IV= f7~~ 116 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX DE SLAG OP HOUTRUST H.B.S.Ajax is 'n wedstrijd met een traditie en wel met de voor ons minder prettige, dat het op Houtrust met de kraaien kwaad kersen eten is. Vooral als kam- pioenscandidaat hebben we altijd heftigen tegenstand van de somber gekleede Hagenaars ondervonden. We herinneren ons den laatsten wedstrijd van het gloriesei zoen 19181919. Ajax was nog steeds ongeslagen en de laatste wedstrijd H.B.S.Ajax zcu beslissen of de groote eer, ongeslagen kampioen te worden, ons te beurt zou vallen. Het is toen 'n adembeklemmende partij voetbal geworden. Ons binnentrio kon niet door de Haagsche verdediging heenkomen en ook de voortref felijke vleugelspelers de Natris en Gupffert, Mckum s roem, slaagden toen zij het binnentrio uitschakelden en individueel succes trachtten te behalen, daarin niet. Het resultaat van ïl/2 uur voetbal was 0 tegen 0, waarmee nochtans het doel, ongeslagen kampioen van ,,West", bereikt was. Ook in latere jaren behoorden de uitstapjes naar H.B.S. tot de gevreesde. De ontmoeting van 't vorig jaar verloren we met 34. Het kampioenschap was echter reeds in ons voordeel beslist en de ontmoeting trok toen weinig belangstelling. Dit jaar troffen de Houtrust-bewoners het beter en stond H.B.S.Ajax in het zenith van de belangstelling met als gevolg het voor Den Haag zeldzame feit, dat reeds twee dagen te voren alle plaatsen verkocht waren. Duizenden Amsterdammers waren meegetrok ken met hun favorieten en toen we onze plaats op de tribune, bij welks bouw de timmerman niet op 'n paaltje meer of minder gekeken had, betrokken, was het tjok en tjok vol om het veld. Zóó vol, dat het spel vanaf 'n tribune-zitplaats niet in de dichtstbijzijnde veldhoeken te volgen was. Toen scheidsrechter Aerts het beginsignaal blies, trokken de zwarthemden direct ten aanval en weldra moest onze verdediging in volle actie komen. Vooral dreigde het gevaar van den linker wing. Tweemaal kon Diepenbeek een aanval van dien kant onderbreken en toen het bij een derde poging aan v. Kesteren gelukte onzen rechts-back te passeeren, schoot v. Kol met suc ces te hulp. Hierna volgde de eerste Ajaxaanval, waarbij Mulders na snellen ren voor doel plaatst. De bal gaat van Volkers naar ten Have om dan via 'n Hagenaar de eerste Ajax-corner op te leveren. Het Haagsche over wicht is hiermee gebroken en Strijbosch in de linker en H. Anderiesen in de rechter veldhelft zetten tal van goede aanvallen op. De winstkansen zijn zéér wisselend en beide doel- verdedigers moeten hun talenten toonen. De Boer vangt fraai een kopbal van v. Kesteren en heeft geluk als bij een aanval van rechts de bal langs hem via de paal voor ons doel belandt, waar van Kol juist vóór de fel inloopende H.B.S.-ers weg weet te werken. Aan de andere zijde heeft Mul handen vol aan 'n paar uitstekende schoten van Strijbosch. Eén ervan stompt de Haagsche doelman terug en Piet kopt inloopend juist over de lat. Dan komt het fatale moment. Jan de Boer vangt, op springend, een scherpe voorzet van Fonscea en wordt op hetzelfde moment door den fel inloopenden Ophorst met bal en al in het doel gegooid. H.B.S. leidt met 10. Er was 35 minuten gespeeld. De resteerende 10 mi nuten trok onze voorhoede fel ten aanval en inderdaad wisten de onzen nog vóór rust gelijk te maken. Mulders plaatst na snellen ren voor doel, de bal passeert ons binnentrio en komt bij den inloopenden ten Have. 'n Schot volgt, Keilholz stuit den bal, die opnieuw bij ten Have belandt en Bob scoort den gelijkmaker 11. De tweede wedstrijdhelft gaf een geheel ander beeld als de eerste. Of het vermoeidheid was dan wel taktiek, kunnen we niet uitmaken, doch H.B.S. speelde na de hervatting voornamelijk defensief. Ons team kwam daarbij voor 'n moeilijke taak te staan. Eenerzijds vond onze voorhoede een met binnen- spelers versterkte verdediging tegenover zich, waarvan elk onderdeel zich wanhopig verweerde en anderzijds zag onze verdediging bij de snelle uitvallen van H.B.S. zich dikwijls tegen een plotselinge numerieke meerder heid geplaatst. v. Kol en Diepenbeek hebben dan ook 'n moeilijke taak keurig ten einde gebracht. Reeds dadelijk na de hervatting viel onze voorhoede heftig over den linkervleugel aan, waar een snelle ren van Mulders de zooveelste hoekschop opleverde. Even later braken ten Have en v. Reenen met fraai veldwerk in den rechterhoek door de Haagsche verdediging, doch op 't nippertje weet Keilholz den voorzet van Piet te onderscheppen. Dan probeert v. Reenen zelf te doelpunten als hij na fraai werk van onzen rechtervleugel en H. Anderiesen fel op goal schiet, doch doelman Mul stopt den bal keurig.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 2