r~~ 118 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Ajax 6 kwam niet in het veld en Ajax 7 hield Vole- wijckers 3 er net met 43 onder. HOE DE AJAX A JUNIOREN BL. WIT A KLOPTEN De ,,Big Match" in de A-afd. der Junioren behoort tot het verleden. Zondag 15 Februari vlogen de rood- en blauw-witte kemphanen elkander in het haar en na een spannenden, zwaren strijd bleef rood-wit met 41 de baas. Zooals gezegd was het 'n zware strijd met groote hardnekkigheid van beide kanten gevoerd. Na 'n kort Ajax-overwicht in de eerste minuten, volgde na 4 minu ten ons eerste doelpunt. Van Munster stuwde onzen aanval steeds weer op en via de vleugels werd het offensief geopend. Stam bracht na uitstekend vleugel- werk den bal voor doel en Wijngaarden greep dank baar de gelegenheid aan om met 'n kalm hoekschot Ajax de leiding te geven. Nog even duurde het Ajax-overwicht voort. Eeh snelle aanval via Wijngaarden over de linkerwing dreigde BI. Wit wederom noodlottig te worden, doch IJpma's felle schuiver was binnen 's keepers bereik en werd keurig gehouden. Na ongeveer 10 minuten kwam de kentering. Blauw- Wit legde 'n enorme wilskracht in haar spel en het tempo werd van beide kanten geweldig opgevoerd. Bijna steeds was het 'n duel tusschen onze taaie ver dediging en BI. Wit's snelle, hardwerkende, doch wei nig tactische voorhoede. Ook onze voorhoede zat echter niet stil. Keer op keer haalden onze binnenspelers den bal uit onze bedreigde zone en dan werd met doorloopballen via v. Wijngaar den of vleugelattaques over Stam en Ahrens het BI. Wit- doel bedreigd. Stam mocht het genoegen smaken Ajax's voorsprong te vergrooten. Na knap en doortastend werk op BI. Wit's verdedigingslijn goochelde onze rechtsbuiten den bal vóór en ten slotte in het doel. 20. Nog even zette BI. Wit 'n geweldig offensief in, dat weldra weer door 'n snellen aanval via v. Wijngaarden op het Zebra-doel beantwoord werd. Onze centervoor was reeds door de Zebra-verdedi ging heengebroken, doch werd op enkele meters van het doel gehaakt, waardoor 'n fraaie kans verloren ging. Het straffe tempo zakte hierna en gezien het af en toe matte spel in den verderen strijd, kunnen we aan nemen dat beide partijen in deze periode te veel van hun krachten gevergd hadden. De tweede helft vertoonde 'n verdeeld spel, waarin beurtelings een der partijen een overwicht wist te ver krijgen. De Ajax-voorhoede wist beter gebruik van de V kansen te maken als de Zebra-dito. Weer kwam het succes via den rechtervleugel, die evenwel veel te weinig te doen kreeg in deze periode. Stam kopte hoog opsprin gende den bal over den tegenspelenden kanthalf, zwenkte handig om den back en plaatste zuiver naar v. Wijngaarden, die met 'n kalm schot het vonnis vol trok. Beide elftallen voelden dezen goal als de beslissende aan. BI. Wit liet den moed zakken en.de Ajax-aanval bracht de Zebra-verdediging in groote moeilijkheden. Een vrije schop tegen BI. Wit werd goed geplaatst, Stam kopte hoog op doel en voor de Zebra-doelman het leder klemvast had, kopte de snel inloopende Ahrens den bal uit 's keepers handen en in het Blauw-Wit-doel. 4—0. Nog even duurde het Ajax-offensief voort en loste Stam 'n feilen schuiver, die via den binnenkant van den paal op onbegrijpelijke wijze weer uit het doel terug kwam. Blauw-Wit zag het gevaar van 'n onverdiend groote nederlaag daarna in en vond weldra weer de wilskracht terug om het spel meer evenwichtig te maken. Ten slotte slaagden de Zebra's er in om uit 'n voorzet van den rechtsbuiten 'n mooien tegengoal te scoren. Als we de spelers de revue laten passeeren, dan moeten we eerst even 'n eeresaluut brengen aan Midden dorp, die z'n doel op buitengewone wijze verdedigd heeft. In tal van moeilijke situaties wist hij redding te brengen en de eenige raad, welken we hem kunnen geven is: niet al te ijverig te willen zijn en slechts bij noodzaak z'n goal uit te komen. v. Tuyl-Brouwer hebben 'n moeilijke taak gehad. De fel op den bal zittende Blauw-Witters gaven geen tijd tot herstel. Onze achterspelers hebben evenwel den storm kranig getrotseerd. Het zelfde compliment kan voor onze halflinie gelden, v. Munster leek de minste door 'n paar gevoelige tikken, die hij reeds in het eerste kwartier opliep. Tezamen met Kroese en Espeet heeft hij ondanks de geweldige hoeveelheid verdedigend werk toch het steunen van den aanval niet verwaarloosd. Op één onderdeel dient van Munster speciaal Reynold's les vragen: Het opstellen. In onze voorhoede trad Stam het meest op den voor grond. Dat was Ajax-spel, lenig, tactisch en technisch! Koedijk kwam hem in dit speltype het meest nabij, doch weet zich voor doel te weinig te doen gelden. De voet baltoekomst van Koedijk ligt daarom o.i. op den vleu gel. Van Wijngaarden zagen we wel eens beter, al deed hij zeer goed werk en waren z'n doelpunten goed benutten van de geboden kansen. IJpma was weer de onvermoeide sjouwer en stevige doorzetter, doch vormde met Ahrens te weinig 'n wing,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 4