WedStrljp VERfLAGEN J CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V. Amsterdam, 22 Dec. 30. Dear Bill, e schrijven Zondag 21 December en de „London- fogdie eenige etmalen onze Metropolis in ne velen hulde, is verdwenen als sneeuw voor de jon. Het is een prachtige dag en ideaal voetbal- weer. Helaas Bill, hoe graag ik ook zou willen, heden ben ik niet van de partij. Hoe en waarom... .„never mind Bill", maar ik mag aan den kant zitten en het „et tu, Brute!", lijkt mij hier niet misplaatst. Niettegenstaande ik aldus alweer een ohaangename ondervinding rijker ben en het eerste elftal thuis speelt, sta ik dezen Zondagmor gen toch op het Stationsplein, echter zonder dat mijn karbies met voetbal-attributen aan mijn arm bengelt. Zoo zie je weer Bill, met een variant op het bloed, „De bal huppelt waar hij niet rollen kan". Druppelsgewijze komen de deelnemers aan de expeditie naar Wormerveer, welke de op eigen veld geleden nederlaag gaat revan cheeren, opdagen en als het peleton volledig is, dan blijkt, dat het uit de volgende legionnairs bestaat: Happel v. Rooye Klaver Doon de Bois v. Leeuwen Kuipers Heinz Blomvliet Schubert Reiss Reserves zijn: Adriaanse, die zoo langzamerhand op deze betrek king geabonneerd is en J. Koomen, een knaap van de oude garde, waarop ook weer eens een beroep gedaan is en niet tevergeefsch. Vunderink, voor de verkorting door de vriendenschaar genoemd, Roelof, Pieter, Jan vertegenwoordigt de selectie-commissie en als hij erbij is, dan kan de tegenpartij wel inpakken, oftewel Ajax III wint. Met het oog op de aanstaande Kersttrip, diepen wij gedurende de reis oude toer-herinneringen op en zooals je weet, als een Aja- cied over dergelijke onderwerpen een boom opzet, dan is hij voor- loopig nog niet uitgepraat. Voor wij het weten zijn we in Wormer veer aangeland en vinden ons eenige oogenblikken later, temidden van een schare belangstellende Zaanlanders op het aardige W.F.C.- terrein terug. Wim de Bois wint den toss en kiest heel tactisch zon en publiek tegen. Dit laatste in verband met de ligging van het veld. De eerste aanval is voor ons, doch één der W.F.C.-backi, werkt corner. Kuipers plaatst den bal echter achter het doel, zoodat deze kleine kans verloren gaat. De W.F.C.-ers schijnen grootsche plannen te hebben, want na den gememoreerden Ajax-attack, nemen zij het spel in handen. Zij spelen echter een spelletje van het be kende Zaansche recept, wat hoofdzakelijk op hard werken en het z.g. doorhalen gebaseerd is. De Bois wordt hier al gauw de dupe van en krijgt een flinken trap, speelt even later weer vroolijk verder. Onder de bedrijven door no- teeren we een paar goede schoten van Schubert en Heinz, maar succes blijft uit. Ook de W.F.C.-aanvallen loopen steeds dood op onze hechte achterhoede, waar Klaver en v. Rooye een gezond par tijtje staan te backen, terwijl in laatste instantie Happel de deur, die naar een W.F.C.-victorie leidt, gesloten houdt. Bij één der steeds talrijker wordende Ajax-aanvallen, veroorzaakt een achterspeler der tegenpartij een penalty. Deze wordt echter slecht genomen en onder groot gejuich der W.-aanhangers, door den goalkeeper der thuisclub gestopt, zoodat een prachtige kans om voor de rust de leiding te nemen, leelijk verknoeid is. Tijdens de pauze, vergadering met open debat en men komt tot de conclusie, dat als Ajax blijft voetballen, W.F.C. het kind van de rekening wordt. Het zag er kort na den aanvang der tweede helft, toen W.F.C. bij een doorbraak den bal in ons net gedeponeerd had, verre van rooskleurig uit. Vooral toen de blauw-witte leeuwen (hiermede duidt een W.-inhabitant de W.F.C.-spelers aan) door dit succes geprikkeld er nog een schepje opgooiden, doch de zonen van Pa Ajax hielden de koppen koel en wisten verdere onheilen te voor komen. Langzaam maar zeker komt Ajax meer en meer in den aanval en de W.-verdediging krijgt het hard te verantwoorden. Toch duurt het nog geruimen tijd voor dat de gelijkmaker ter wereld komt. Deze ontstaat op de volgende wijze: Reiss, die juist van Koomen een tip gekregen heeft om de punt van zijn schoen even te krijten, krijgt den bal te pakken en stevent er mede op het W.-doel af. Hans wordt echter in 't nauw gedreven en ziet geen kans meer den bal naar een clubgenoot te centeren. In uiterste nood schiet hij op doel en juichende Ajacieden doen ons begrijpen, dat de stand gelijk ge maakt is. Vanaf dit oogenblik is het met de vermoeide W.F.C.-ers gedaan en als even later één der backs wederom een penalty ver oorzaakt, voltrekt de Bois met een kalm schot het vonnis. Schubert laat vervolgens de geheele W.-verdediging zijn hielen zien en scoort, geassisteerd door Blomvliet, nummer 3, terwijl de linkshalf, voor de variatie in eigen goal trapt en alzoo de eindstand op 41 brengt. Het feit, dat Ajax I tot en met Ajax 5 in hun resp. afdeelingen nu bovenaan staan, hebben wij na afloop van den wedstrijd met een offer aan Bacchus gevierd en in een daarvoor bestemden tempel onder het genot van een kurkie op het groene laken, dranken ge dronken uit de schedels van onze verslagen vijanden. Kind regards, BIG-BOY. Dat is reglementair verboden, pas maar op voor de straf- commissie. (Red.). MET „DE GOOISCHE" NAAR BETHLEM. Zeeburgia A Jun.Ajax A Jun, 15. ONDAGMORGEN, precies 9.59 arriveert onderge- teekende met linksbinnen Siem bij de W.P. Van Munster had de les van Adé goed ter harte genomen, want hij stond er al sedert de klok 9 uur had geslagen te wachten. Even over half elf stuift de Gooische weg en wordt er met ontbloot hoofd afscheid van „Mokum" genomen. In een kleedkamer van 3 X V/2 X 2 M. moeten 3 elftallen zich verkleeden, zoodat hier met recht werd opgemerkt: „We zijn nu in Bethlem's stal, jongens". Nu den wedstrijd, die onder uitstekende leiding van de Vlieger werd gespeeld. Ajax is direct in den aanval, maar Zeeburgia zit er flink op. Na een kwartier spelen ongeveer maakt v. Wijngaarden uit een voorzet van links ons eerste doelpunt 10. De voorhoede speelt goed, terwijl de half-linie werkt dat het een lust is. Ook de achterhoede doet haar best, maar toch hapert het nog wel eens. Nadat v. Wijngaarden nog tweemaal den Zeeburgia-doelman pas seert, gaan we rusten.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 6