WedStrud VERfLAGEN. \r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 99 ~SI IV.. Amsterdam, 12 Januari 1931. Dear Bill, Woensdag 7 dezer, 's avonds half acht het clubblad reeds in de brievenbus en in stilte mijn „Borsalino" afgezet voor de activiteit van de Ako. Ik hoor je al zeggen: „Akowhat's that"? Maar houd je ge mak Bill en luister. Misschien herinner je, je nog wel, dat er hier een Company bestond en nog bestaat, wier kranten-boys de perrons van het Centraal Station afschuimden en hun immer gloednieuwe lectuur aan den man of vrouw probeerden te brengen. Deze Com pany luistert naar den naam A.K.O. Als je nu weet, dat de Ajax- krant geredigeerd wordt door A (dé), K(oolhaas) en O(udheusden), dan kan het niet anders of de redactie van onze krant moet actief en de inhoud „up to date" zijn. Hoe is ie Bill, goed wat! Dit even ter inleiding, maar waar ik het eigenlijk over hebben wil, is dat ik met genoegen geconstateerd heb, dat mijn „Aanklacht" in ons vorig nummer gehoor gevonden heeft en mijn stem aldus niet één „of a crying fool in the desert." Sommige personen voelden zich plotseling zoo schuldig, dat een stroom copy, gelijk een Merapi-uitbarsting, bij Adé in de bus kwam. Deze heer is hiervan zoo geweldig geschrokken, dat hij nu met censuur en blauw potlood dreigt. Dit met het oog op de beperkte ruimte zeer begrijpelijk, maar niet aardig, vooral niet tegenover „Dolly" (in 't geheim Bill, one of the celebrated Dolly-Sisters from Paris) en aangezien ik niet van priviléges houd, doch zeer sterk voor gelijke monniken, gelijke hoofddeksels ben, zal ik voortaan korter van stof zijn. Van het derde heden geen nieuws, aangezien King Frost letter lijk en figuurlijk in 't land en dientengevolge het Kruislaanveld on bespeelbaar. Alzoo opgetrokken naar de Meersche Inleggerij en de Ajax-doelpuntenmachine bezichtigd. Om de vijf minuten een goal zien fabriceeren en dit schouwspel met bewondering gadegeslagen. Na afloop een mij onbekenden heer de opmerking hooren maken: Ajax alweer twee stappen dichter bij het kampioenschap en dezen helderziende stilzwijgend gelijk gegeven. Ik wil niet spinnen Bill, maar het zou donders aardig zijn, als aan het einde der competitie het eerste tot en met het vijfde elftal afdeelings-kampioen waren. Ik zie al die Ajacieden al aan een „diner der kampioenen" ver- eenigd, met Jack„Good heavens"dat is waar ook, dat had ik bijna vergeten. „But better late etcthus listen Old Chap." April a.s., dan is Jack \V/2 jaar als trainer bij onze club werkzaam. Maak, dat je tegen dien tijd in Holland bent Bill, want ik heb zoo'n idee, dat dit een reuze feest wordt. Stel je voor een „benefit-match" AjaxArsenal op het Stadion, met Keizer bij de profs tusschen de palen. Een beetje Amerikaansche reclame en heel Mokum, wat zeg ik, heel voetballievend Holland trekt op naar het sportpark. Let op Bill, dat wordt geweldig, dat wordt „gigantic". Als je over komt, zal ik een „free-ticket" voor je vragen. Kind regards, BIG BOY. HET SOLISTEN-ENSEMBLE DER AJAX-RESERVES. Onze schreden leidden Zondagmiddag naar het veld der Good- Olds, waar nog voor kort de botten der oudjes kraakten en onze 2e penningmeester van zijn geweldige keeperstalenten liet blijken. De verwachtingen waren hoog gespannen. Kwamen niet de Ajax- reserves van wie wel eens werd gezegd, dat zij te sterk waren voor hun afdeeling? Dies voelden wij ons als zaten we op satijn. Het entree was prachtig. Wat zegt u van spelers voor een 2e elftal als Twelker, Addicks, van Deyck, Jurriaans e.d. Allemaal keien nietwaar. Toen begonnen we te voetballen. Ik dacht natuurlijk dat alles gesmeerd zou loopen als een fijn mechanisme. Maar in~ plaats daarvan 11 goede voetballers, lauw spelend en overtuigd van hun kunnen. Geen spoor van een team, doch optredend als solisten, zoodat na een minuut of 20 de jonge generatie van Hollands Fijnste Combinatie met 20 voorstond. Dat vonden de heeren toeh blijk baar te bar en begonnen te spelen. Vijf minuten laten stonden we met 32 voor, vonden het toen weer welletjes en vervielen opnieuw in „gallery play". Tot rust kon dat zoo doorgaan, doch toen ook daarna niet uit een ander vaatje werd getapt, stonden we aldra weer achter. Wie toen weer een opleving had verwacht, vergiste zich. In plaats daarvan kregen we een levendig debat. Maar voetballen, ho maar. Er werd ten slotte nog 55 van gemaakt, waarna het drama nog dramatischer eindigde als we hadden gedacht, doordat onze „Demp- sey" uit het veld werd gezonden met den centerhalf van H.F.C. Vraagt U mij de reden van het 2e hands gedoente, dan geloof ik wel dat de Elftal-Commissie, met alle respect voor hun voetbal kennis en goede bedoelingen, ook eens wat meer moet letten op den geest van een elftal. Die was zoek. Wat hebben wij aan „reuze" spelers, die zich niets aan een overwinning gelegen laten liggen. Geef het 2e zijn aanvoerder terug. Individueel mogen er betere voetballers zijn dan hij, hij is onmisbaai voor de fighting spirit. Ook het derde heeft dan weer den man terug, die er den moed inblaast. „SOLIST." AJAX A. JUN.D.W.S. A. JUN. 1—1. Wellicht zult U bij het zien van bovenstaanden uitslag zeggen: ,,'t Jonge, dat valt me tegen van Ajax A", Maar de spelers zelf is het geenszins tegengevallen. D.W.S. speelde vandaag heel goed. Bij Ajax is hard gewerkt om de score te verhoogen, maar onze voor hoede vond een prachtige D.W.S.-verdediging tegenover zich, waar bijzonder de links-back uitblonk. Halflinie en achterhoede hebben gedaan wat ze konden. Van den wedstrijd het volgende: Ajax trapt met wind mee af en neemt direct het D.W.S.-doel onder schot, waar enkele ballen rakelings over of naast gaan. D.W.S. doet pogingen om het spel te verplaatsen wat hun door den sterken wind moeilijk afgaat. Ar ens neemt den bal dan mee, geeft door aan IJpma, die met een schitterend schot, vlak onder de lat, Ajax de leiding geeft (10). Met on veranderden stand breekt de rust aan. Na den rust is het weer Ajax die de eerste aanvallen on derneemt, doch geen succes heeft. Onze achterhoede krijgt het nu zwaar te verantwoorden, maar ze is op haar post. Bij een der D.W.S. aanvallen geeft de linksbuiten door aan den centervoor, deze zou naast geschoten hebben, doch door een ongelukje ver andert de bal van richting en rolt in het Ajaxdoel (11). Aan beide kanten wordt hard om het winnende puntje gewerkt, waarbij Ajax in de meerderheid is en het D.W.S. doel enkele kee- ren op fortuinlijke wijze aan een doorboring ontsnapt. De stand is 1 1 en blijft 11 en zoo komt het einde van dezen spannenden strijd. Volgenden keer beter, jongens. SUN TT.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 5