f7' CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 105 JUNIOREN SUCCESSEN De Junioren C brachten weer twee winstpuntjes thuis met een 31 overwinning op Spartaan in den Polder'" behaald. Onze C Junioren hebben een flinken stap in de richting van het kampioenschap gezet door den grooten concurrent in deze afdeeling, Blauw Wit C met 54 te slaan. Het was een uiterst spannende strijd, wat wel blijkt uit het doelpuntenverloop, n.l. 10, 11, 21, 31, 32, 42, 52, 53, 5A. Zooals de hooge score reeds doet vermoeden waren de voorhoedes de verdedigingen de baas. De backlinie was bij ons zeer uit vorm en bijna geen moment opgewassen tegen den Blauw Witten aanval. Dat het aantal doel punten tot 4 beperkt is gebleven, danken de naast het goede werk van v. d. Fluit en v. Leeuwen in de halflinie, voornamelijk aan het uitstekende doelverdedigen van Karei Meyer, welke zeer betrouw baar keepte en een paar maal 'n zeker schijnend doelpunt wist te voorkomen. Onze voorhoede speelde een goedfen en vooral nuttigen wedstrijd. In periodes van Blauw Wit-overwkht assisteerden de binnen- spelers onze verdediging en vergaten toch niet op het juiste mo ment ten aanval te trekken. Aanvankelijk neigden ook de center voor en vleugelspelers tot helpen in de verdediging, doch kwamen weldra van deze verkeerde taktiek terug en konden door de opge schoven positie welke zij innamen menigen verrassenden uitval ondernemen. Centervoor v. Dijk demonstreerde een goede spelopvatting en verrichtte tusschen de twee stevige doorzetters, de Bruin en Posthu mus nuttig werk. Ook de vleugelspelers Ridderikhof en Boef waren van de goede soort. Met iets meer geluk zou Boef met z'n felle schoten zeker de score nog verhoogd hebben. Ondanks alles zou de wedstrijd toch niet door ons gewonnen zijn als deze niet geleid was door een scheidsrechter die een juiste opvatting van z'n taak heeft. Ons eerste en vijfde doelpunt waren n.l. op zulke wijze gescoord, dat alleen een aetieven meeloopenden referee het moment van „goal" kon constateeren. Ook overigens was de ons onbekende rechtspreker uitstekend. Hij hield het spel streng binnen de perken en strafte onverbiddellijk elke rood- of blauwwitte overtreding. ftDSPIRANTEN „SHOW" AAN DE KRUISL3\AN Zondagmorgen 1 Februari was er een groote Ajax-adspiranten- show op de Kruislaan-velden. Ajax a, b en c, dus al wat we aan jongste jongen bezitten, speelden thuis. Natuurlijk hebben we onze Zeiss-Tessar er op gericht en de Ajax-hope met den actieven de Vlieger, die een prachtcombinatie van jeugdleider en scheidsrechter is, op de plaat gezet. Wat aan alle drie de elftallen ontbreekt is het schot. We zagen de ,,B" 50 van de 60 minuten het Swift-doel om zwermen zonder dat de voorhoede het tot een goal of zelfs maar tot een ferm schot kon brengen. De eenige „kei" kwam uit de halflinie en werd door den hardwerkenden v. d. Fluit afgevuurd, doch de Swift-keeper stopte den bal keurig. Het eindresultaat was dubbelblank. De „A" verloor met 12 van Spartaan en de ,,C" klopte met 2—0 A.D.W. Totaal dus uit 3 wedstrijden 3 punten, net genoeg om niet heele- maal ontevreden te zijn. Na de rust moesten onze pukken met 10 mannetjes verder spelen. Eén had z'n indëntiteitskaart vergeten en moest met bloedend hart ontijdig naar de kleedkamer. Een les voor hem zelf en de deren 1 Het aflassen van alle wedstrijden op Zondag j.l. schiep een prachtgelegenheid eens balans op te maken. Onze secretaris van de elftallencommissie doet me aan de photo- maton denken. Je drukt op den knop, fotografeert niet je zelf, doch 'n competitiestand voor directe consumptie is gereed. HOE SEAANJ DE ZJAKEN JfAN? V Zoo ging het ook nu. Even n telefoontje en de competitiestanden kwamen op de proppen. De stand van de reserve le Klasse behoeft weinig bespreking. Wel zijn er nog 'n paar lastige uitwedstrijden, Stormvogels en Z.F.C., doch de voorsprong is hier wel zoo groot dat ons moeilijk nog het kampioenschap ontgaan kan. BIJGEWERKT TOT 1 FEBRUARI. Reserve le Klasse. Ajax 2 11 8 2 1 18 49 20 Haarlem 2 15 9 0 6 18 53 33 Hilversum 2 14 8 1 5 17 32 26 Z.F.C. 2 12 7 1 4 15 32 30 Blauw Wit 2 15 6 2 7 14 32 41 Stormvogels 2 15 6 0 9 12 38 57 H.F.C. 2 13 5 1 7 11 34 37 E.D.O. 2 11 5 1 5 11 17 20 R.C.H. 2 14 4 1 9 9 33 43 A.F.C. 2 12 3 1 8 7 17 30 Ajax III begint nu ook 'n aardigen voorsprong te. verkrijgen. De stand gepubliceerd in de Sportkroniek wijst twee punten méér voor W.F.C. aan. Jan Elzenga heeft echter de geheele uitslagen reeks nogmaals nageloopen en blijft bij onderstaanden stand zooals door hem opgegeven. J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 3