CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =^l H.F.C.—AJAX 104 UP! ONDAG 1 Februari scoorde Ajax aan de Span- jaardslaan tegen H.F.C. haar 60ste doelpunt in deze competitie. Het maken van dit doelpunt heeft intus- schen heel wat voeten in aarde gehad. Pas nadat 68 van de 90 speelminuten verstreken waren, lukte het v. Reenen v. d. Meulen te passeeren. Dat één goal voldoende was om den wedstrijd te winnen danken we naast het gebrekkige aauvalsspel van H.F.C. aan het sublieme verdedigen van Diepenbeek, die, nu v. Kol afwezig was, zoo niet voor twee dan toch zeker voor 1 x/2 werkte. H.F.C. was een tegenpartij waarin veel te waardeeren viel. In de eerste plaats het levenslustig enthousiaste spel en daarnaast het sublieme verdedigen van het duo v. d. MeulenWamsteeker. Hier waren intellect en techniek vereenigd en keer op keer hebben zij onze aanvallen schaakmat gezet, daarbij gunstig er van profiteerend dat het plaatsen bij ons veelal onzuiver was en het spel te kort werd gehouden. Het laatste kwartier vóór de rust was het beste deel van den wedstrijd, althans van Ajax' standpunt bekeken. Goed combineerend golfde toen de Ajax-aanyal keer op keer in de richting van het Haarlemsche doel, doch ook in deze periode was het spel van onze voorhoede te veel op short passing geba seerd. Eenige scherpe passen op de vleugels volgens recept v. Ree nen -■ wanneer krijgen we die weer Piet? hadden een zeer gunstige uitwerking kunnen hebben. Nu bleef het aantal ernstige kansen tot één beperkt, toen van Reenen op twee meter van v. d. Meulen's doel genaderd was. Eén van de gelukkig zeldzame momenten van ongeoorloofd spel ver ijdelde de poging tot doelpunten van v. Reenen. Onze centervoor werd op het beslissende moment gehaakt. De tweede helft werd gepoogd eenige verandering in het spel- beeld te brengen. Feyen begon tegen z'n kort spel-principe in eenige malen den bal naar de vleugels te plaatsen. Onze spelers begonnen echter aan een toenemende nerveusiteit te lijden en speelden keer op keer elkander het leder zóó onzuiver toe dat de geweldig op den bal zittende Haarlemmers steeds den aanval kon den breken. Eenige pogingen om met through-passes via v. Reenen tot in het H.F.C.-doel te komen werden door het schitterende op stellen van v. d. Meulen en Wamsteeker verijdeld. Ook het reeds gememoreerde doelpunt van v. Reenen bracht niet de noodige rust in onze - gelederen en de angstige zenuwachtige spanning bleef tot het einde. DE PERS EN AJAX Dat de pers Ajax een warm hart toedraagt was reeds bekend, doch nimmer bleek dat zoo duidelijk als na H.F.C.Ajax. Vrijwel allen waren ontstemd, om niet te zeggen verbolgen over het feit dat Ajax, het grrrrroote Ajax maarrrrr met onevengoal had durven winnen. Mocht u meenen dat uit zulke uitlatingen het „warme hartt" niet blijkt, dan vergist u zich. Zei Multatuli niet reeds dat sarcasme de hoogste vorm van smart is? Het hart van den overzichtschrijver van de Telegraaf bleek zeer warm, misschien wel gloeiend, toen hij het volgende schreef: „Laatstgenoemde zege is feitelijk een moreele nederlaag voor de kampioenen van Af deeling I, waardoor de kansen van Z.F.C. aan merkelijk stijgen, ook al hebben de Amsterdammers nu weer de eerste plaats bereikt". Dat overwinningen door ons met onevengoal behaald voortaan bij de moreele nederlagen ingedeeld worden, vinden we zeer vleiend, doch op welke wijze de kansen van Z.F.C. door deze moreele nederlaag waar ze in den Haag nog altijd twee punten voor geven gestegen zijn is ons niet recht duidelijk. Dat zal echter waarschijnlijk wel aan ons liggen. Dat we geen puiken wedstrijd gespeeld hebben, dat weten wij allen en onze spelers zelf wel het beste. In ieder geval bleken we nog sterk genoeg om te winnen en ver diend, dat zal ieder moeten toegeven die den wedstrijd gezien heeft. ONZE KANSEN Met onze kampioenskansen staat het als met het weer: 't Kan vriezen en 't kan dooien. Vinden onze kanthalfs en v. Reenen hun vorm weer terug, spelen Strijbosch en Mulders weer met dat enthousiasme dat hun juist een tikje sneller bij den bal doet zijn als hun tegenstanders, dan is er niet de minste reden tot wanhoop. Ook hoe snel onze zieken of geblesseerden weer in staat zullen zijn hun Ajax-taak te hervatten, is een factor van beteekenis. Zoo stonden voor den wedstrijd AjaxExcelsior, Bonneveld, v. Kol, Volkers en v. Reenen op de absentielijst. Hoe ons elftal eventueel Zondag a.s. zal uitkomen is op 't mo ment nog niet bekend. Waarschijnlijk zullen we elders in dit nummer nog een en ander daaromtrent kunnen berichten. Naast technisch kunnen gaat nu wilskracht in de komende wed strijden een groote rol spelen en dat ook op dit gebied ons eerste tot groote prestaties in staat is, is wel in de kranige eindspurt van de vorige competitie gebleken. Vooruit Ajax! Met volle kracht! ONZE RESERVES Ajax II is den laatsten tijd niet in vorm, er moeten nog al eens dikwijls veranderingen in de opstelling plaats hebben, diverse goede krachten moeten als invaller of reserve met Ajax I mee. Zoo nu ook weer v. Os en Vogel bovendien af en toe een op de ziekenlijst en dan is de grondoorzaak van het mindere succes wel eenigszins begrijpelijk. Tegen Blauw Wit II gelijk spelen is een prestatie die tot de middelmatige behoort en al kan het kampioen schap ons in deze afdeeling moeilijk ontgaan, we hopen toch op een kranige eindspurt, meer in overeenstemming met de reputatie van onze reserves. AJAX 3 WINT MET SPREKENDE CIJFERS Een verrassing van de goede soort bezorgde Ajax III ons door met flinke cijfers, 51, van K.F.C. II te winnen. Men leze hier over de berichten van onzen „Specialen correspondent". Ajax IV speelde niet door afkeuring van Middenweg II en Ajax V ging op den bekenden soliden weg voort, klopte S.C.A. II met 20 en blijft ongeslagen aan den kop gaan. Ajax VI behield haar, zij het bescheiden, kansje door J.H.K. II met 43 te kloppen en Ajax VII behaalde een stevige 72 op Avanti III -J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 2