WedStbud VERfLAGEN. CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX APELLEER NOOIT J 120 AJAX II A.F.C. II. Hoe is dat met ons tweede elftal den laatsten tijd? Door diverse omstandigheden spelen we zoo ongeveer tweemaal per maand en dan in die opstelling en de volgende maal weder in een andere. Wat is het gevolg, de gang is eruit en er wordt maar matig ge speeld. Ook tegen A.F.C. hebben wij niet best gespeeld, ondanks de 30 overwinning. Uitblinkers waren er niet maar door de meeste spelers werd toch met animo gewerkt. Eén maakte echter een droeve uitzondering, nog wel een invaller. Mijnheer speelde arrogant en lusteloos en verklaarde in de rust het kinderachtige: ik speel voor mijn plezier. Wij spelen allen voor ons plezier en juist om dat te vergrooten winnen wij ook graag. Enkele verzoe ken van mede-spelers om Mijnheer maar het veld te doen verlaten, bevestigen zeker bovenstaande regelen. De E.C. moet echter dezen niet zonder talent zijnden artist maar eens nader bekijken. Over het spelverloop het volgende: Vrij veel publiek is aanwrezig als Ajax den bal aan het rollen brengt. A.F.C. blijkt direct goed partij te willen geven en vooral hun verdediging met den doelman Veen aan het hoofd weert zich geducht. Ajax is een weinig sterker, maar voor doel ongevaarlijk, al dient gezegd dat de A.F.C.-ers den heeren niet veel kans laten. Onze rechtervleugel staat nogal eens buitenspel wat enkelen kan sen verloren doet gaan. Landzaat moet enkele keeren handelend op treden, wat hem goed afgaat. Bij een onzer aanvallen, als Jurriaans naar doel snelt, wordt hij even gehaakt, penalty en Cor benut zijn onderbroken leans, 10. Spoedig hierna rust. Na de thee zit er aanvankelijk meer gang in de ploeg en A.F.C., vooral de verdediging, heeft het druk. Doelpunten blijven voorloo- pig uit. Geleidelijk komt A.F.C. weer los en de rollen zijn een poosje omgedraaid. Juist dit geeft den doorslag; een verre trap belandt bij Twelker, deze rent razend vlug over het vrije gedeelte in de richting A.F.C.-doel, hardnekkig gevolgd door een A.F.C.- verdediger, geeft vlak bij doel zijnde een keurige pas naar Jurri aans, die den bal van 1 Meter afstand kalm in doel plaatst, een fraai doelpunt, Henk. Nog geeft A.F.C. zich niet gewonnen, zon der resultaat echter en als een der A.F.C.-backs hands maakt, vol trekt Cor het vonnis en het is 30. De vermoeidheid laat zich gelden en het is de scheidsrechter, die opluchting geeft door het eindsignaal te blazen. De Heer Brussel leidde den wedstrijd op rustige wijze. We behaalden een verdiende maar geflatteerde overwinning en a.s. tegen Haarlem II, die een best elftal hebben, beter gespeeld, jongens en eens ter afwisseling een besten wedstrijd, want kampioen zijn we nog niet. W. de B. DE OUDE B JUNIOREN OP TOUR LANG GEWACHT EN STIL GEZWEGEN De rest van het versje, nooit gedacht en toch gekregen, is hier niet van toepassing. Dat het komen zou, daarvan waren we over tuigd. Zoo kwam dan Zondag j.l. de belooning voor het kampioen schap van onze B-junioren, het vorig jaar behaald. 's Morgens 8.30 stond reeds 'n groepje vereende B-ers voor het tramgebouw Stadhouderskade te wachten op de dingen, die komen zouden. De Heer Vlieger was reeds aanwezig en weldra kwam ook de Heer Desmit. Nog belangrijker vonden we evenwel de komst van den autocar, die ons naar Den Haag zou brengen. Er werd een laadproef genomen om te zien of ook de Heer Desmit nog 'n plaatsje zou kunnen vinden, doch dat bleek, zooals deze reeds verwacht had, niet het geval. Adé zei ons adi, tot Ado en vertrok naar het Centraalstation om daar 'n treintje naar het Haagje te pakken. Na 'n korte noodlanding voor Koolhaas' huis om toegangskaarten voor H.B.S.—Ajax in te nemen, werd de reis voortgezet. OnderWeg werd getauberd en ook het fluitconcert van Sanssouci ontbrak niet. Op het A.D.O.-terrein voegde onze redacteur zich weer bij het gezelschap en na 'n spoedige kleedpartij stonden de vereenigde B-ers in het veld tegenover de A.D.O.-junioren. De Haagsche jongelui hadden in het veld het beste van het spel, wij echter voor de goal en zoo won rood-wit met 52. Onder Vlieger's leiding werd hierna de tocht naar het H.B.S.- veld voortgezet. We behoeven u zeker niet te vertellen, dat we ons niet onbe tuigd hebben gelaten gedurende den wedstrijd en toen v. Reenen even voor het einde de beslissende goal inklinkerde, hebben we 'n dans uitgevoerd waar zelfs Indianen 'n voorbeeld aan hadden kun nen nemen. Onder de terugreis was de stemming „reuze"; we bleven niet in gebreke om in ieder plaatsje waar we langs kwamen, den roem van Ajax te verkondigen. Speciaal Haarlem vielen luidruchtige demon straties ten deel. In Mokum werd met den Heer Vlieger als tafelpresident gegeten en dat was 'n waardig slot van den dag. We namen aan het eind van de eetpartij de volgende motie bij acclamatie aan: „De Vereenigde B-ers, vergaderd ten huize van de Coöperatieve Keuken, constateeren, dat het Ajax-bestuur 'n reuze greep heeft gedaan om ons zoo'n fijnen dag te bezorgen, brengen onze Bestuursleden daarvoor hulde en dank en gaan hierna netjes naar huis." SUNIT. RIEUWS VAN AJAX 5 Ajax V D.E.C. III, 93. Heden had ik de eer een gastrol in het vijfde te vervullen. Wij (mag ik van wij spreken?) wonnen gemakkelijk, misschien wel wat te gemakkelijk, want ondanks de vele doelpunten, welke ik zag scoren, werden er nog meer kansen om zeep gebracht. Wat meer op de vleugels spelen en iedere wed strijd wordt 100. Ik hoop, dat jullie mij deze kritiek niet kwalijk zult nemen, kritiek schijnt nu eenmaal mode te zijn, zelfs groote sportbladen schromen niet om amateur journalisten te becritiseeren, en dan bemoei ik mij toch nog maar liever met mijn eigen huis houden, dan met dat van een ander. Enfin, jongelui, jullie worden kampioen, dat is vast. Good luck, en zorg, dat het ongeslagen behaald wordt. Alleen moet ik jullie namens het zesde verzoeken, een vrijen Zondag voor ons te reser veeren voor het Ajax-A.V.B. kampioenschap. Bij voorbaat onzen dank. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 6