CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V de wang, een sprintje, een puntschot en het was 81, waarmede het einde kwam. Rest mij nog te vermelden dat Dreesde voor ons op keurige wijze de lijn bewaakte en Tijssen, v. Hesteren, Swart, Kant en onder- geteekende ons best geamuseerd hebben en flinke koude voeten hadden. De stemming was reusachtig en een vroolijk gezelschap stapte in de tram, richting Arnhem. Hotel Sluis was ons doel. de heeren hadden reuzentrek. Nu, de maaltijd was in orde, Tan v. Dort kwam ook een kijkje nemen en gaf de noodige inlichtingen waar de ploeg zich 's avonds vermaken kon. Persoonlijk werd ik geïnviteerd ten huize v. Dort. Ik dacht aan onzen president op onze laatste ver gadering, aan de eene zijde de Nederlandsche, aan de andere zijde de Twentsche bank, enz. Bij Jan was het zoo, hij woont geweldig: de eene zijde een tandarts, den anderen kant dito en schuin over hem Dd. Göbel, u begrijpt, dood gaan doet hij voorloopig niet. De Kerstboom brandde gezellig, zijn dochtertje, een leuk meisje van bijna vijf jaar, babbelde aardig en mevrouw v. Dort haalde diverse herinneringen op, Jan bleef niet onbetuigd -en onder een kopje thee en een glaasje vloog de tijd om. Toch moest ik de ploeg weer op zoeken en in gezelschap van Jan troffen wij de heeren spoedig in reuzen stemming. Allen zijn keurig thuis gekomen en netjes gaan slapen, ofschoon ik dat eigenlijk niet behoef te vermelden, oud toeristen weten er alles van. Halfnegen reveille was de afspraak, maar wie begrijpt mijn verbazing, 's morgens 6 uur ongeveer ont waak ik door eenige jongelui, die hun spieren in conditie brachten en op de gang aan het sprinten waren. Ik slaap weer in, half negen: opstaan heeren; ik sta op, doe slaperig de gordijnen open, kijk op de straat en zie vier Ajacieden in gezelschap van twee dames in den looppas keurig het hotel voorbijsnellen. Dat wij bij zooveel ambitie des middags met 92 wonnen, is dan ook geen wonder. Halftien ontbijt, daarna een heerlijke wandeling naar Sons- beek; waterval en hertenkamp bezocht; kop koffie gedronken, naar het hotel en geluncht. Jan v. Dort was onze gids en onder zijn leiding naar het Vitesse-veld. Eerst hier kregen we het eerste contact met de Vitesse-leiding en of we wel zouden spelen. Na tuurlijk spelen was het antwoord, de lijnen werden van de sneeuw ontdaan en met Jan v. Dort als grensrechter stelde het volgende elftal zich op; Landzaat v. Rooy Klaver Doon de Bois v. Leeuwen Kuipers Heins Blomvliet Schubert Reys Onmiddellijk na den aftrap neemt Ajax het spel in handen en Blomvliet is de man die de eerste goal scoort. Vitesse, wat een knapen waren er bij, probeerde het met enkele uitvallen, maar Ajax was troef. Keurig werd door onze jongens gespeeld en of schoon de Vitesse-doelman enkele ballen had kunnen stoppen, had zelfs Göbel de Vitesse-nederlaag niet kunnen verhinderen. De rust stand was 51. De tweede driekwartier begon met een Vitesse- overwicht en zelfs werd de achterstand verkleind. Geleidelijk echter kwam Ajax weer los en soms wandelde onze voorhoede door de Vitesse-verdediging heen. De sneeuw viel gestadig neer en voor de weinige toeschouwers moet het een eenzijdigen wedstrijd geweest zijn. De eindstand kwam met 92 en de doelpaal had kort voor het einde de tiende goal verhinderd. Op weg naar de kleedkamer was onze actieve secretaris al aan de telefoon voor den uitslag, ook len Kerstdag waren wij opgebeld en hadden de 102 overwin ning van het eerste met luiden bijval begroet. Vlug aangekleed en naar het Vitesse Clubhuis. Onder begeleiding van de Vitesse-band werd gedanst en gezongen, v. Dort werd juichend rondgedragen, 91 kortom de stemming was