lr J CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 89 =N De Ajaxruïne komt in het veld Na de hervatting vlot het bij Ajax niet zoo als in het begin. Onze voorhoede krijgt goede kansen, welke echter niets opleveren. Van Wijngaarden wordt dan iets te hard neergelegd, wat Zeeburgia een penalty kost, die Ypma in het doel plant. Aan den anderen kant stopt Espeet schitterend een schot van korten afstand, als onze doel verdediger al gepasseerd is. Jammer dat hij z'n handen gebruikte, maar hij deed wat hij doen moest, redden wat je redden kon. Penalty. 14 voor Ajax. De voorhoede zet er dan nog even alles op en v. Wijngaarden passeert opnieuw den Zeeburgia-keeper. Nog enkele minuten en dan blaast Vlieger „inrukken", 't Is dan 10 minuten voor half twee. Met een geweldig tempo gaan we ons dan wasschen en aankleeden en nog net op tijd weten we de Gooische te halen, als u maar niet vraagt hoe. Ongekamde haren, losse jassen, losse boordjes, enz. enz. Proestend en blazend rolden we de tram binnen, waar een oude heer zat te mopperen dat er tegenwoordig zelfs Zondags geen rust bij de jongelui meer is. Enfin, we hadden ge wonnen en dat was veel waard en voor mijn part zit dan alles te mopperen. Even over tweeën wordt het Ajax-terrein bereikt waar juist Volkers het eerste goaltje voor Ajax* scoort. We hadden een aardig tochtje gehad, gewonnen en toen ook Ajax I won, kunt U wel begrijpen dat onze Zondag al lang goed was. SUNIT. tijd een kwartier op den hoek loopt te flaneeren met een koffer aan je hand waarop etiketten zitten van alle hotels uit Europa, een groote sigaar heb je dan in het veteranenhoofd en eindelijk wordt je dan een beetje kalmer als je de diverse ouwe knapen ziet op dagen. Zoo gaat het natuurlijk heelemaal niet, want als een goed vete raan om te beginnen Vrijdagsavonds hoort dat hij den volgenden dag moet spelen, gaat hij niet eens naar huis, maar maakt alleen dat hij op de afgesproken plaats en tijd aanwezig is. Onze veteranen moesten dan den 2sten December in Haarlem spelen, tegen de oude lui van de club van dien naam. Allen waren dan ook present en tamelijk op tijd. Van de reis kan ik gelukkig niets vertellen, want het mistte zoo onzettend dat we niet meer dan zestig meter voor ons uit konden zien. In Haarlem hebben wij natuurlijk den aanwezigen ons nog eminent spel laten bewonderen en daar onze binnenspelers en spil blijkbaar hadden afgesproken, het pingelrecord te breken, zoo waren alle aanwezigen vol bewon dering. Een daverend hoera steeg dan ook meermalen op als één recordbreker, na 5 of 6 man genomen te hebben, amechtig op het veld neerstortte. Deze pingelaars werden dan door de anderen overeind getrokken en men begon weer opnieuw. Er waren ook een paar niet-pingelaars en die hadden het ondertusschen zoo koud gekregen dat toen zij later tien minuten onder een gloeiend heete VETERANEN-VOETBAL. LS je op Clubavond hoort, dat je Zaterdagsmid- dags om 1 uur ergens met den wagen klaar moet staan, omdat je met de Veteranen in Haarlem een wedstrijd mag meespelen, dan drink je gelijk het een goed Veteraan betaamt, de rest van zoo'n avond, „koffie verkeerd". Je gaat dan niet te laat naar huis, haalt al de kasten overhoop en zoekt je beste zooitje bij elkaar, want hier en daar zal nog best iets liggen wat een jaar of tien geleden misschien een keer gebruikt is. Dan ga je naar bed, je kunt niet in slaap komen, je ligt te draaien en droomt griezelig enz. Totdatje den volgenden dag op den afgesproken douche hadden gestaan, hun lichaam nog zoo stijf was als leer. Maar mag een veteraan klagen? En vooral ais je nog geen dertig bent!! Volgens iemand op de vergadering j.l. weten diverse lui niet eens hoe oud je moet zijn om veteraan te mogen worden genoemd. En als ik hem goed begrepen heb mag iemand onder de dertig alleen mee doen als hij een gebrek heeft. Bijv. zal zoo'n speler een houten been moeten hebben ofmoeten kunnen pingelen. We hebben in Haarlem verloren, dat is waar, maar onze keeper had zijn dag niet. De eerste goal daar vloog hij finaal overheen. Die bal ging ook veel te hard, want voor hij tijd had om zijn buik op te tillen lag de bal al in het net. Ziet U, een veteraan is geen adspirant, dus kan het voorkomen dat ze niet zoo vlug meer zijn als laatstgenoemde knapen. Maar als goed veteraan kan het je wei-

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 7