CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Het Elftal dat Ajax in 1911 in de eerste klasse bracht: 13 als onze voorhoede wat levendiger kan worden en meermalen den bal geruimen tijd op de vijandelijke helft houdt. Nog 15 minuten zijn er te spelen. Nog steeds is het 00. De spanning wordt voort durend grooter. Daar ondernemen de militairen weder een heftigen aanval, de verdediging wordt overrompeld, een keihard schot volgt en.tot aller opluchting verhuist de bal gelukkig weder naar de andere zijde, waar onze voorhoede zich danig gaat weeren. Nog 10 minuten. Niemand zit meer, niemand roept of zegt meer iets, de spanning is enorm. Wéér een aanval van 't Zesde, wéér redt onze verdediging. Nog 5 minuten. Nog steeds 00. Daar krijgt in ééns onze voorhoede eene bevlieging, schitterend combineerend gaat het op het vijandelijke doel af doch het resultaat blijft nihil. Wél krijgt de achterhoede eenige opluchting doch niet van langen duur. Nog 3 minuten en nog steeds is het 00. Niemand is zich zelf meer. Velen zitten met het horloge in de hand. Nog 2 minuten en nog steeds is het 00. Plotseling onderneemt 't Zesde weer een aanval, tot dicht bij ons doel dringen zij door doch worden op het laatste oogenblik nog terug geworpen. Het was de laatste stuiptrekking. Nog 1 minuut en nóg is het 00. Onze voorhoede neemt den bal mede, stormt op het vijandelijke doel aan doch tot doelpunten komt het niet. Nóg krijgt zij eene kans maar ook die wordt niet benut en dan, terwijl de spanning ondragelijk is geworden, klinkt het eind signaal en stormt het publiek het terrein op om de nieuwe eerste klassers te huldigen. Buitengewone vreugde heerscht er in onze kringen, omdat thans onze vurigste wensch vervuld is, omdat AJAX, de vereeniging die steeds met zooveel bijna onoverkomelijke moeilijkheden te worstelen had, Amsterdam haar eerste klasser teruggeeft, een resultaat dat ook thans niet dan ten koste van enorme opofferingen en inspan ning verkregen is. De terugreis naar Amsterdam viel kort en lang tegelijk. Kort tengevolge van de opgeruimde stemming en lang door den wensch om vrienden en bekenden de doorleefde emotie te kunnen vertellen. Men denkt eenige honderden belangstellenden aan het station te zien, doch als de trein stilhoudt, stijgt uit duizend keelen een spon taan gejuich op dat zich voortplant tot ver buiten het gebouw. Cor poraties en afgevaardigden zijn aanwezig met kransen en bloem stukken om de spelers te huldigen die eigenlijk niet goed weten hoe zij het hebben. Door dichte drommen van menschen, telkens harte lijk toegejuicht, worden de rijtuigen bereikt, waarna een toer door de stad wordt gemaakt, waarbij nog telkens hartelijke ovaties in ontvangst te nemen zijn. Na aankomst in Café Buiten Amstclwaar zich weder honderden belangstellenden, hadden verzameld, waren weder tal van gelukwenschen in ontvangst te nemen, waaruit ten duidelijkste blijkt hoezeer men met ons medeleeft. De eindstand van de promotie- en degradatiecompe titie was de volgende: Ajax 4 2 1 1 5 7—3 't Zesde 4 12 14 3—4 Hercules 4 1 1 2 3 36 Het gevolg van ons entrée in de eerste klasse was dat we wegens gelijkenis met Sparta ons rood-wit ge streepte truitje moesten vervangen door het tegenwoor dige. Ook ons speelveld veranderde. In de tweede klasse-periode speelden we op het achterste veld aan den Middenweg en bij de intrede in het seizoen 1911/12 werd ons veld waar we tot heden nog op spelen in ge bruik genomen. Het leek of met het oude Shirt enj veld ook de oude geest verdwenen was. Het elftal dat ons in de eerste klasse had gebracht ziet U onderaan deze pagina af gebeeld en bleef, op de links buitenplaats na, die door Alofs bezet werd, onveranderd. Toch, temidden van alle glorie trokken zich sombere wolken voor Ajax aan den clubhorizont samen. Weer citeeren wij uit het jaarverslag: Het Bestuur is er dan ook trots op te verklaren dat het in dergelijke gevallen steeds op den steun der leden kon rekenen. Vraagt LI allen evenwel thans eens af: ,,is dat thans nog het geval?" Volmondig kan het overgroote gedeelte Uwer daarop ook nu zonder aarzelen JA antwoorden, zooals ik reeds in den aanhef van dit verslag opmerkte. Het spijt mij evenwel te moeten constateeren dat in sommige gevallen onmogelijk een bevestigend antwoord kan gegeven worden. In den laatsten tijd n.l. werden somtijds persoonlijke belangen en persoonlijke ideeën op den voorgrond geschoven en durfde men zelfs met bedreigingen aankomen indien zijne eischen niet werden Van "nks naar rechts: J. J. Grootmeijer, L. Seijlhouwer, A. Pelser, P. v. d. Broecke, A. Kooy, H. Schutte, G. Fortgens, K. W. F. v. d. Lee, C. H. Kammeijer, F. Schoevaart (Capt.), f. Schoevaart, Kirwan (trainer).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 13