V J f7^~ 100 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX D.W.S. Ill—AJAX VI 0—5. D.W.S., dat met storm mee verkoos te spelen, was het eerste kwartier absoluut sterker en ons doel ontkomt een paar keer ter nauwernood aan een doorboring. Geleidelijk weet onze verdediging met Jutte en Thiry aan het hoofd, zich los te werken en krijgt de voorhoede werk te verrichten. Bij een snellen uitval bezorgt Schrama ons met een keurig schot de leiding. Hoewel beide partijen nog een paar goede kansen missen, komt er voor rust geen verandering meer. De stemming tijdens de thee is reusachtig, geen wonder ook, we hadden met storm tegen, een achterstand verwacht er staan nu met 10 voor. Direct na den aftrap eenige goede Ajax- aanvallen en van Praag jaagt No. 2 in de touwen. D.W.S. komt nu even krachtig opzetten, doch weet het niet tot doelpunten te brengen. Integendeel: Hoff brengt goed op, een voorzet en even later is No. 3 ter wereld. Er is nu nog maar een elftal dat speelt en snel volgen nog 2 doelpunten. Onze jongens gaan nu experimen teeren, wat wel toont, dat er goed materiaal in het zesde schuilt, doch de productiviteit niet ten goede komt. Deze wedstrijd heeft ons geleerd, dat er van sterke tegenstanders niet verloren behoeft te worden, we hebben nu een prima elftal, met voldoende enthou siasme; de combinatie is zeer goed, doch kan bij eenige spelers nog een tikje vlotter. JAMES. ONTGOOCHELING. BI.-Wit VI—Ajax VI 2—1. De „big match" is door ons ongelukkigerwijze verloren. Welis waar speelden wij slechter dan verleden week, doch zonder onze nederlaag te willen goedpraten, mag ik toch zeggen, dat we de dupe zijn geworden van eenige scheidsrechtelijke „vergissingen". De twee Bl.-Wit-doelpunten werden beiden gemaakt uit penalty's, één voor ongeoorloofd aanvallen en één voor een handsbal van v. Waterin gen. Hoewel deze straffen zwaar waren, zijn ze toch te rechtvaar digen, maar waarom kregen wij, toen Hoff gevaarlijk werd aange vallen een vrijen schop in het strafschopgebied en geen straf schop en waarom zag de scheidsrechter niet, dat een Bl.-Witter den bal met zijn handen wegsloeg vlak voor hun goal? Toevalliger wijze stond hij hier toch vlak bij. De veel grootere Bl.-Wit-spelers maakten een goed gebruik van hun kracht, en vooral Hoff werd een paar maal leelijk genomen. Na ca. 20 minuten spelen, weet van Praag door goed doorzetten keurig te scoren, direct hierop volgen de hierboven genoemde Bl.- Wit-penalty's, veel bijzonders is er verder niet meer voorgevallen, doelpunten werden niet meer gemaakt. Door den dwars over het veld staanden storm, wefd er meestal slechts aan één kant ge speeld, zoodat het over het geheel een slechte wedstrijd was. Jutte en Thiry (vooral na rust als spil) waren als van ouds uitstekend, ook Knijn was goed, de anderen bleven een stuk onder hun vorm van verleden week. Rest mij nog mede te deelen, dat ons backstel door blessures afwezig was. En nu jongelui, een schepje er op, een eervolle plaats hebben wij, laten we zorgen, dat deze nog hechter wordt, in ieder geval revanche en misschienmaar neen, dat zou te optimistisch zijn. JAMES. Indien Hoff inderdaad gevaarlijk werd aangevallen, b.v. door een daarvoor te hoogen bal met den voet te spelen en dus niet ongeoorloofd hakenduwen in den rug, etc. dan is de scheidsrechterlijke beslissing juist geweest. In zoo'n geval moet n.l. een vrije schop gegeven worden op de plaats waar de overtreding begaan wordt en mag uit deZe schop niet rechtstreeks gedoelpunt worden. RED. DE WAANZIN. Er loopen eenige menschen in Amsterdam rond, wier onrustige gang, schuwe blikken en trillende mond aan vervolgingswaanzin doen denken. Zij loopen zigzag-gewijs over de straat, schuilen af en toe in een portiek, schieten plotseling een kroegje binnen, hollen er weer uit, gaan bij een politie-agent staan, springen in eens op de tram en na een seconde er weer af, hollen naar een taxi en razen voort, voort, voort Thuis vallen ze doodmoe neer en sniküfcn: „Ik kan niet meer, heusch, deze marteling hou ik geen uur meer vol. Was ik maar dood, was ik maar dood!" En als hun vrouw een glas water met Hoffmann-druppeltjes, een fleschje broom en een ijscompres naast hen heeft neergezet en lief- koozend de hand op hun klamme voorhoofd gevlijd heeft, bedaren de hevigste zenuwschokken en breken de stumperds los in een klagelijk gehuil. Hoofdschuddend kijkt mevrouw naar den inmiddels toegesnelden geneesheer en deze krauwt peinzend in zijn baard. De telefoon gaat: „Neen, neen!" gilt de patiënt, „zeg dat ik er niet ben. Zeg dat ik dood ben! Ja doodO mijn hemel, hoe kom ik dood De dokter neemt den hoorn op. „Ja, hallo. Neen, meneer is er niet. Nee, heusch niet! Meneer, wor nou niet onhebbelijk. Als ik u nou toch verzekerMeneer stik!" „Goed zoo!" jubelt het slachtoffer, „stikken moeten ze, allemaal!" En zijn wild gegil schalt door de kamer en doet zelfs den medicus huiveren. De man komt pas tot rust, als wéér de telefoon rinkelt. Een angst-siddering vaart door zijn leden. Zijn zweetdruipend ge laat, waarin een paar koortsige oogen schieten, wendt zich naar het apparaat. Stuipachtig trekken de blauwe lippen, waarop zich een schuimvorming begint te vertoonen. Nu grijpt de dokter in. Hij trekt de stop uit de telefoon, neemt den patiënt onder den arm en zegt kalm, doch vastberaden: „U moet naar bed. Neen, geen tegenstribbelingen, of ik breng u onmiddellijk naar het Wilhelmina-gasthuis. Zoonou uw kleeren uit. Juistnu bent u verstandig. Nu zal ik u een spuitje geven en daar gaat u rustig op slapen Het wordt stil in huis. Nu moet mevrouw Hoffmann-druppeltjes hebben. „O, dokter ik vervloek het uur, waarop mijn man bestuurslid van Ajax is geworden. Die wedstrijd tegen Z.F.C. vermoordt mijn geluk. Alle kaarten zijn al lang uitverkocht en niempnd gelooft het! O, dokter, wat ben ik u dankbaar, dat u mijn man gered heeft. Wat kan ik voor u doen, wat kan ik voor u doen De arts denkt even na en zegt: „Heeft u misschien twee tribuneplaatsen voor AjaxZ.F.C. voor me (Overgenomen uit „Het Volk"). Adres secretariaat E.C. Wij vestigen de aandacht er op, dat het adres van onzen Secretaris Elftallen-commissie is: J. Elzenga 3e Helmerstraat 47 b, en niet zooals in den Telefoongids vermeld. 47 c.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 6