Zondag 22 Februari 1931 fT CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Den volgenden dag V J 122 "A Wat een dag, wat een dag. Het milde voorjaarszonnetje dat lente-illusies opwekte, bracht ons veteranen-team in een dusdanig strijdlustige stemming, dat wij zonder het minste bezwaar zelfs den strijd tegen H.B.S. 1 aangedurfd zouden hebben. Vóór we het wisten, stonden we in ons Rood-Witte yersie op Houtrust, en namen „geheel compleet", de H.B.S.-veste onder schot. Het was een prettige wedstrijd, met vooral voor de rust aantrekkelijk Ajax-voetbal, U wee*: wel, tik-tak-tik-tak, net zoo'n gezellige Friesche hangklok. Na het delicieuse kopje thee was H.B.S. weer iets meer in den aanval, maar de Ajax-defensie zette zich, (niet zonder moeite) nog eens extra schrap, en dies bevestigden wij de gewonnen lauweren aan onzen strijdgordel, daar wij tweemaal en H.B.S. slechts eenmaal scoorde. Wij danken de kraaien voor deze leuke match en houden ons voor een tegen-visite zéér gaarne aanbevolen. We hebben ons weer eens even verbeeld dat we het nog wel konden, en heusch onze „Oude Schutters" schieten als het moet ook nog met scherp. Voor het arrangeeren van deze élite-partij zeg ik namens alle veteranen ook ons Bestuur dank. 's Middags woonden we de Big-match bij, en ofschoon Adé ons allen even als gewoonlijk van zijn uitvoerig overzicht zal laten genieten, moet me toch één ding van het hart. Want zelden zag ik zoo'n enerveerenden kamp en het eindsignaal klonk me als het „lachende saxefoon-pïaatje in de ooren. We zijn weer een héél moeilijke klip omzeild mannen, en ofschoon de „Pers" deze overwinning evenals die tegen H.F.C. misschien wel weer als een „moreele nederlaagzal betitelen, zetelen we weer een beetje steviger op de „KAMPIOENS FAUTEUIL". Nog twee wedstrijden lui, geef je met hetzelfde enthousiasme als tegen H.B.S. en 't is „pour le Boulanger". Mag ik misschien alle spelers nog even het nut der training-avonden onder het oog brengen, en mededeelen dat Brigade-Com mandant Reynolds „gelast" dat al zijn cadetten geregeld zijn lessen in bal-contröle, short- en long-passing, koppen etc. etc, moeten bij wonen. De weg naar een kampioens-diner is nu eenmaal doordrenkt met zweetdroppels, maar waar smaakt de nectar zoeter, als het wordt gedronken uit de schedels der verslagen vijanden. M'n eversharp valt, „AU", U weet niet wat een moeite het mij kost dat beroerde ding weer op te rapen, 't Valt niks mee hoor, zoo'n veteranen-match. Maar toch was het heerlijk m'n Ajax-shirt weer eens aan te hebben. M'n potlood zingt. 1. Tof, ik ga weer veteranen, Ik moet op het oorlogspad, Arme H.B.S.-ruïne, Maak je Kraaienhorst maar nat, Elzinga schrijft „OUWE SCHUTTER", Zondagmorgen in 't gelid, In je Roode in je Witte, In je oude Ajax-shirt. 2. Sakkerju toen ik het hoorde, Dat ik weer eens mee mocht doen, Kreeg de kat. een rreuze voorzet, En m'n vrouw een paardenzoen, Als een doffer om z'n duifje, Heb ik tegen haar gekirt, In m'n Roode in m'n Witte, In m'n oude Ajax-shirt. 3. M'n Manfields waren zwaar beschimmeld, M'n kousen allebei kapot En m'n zije voetbalbroekje, Opgepeuzeld door de mot, Maar het stond me om te stelen, Vrouwlief schold me uit voor flirt, In m'n Roode in m'n Witte, In m'n oude Ajax-shirt. 4. Fijn, toen ik het veld opstapte, Voelde ik me twintig jaar, Ondanks rheumatiek en galsteen, En m'n zout-en-peper-haar. Als een oud en dampig trampaard, Zweefde ik, „just like a bird", In m'n Roode in m'n Witte, In m'n oude Ajax-shirt. 5. Zeven ribben zijn verschoven, Three-cheers voor de voetbal-sport. Alles knarst en piept en rammelt, Net zoo'n middel-eeuwsche Ford, Ik kan haast geen poot verzetten, In m'n rug heb ik het spit, In m'n Roode en m'n Witte, In mijn héérlijk AlAX-shirt. TRTC.-TRAC.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 8