best. Nu naar het hotel, de magen jeukten weer. Het eten was wederom in orde, we lieten het ons best smakqn. Het einde van het diner was tevens het teeken voor de terugreis. Na afscheid genomen te hebben van den hoteleigenaar, mijnheer Jacobs, met de belofte dat zoo we Arnhem wederom mochten be zoeken we Hotel Sluis (het ligt 1 minuut van het station) niet zouden vergeten (het was in orde daar), stapten we naar het station en drukten in den trein nog even de hand van Jan v. Dort, die ons uitgeleide deed. Onder een praatje en een kaartje verliep vlot de terugreis en arriveerden we bijtijds in Amsterdam, het was voorbij. Alle tochtgenooten nogmaals bedankt voor de prettige medewer king. Ajax' naam is ook bij de lagere elftallen in goede handen; dergelijke tripjes bevorderen den clubgeest en vriendschapsbanden. W. DE BOIS Jr. WAT JAMES EN BIG BOY TE VERTELLEN HEBBEN. Touren, tooverwoord en verwekker van blijde gezichten, vooral bij de getrouwden en verloofden, zou dit komen doordatoch neen, laat mij niets slechts denken, ze krijgen thuis toch ook wel eens een uitgaansavondje, al is het dan maar om te trainen. De kerstdrukte aan het C.S. bleek voor het troepje vroolijke Ajacieden welke zich zelfs bij reisaangelegenheden ware strategen toonden, geen bezwaar. Ieder talmde zooveel mogelijk, zoodat het deftige gezelschap weldra, bij gebrek aan houten banken, in de zacht roode kussens der le klas coupé gedoken zat. Door het spelen van een banaal „zwikkie" (waarschijnlijk nooit in le klas wagons vertoond) werd het geld onderling wat overgeheveld en toen wij na aankomst in Apeldoorn door een A.G.O.V.V.-bestuur- der naar een geschikt café geleid werden, bleek dat o.a. onder- geteekende reeds 83 ets. rijker geworden was. Tijdens de lunch viel direct het prima teamwork op, een hoeveelheid uitsmijters, voldoende voor het Nederlandsche leger op oorlogssterkte, werd eendrachtelijk naar binnen gewerkt, waarna de combinatie Lotte, Kroese en Belmer de pathefoonsterkte probeerde, afgewisseld met technische wenken van Van Praag, gramofoon-expert par excel lence. Hierna konden wij per autobus naar het A.G.O.V.V.-terrein vertrekken, eerst echter moest „Big Boy" nog twee heeren op schommelen, welke reeds op jacht waren naar edel wild. A.G.O.V.V. beschikt over een uitgestrekt boschcomplex, waarin 3 prachtige speelvelden (waarvan 1 is voorzien van schijnwerpers voor training), de leden mogen vrij in deze bosschen wandelen en kampeeren; eenige Ajacieden wilden zich direct als lid bij A.G.O.V.V. opgeven, speciaal voor het wandelen. Sportieve men- schen toch die Amsterdammers. Over de match zelf kan ik kort zijn. Bij het goaltrappen bleken onze menschen er reeds geweldig in te zijn, alles was raak en de Technische Commissie kon dan ook met het volste vertrouwen de gereserveerde zetels innemen. Onder, op een licht sneeuwbuitje na ideaal voetbalweer, werd begonnen en reeds dadelijk is Ajax sterker, toch duurde het nog vrij lang voordat Wim v. Gelderen met een ver schot de score opent; tot de rust komt hier geen verandering meer in, alleen weet de deklat het A.G.O.V.V.-doel eenige malen voor doorboring te behoeden. Na rust is Ajax weer voortdurend aan bod en weten Bakker en Remiens nog 2 goede doelpunten te fabriceeren, vooral het eerste was een juweeltje. Het was een prettige, faire wedstrijd, waarin Ajax als elftal een keurig geheel vormde, zoodat A.G.O.V.V. er met 30 nog goed is afgekomen. Iets wat ons, Amsterdammers, vreemd aandeed was, dat de meeste spelers der tegenpartij rookende het veld betraden; onze rechts buiten bezorgde daartegenover aan Apeldoorn een primeurtje door

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 9