rr WED9TRUD. VERfLAGEN. IV 112 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =:S1 en al mag je nu zeggen, dat je wel weet waarvoor die dienen, ik ben er van overtuigd, dat er 'n paar bij zijn waarvan je de beteekenis niet heelemaal snapt. Zoo is bijvoorbeeld de eerste rechthoek die je aan onze voe ten ziet, het doelgebied. Binnen deze lijnen mag 'n doel- verdediger onder bepaalde omstandigheden niet wor den aangevallen. Welke die omstandigheden precies zijn, daar kom ik later op terug. Zie je die cirkelboog grenzende aan het strafschop gebied? Die is getrokken van de strafschopstip als mid delpunt. Bij 'n strafschop moeten alle spelers buiten het schrafschopgebied en buiten dien boog staan. Be halve natuurlijk degene die den schop neemt en de te genspelende doelverdediger. Van de rest behoef ik je zeker niets te vertellen he? Je kan trouwens alles op het platte grondje vinden en nu schei ik er mee uit, ik ben van dat ongewone schrijven zoo stijf als 'n plank geworden! Met Ajax-groeten, je vriend DEKLAT. NASCHRIFT Mochten er Ajacieden vragen willen stellen op spel regel gebied dan ben ik natuurlijk gaarne bereid die via de redactie van dit blad te bespreken. AJAX 3 IN ACTIE Dear Bill, Zondag 2 dezer hebben wij bezoek gehad van K.F.C. 2 en dcor een 51 victory op de reserves der „Groote Kcogsche" onzen opmarsch naar het kampioenschap voortgezet. Er resteeren ons nu nog vier matches, waaruit we slechts 5 punten ncodig hebben, om als nummer één te eindigen, aangenomen dat onze concurrenten geen enkel punt meer verspelen, hetgeen niet erg waarschijnlijk is. We krijgen nog thuis V.V.A. en Blauw-Wit, terwijl wij bij D.E.C. en K.F.C. nog een tegenbezoek moeten afleggen. Zooals je ziet Bill, zijn onze perspectieven met betrekking tot het kam pioenschap, aldus zeer gunstig. Over den wedstrijd tegen K.F.C. 2 het volgende: Wij kwamen met het onderstaand elftal in 't veld: Bekker Van Rooye Paternotte Doon De Bruyn Van Leeuwen Kuypers Kant Blomvliet Schubert Reiss In tegenstelling met voorgaande thuiswedstrijden, werd er zeer behoorlijk gevoetbald en kregen de toeschouwers waar voor hun niet betaalde geld. (Ik hoorde, dat men bij Blauw Wit op Nieuwendiep entrée heft). K.F.C. had niet veel in te brengen en moest zich hoofdzakelijk tot verdedigen bepalen. Het duurde dan ook niet lang of Schubert bezorgde ons met een kopbal de leiding, terwijl Blomvliet alras met een schot voor nummer twee zorg droeg. Alhoewel wij steeds in de meerderheid waren en onze voor hoede legio kansen kreeg, bleef de stand tot aan de rust onge wijzigd. Met een beetje meer activiteit, hadden wij zeker met 40 voor kunnen staan. Na de thee weer hetzelfde spelletje, maar doelpunten, „not to be seen, Bill!" De bekende Ajax-kwaal. Het samenspel is soms verbluffend goed, maar voor het doel zijn de heeren meestal de kluts kwijt. Dit werkt immer zeer deprimeerend op het geheeele elftal en zoo ook nu. Een kwartier na half-time zakte de strijdlust en het spelpeil geweldig, met gevolg een sterk aanvallend K.F.C. Spoedig lag de bal dan ook achter Happel (Bekker was tijdens den wedstrijd geblesseerd) en het begon er voor ons door het fanatiek optreden der Koogers donker uit te zien. Gelukkig zag onze voorhoede het gevaar tijdig in en begon uit een ander vaatje te tappen. Het K.F.C.-overwicht was al gauw voorbij en toen één der backs in eigen doel schoot, was onze zege een voldongen feit. Blomvliet nam met een schitterenden kopbal nummer vier voor zijn rekening en bracht even later met een flink schot den eindstand op 51. Uitgezonderd, de gememoreerde periode, was het een goede wedstrijd. Het geheele elftal speelde zeer goed en er waren noch uitblinkers, noch zwakke plekken. Op het officieele gedeelte der tribune, merkten wij o.a. op, onzen trouwen supporter* Sr. v. Leeuwen, Mrs. Blomvliet en onzen ex-treasurer de Munninck. Een bewijs Bill, dat er bij de oudere leden voor de lagere elftallen ook belangstelling bestaat. Zooiets stemt altijd prettig. Kind regards, Big Boy. VAN DE A.-JUNIOREN. De Spartaan A. met 31 geslagen. We schrijven 1 Februari 1931 en hebben vandaag een bezoek gebracht bij de Spartaan,, wier velden liggen aan den voet van den schoonen Spaarndammerdijk. Als om bij half twaalf wordt afgetrapt, zijn van Ajax aan wezig Elzinga en nog een trouwe Ajacied, wiens naam ik echter niet weet. Ajax neemt het spel in handen, maar de Spartaan-verdediging is op haar post en zendt alles met verre trappen terug. v. Wijn gaarden heeft een pijnlijken voet en kan moeilijk schieten. IJpma, berucht, bekend en gevreesd door z'n hard schot, wordt extra be waakt, zcodat doelpunten voorloopig uitblijven. De roodbroeken komen niet veel voor het Ajax-doel en hun aanvallen worden dan dcor de rood-witte verdediging goed weggewerkt. Onze half linie was schitterend, de achterhoede goed. Rust ging in met een 10 voorsprong door v. Wijngaarden, die met een zuiver geplaatst schot den keeper het nakijken gaf. Na de thee is Ajax weer direct in de meerderheid. IJpma lost een harden schuiver, de keeper denkt dat het schot naast gaat en stapt er netjes over heen, maar de bal springt van den paal in het veld terug waar de back wegwerkt. Dat noemt men geloof ik „pech". Weer komen de roodwitten terug en nu is het Espeet die met een draaibal Ajax score verhoogt. Kort hierna scoort de Spartaan het tegenpunt. Vijf minuten voor tijd maakt Stam via keepers handen het derde goaltje, waarmede het einde komt. SIINIT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 10