DE KLANTEN VAN DE JONGENS-TRIBUNE iv._ ANTWOORD: J\ \r~ 98 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V) Eenige wijzigingen na de rust kwamen ons elftal ten goede en dank zij het goede werken van v. d. Fluit en Koster wisten onze boys zich verder te handhaven. Hiermede zijn we aan het eind van onze gebruikelijke Ajax-revue. Een feit willen we echter nog aan de ver getelheid ontrukken. Hoe laat denkt U dat de candidaten voor 'n jongens- plaats Zondag j.l. voor ons hek aanwezig waren? Laten we het direct maar vertellen: half acht! Van half acht tot twee uur wachten en dan nog staand den wedstrijd bijwonen! Wat 'n bijzondere plaats moet Ajax toch innemen in de harten van deze jongens! Alleen reeds voor hen zouden we ons eerste weer kampicen wenschen. Voorverkoop- en Opkoopers-wee. Het zal met U de afgeloopen week wel precies het zelfde gegaan zij als met mij nietwaar, het verloop van dit verhaaltje zal in al z'n variaties toch eigenlijk wel ongeveer hetzelfde zijn. Ook bij U stonden de melk boer, de bakker, de groenteboer, uw huisbaas, uw deur waarder, uw Directeur, uw daghitje en Schoonmoeder op alle mogelijke ongelegen oogenblikken voor Uw neus om een kaartje" te zeuren, ook bij U stond de telefoon niet stil, en op Uw kantoor had U héélemaal geen leven. En ook U zal zich wel dood geërgerd heb ben dat die verd. opkoopers, wat een lombroso- types waren er bij hè vol zaten met (aandeeltjes AjaxZ.F.C.j die voor top-prijzen verhandeld wer den. En ook U heeft natuurlijk de verhalen gehoord, van menschen die geregeld bij den voorverkoop hun kaartje betrekken, en nu maar iederen dag weer aan het lijntje werden gehouden, en voor minstens zóóveel rookgerij moesten inhaleeren, om een kansje op een „claim" te verkrijgen. Het staat bij mij als een paal bo ven water vast dat deze distributie van onze plaats- kaarten hopeloos slecht is, en funest voor ons prestige. Onze naam wordt door den modder gesleurd, en als goed lid moet men wel een huid als drie olifanten heb ben, wil men alle praatjes kalm langs zich af laten glij den. Er moet verandering in dit voorverkoop-stelsel komen, de eeniqe vraaq is nu maar „op welke manier"» 't Is daarom dat ik deze woorden even neerkrabbel, en U vriendelijk verzoek Uw gedachten aan dit netelige distributie-vraagstuk te wijden, en Uw conclusies in een briefje aan het Bestuur mede te deelen. „Twee we ten meer dan één" zegt het spreekwoord, en ik zou zoo dolgaarne die „rook je niet, dan krijg je niet voorver- koopers", en dit vervloekte opkoopers-gedierte den nek om willen draaienj. M'n vulpen steigert er van. Wat heb ik achter een plaatskaart gesjouwd, Wat heb ik gedraafd en geloopen, Wat heb ik tal van sigaren gerookt, Wat heb ik tabak moeten koopen, Ja geeft U mij die maar, een gulden de tien, Een plaatskaart Mijnheer? ja Dinsdag mis- [schien. De voorverkoop-winkels ze kennen een hausse, Dat voetbal geeft loop aan zoo'n zaakie, Want als je een entree-biljet hebben wil, Ja rook dan maar als de Merapi. Ach geef maar een kistje, juist twintig van tien, Een plaatskaart Mijnheer? Ja Woensdag mis schien. Je gaat naar de Hoogstraat, het lijkt wel de Beurc, Daar staat er de „Bloem van de Natie", Je gruwt van de prijzen en 't heele gedoe, Van 't sjacheren om een goed plaatsie. Je vloekt in den winkel, en zegt vijftig van tien, Kom Zaterdag Sirdan zal ik wel zien. Dat zes-dagen-trekkende-duurrook-systeem, Om een simpele kaart te verkrijgen, Die rottende beurshoek van Kaart-Souteneurs, Doen de eerbied voor Ajax niet stijgen. We moeten die voorverkoop noodig herzien, Een oplossing lezerweet U het misschien?? (Tric-trac.;) Wij hebben op de laatst gehouden bestuurs vergadering 'n practisch voorstel gedaan om het op- kooperseuvel den kop in te drukken. Ons voorstel was het volgende: Bij den wedstrijd AjaxV.U.C. per omroep bekend te maken dat ieder houder van 'n plaatsbewijs Ajax V.U.C. met dat kaartje 'n voorkeur recht had voor het bespreken van 'n overeenkomstig plaatsbewijs voor Ajax—Z.F.C. Op deze wijze zouden onze trouwe bezoekers, die altijd komen, geholpen zijn geweest. Men meende echter dat dit voorstel geen practisch resultaat zou hebben. In het volgend clubnieuws zal onzen Penningmeester zijn practische ervaringen publiceeren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 4