\r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 119 waartoe echter en misschien ook wel hoofdzakelijk door Ahrens onvoldoende medegewerkt wordt. De kans voor onze ,,A" is intusschen zeer gunstig geworden. Vier verliespunten minder als BI. Wit, met nog slechts 4 wedstrijden in petto! ADSPIRANTENLEED In de Adspirantenafdeeling was het als 't ware een debacle. Een heele serie begriepten noodzaakten Elzin- ga het reservefonds nagenoeg geheel uit te putten en we kregen met onze toch al niet sterke elftallen stevige nederlagen te incasseeren. Ajax a Zeeburgia 06. Ajax b BI.-Wit b '03 en ook de kleinsten, de c-ers, verloren met 02. Een woord van dank voor den geblesseerden Groe- neveld, die ondanks 'n groote pleister op z'n wang, z'n elftal niet in den steek liet, mag hier zeker niet ont breken. ANTWOORD AAN Ir. v. EMMENES Op 't gevaar af door Ir. v. Emmenes met 'n cursiefje naar de journalistieke eeuwige jachtvelden te worden verwezen, willen we toch even antwoord geven op 'n uitlating van hem in de Sportkroniek van Maandag j.l. ,,Potverdrie, wat vonden de menschen 't lollig dat Jan de Boer zoo keurig-netjes over de lijn gedrukt werd. Maar ik heb zoo'n flauw vermoeden, dat 't Ajax clubblad dat ,,grof spel" zal noemen". Daarin vergist de populaire v. Eetje zich. Ophorst kon den bal niet spelen, die zich in de Boer's handen bevond en viel daarom onzen doelman persoonlijk aan. Daartegen hebben we geen bezwaar. Waar we ons wel tegen verzetten en ondanks alle geschrijf zullen blijven bestrijden, dat is de gewoonte van sommige spelers om bij voorkeur het lichaam van den tegenstander te spelen en ook als de mogelijkheid bestaat den bal te spelen toch ,,lichaamswerk" prefe- reeren. Dat is ons standpunt en niet anders. Wil de Heer v. E. dat ook eens in z'n blad zetten? Dat dit standpunt niet sedert gisteren of eergisteren wordt ingenomen, kunnen we hem uit tal van clubbladen bewijzen! NASCHRIFT. Tot op heden (Woensdagochtend) hebben de onder handelingen met Engelsche profteams nog geen defini tief resultaat opgeleverd. INTER VIEUW. ET phenomenale succes van Ajax," zoo sprak mijn neef F. Iasco, bestuurslid van de Kleijerdijksche Voet- balvereeniging; „danken jullie dat nu alleen aan dat hoogstaande spelpeil?" „Natuurlijk worden de successen op het groene veld in hoofdzaak verkregen, door het door intensieve training hoog opgevoerde spelpeil, maar toch komt er in zoo'n kerngezonde Vereeniging als „Ajax" nog veel meer kijken," ant woordde ik. „Je bedoelt zeker een geregelde toevloeiing van nieuwe leden?" „Neen, hier zit het niet in. Reynolds maakt spelers. Ajacieden worden echter niet gemaakt, die worden geboren, een Ajax-lid blijft lid, dat mist nooit. Zoodoende hebben wij menschen met dienstjaren, een kankerpit kan het bij ons geen jaar uithouden! Dit kweekt een prachtigen clubgeest, onze leden voelen zich één, lees twee verschillende veteranen-verslagen, waar zijn deze mee door- drengt, met ouden „angst", neem twee tourverslagen, wat doen die heeren, zwikken, uitsmijters eten, maar wat meer zegt, pak een Telegraaf, een Volk, een Maasbode, onverschillig welk dagblad, wat schrijven zij over „Ajax", een schitterende, homogene ploeg. Deze eendracht nog versterkt door uitverkochte clubavonden, heeft „Ajax" tot de grootste der grootsten gebracht." „Ik dank je hartelijk," sprak mijn neef, „ik ga de Kleijerdijksche spelers tot training en clubgeest opwekken, ik ga een belooning uitloven voor een tien-jarig lidmaatschap, ik ga „Een reuze sof halen," viel ik in, „je hebt hier nu wel een recept, maar je weet de verhoudingen niet, er is in Nederland maar één barman, die uit deze ingrediënten onze zoo hoog geprezen „succes cocktail" weet te mixen." „En dat is?" „Dat is onze, oude, trouwe Ajax", besloot ik het onderhoud. Trouwe, onvolprezen „Ajax", Neem den shaker eens ter hand, Mix ons even je succesdrank, De beroemdste in het land. Vul de helft met „prima spelpeil", Voeg daar „ware geestdrift" bij, 'n Flinke scheut van „goude clubgeest" „Soosgenoegens" niet te dry. Bovenop een tikje „eendracht", Schudt de zaak maar door elkaar, Prosit lui, nog vele jaren, De succes-cocktail is klaar. JAMES. P.S. Mag ik de geachte lezers (essen), mede namens mijn collega Jack even mededeelen, dat wij niets te maken hebbn, met de binnen- spelers van Arsenal. Voor een paar massief gouden beenen (niet te verwarren met houten) houden wij ons echter gaarne aanbe volen. Geachte Zessers, Reeds een paar weken konden we noodgedwongen geen tegen standers verpletteren. Ook a.s. Zondag zijn we weer vrij. Laat ons zorgen, dat stilstand niet altijd achteruitgang beteekent. Onze po sitie is veel beter dan in het vorige seizoen, dat is reeds een mooi succes. Vasthouden en den volgenden wedstrijd weer alles op alles. Semper avanti, het kan, dus zijn we het als Ajacieden ook verplicht. JAMES. J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5