Ajax bezit. Het valt voor 'n foto graaf niet mee 'n keus uit zco'n verscheidenheid te doen en lang hebben we geaarzeld alvorens we besloten waar we onze lens op richten zouden. Tenslotte deden we 'n greep - fotografisch - wel te verstaan, uit het vele dat waard was gekiekt te worden. We hadden natuurlijk evengoed 'n serie andere voor werpen kunnen nemen. Jammer dat we nog steeds geen behoorlijke bestuurs kamer bezitten. Wat zou onze fraaie kast en de talrijke wandversieringen daarin beter tot hun recht komen! Enfin misschien krijgen we in navolging van Sparta eens een eigen „Kasteel". Een schat van herinneringen zijn aan deze voorwer pen verbonden en menig Ajax-tcurist zat uitroepen: O, weet je nog wel dat kregen we daar! De foto's zijn natuurlijk allen verkleinde afbeeldingen van het origineel, ter Uwer oriëntatie de volgende be schrijving: Bovenaan ziet U ,,het zilveren doel" door onze re serves gewonnen in het Alcmaria-Victrix-tournooi. Rechts daarvan ,,een tijger", aangeboden door Ti- grarna-Stockholm, bij ons tournée naar Scandinavië in 1921. Schuin daaronder ,,een beer", aangeboden door de Young Boys te Bern, bij onzen tour naar Zwitserland in 1921. Rechts in het midden ,,Het Gouden Kruis", le prijs door Ajax gewonnen in het A.V.B.-tournooi. Rechts boven de 2e Prijs van het „Scheepvaartbeker- tournooi". Daaronder „gebeeldhouwd Servisch wijnvat" (leeg aangeboden door Concordia Zagreb bij onze trip in Centraal-Europa. Onder de pagina van links naar rechts: 1. „Gouden plak", door het Gemeente Bestuur van voormalig Watergraafsmeer aangeboden, ter ge legenheid van ons entrée in de Eerste K1as«e (1917). 2. „Visitekaartje in verguld zilver" door H.VV. aangeboden bij ons 25-jarig bestaan. 3. „Verguld zilveren médaille", le prijs N.V.B.- Jubileumswedstrijden. En ten slotte in het midden: „De Gouden Meerbe ker" (1/3 ware grootte), ons kostbaar bezit. Uitgeloofd door ons eere-lid W. F. Egeman en na 3-jarig tournooi door Ajax gewonnen. A. D.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 20