\r~ CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX ONZE RESERVES LOOPEN UIT OP Z.F.C. II A 85 En na Ajax—D.F.C.: „In dezen tijd van voetbal-malaise blijven de vertooningen in de Meer toch nog altijd oases in de woestijn. Merkwaardig, hoewel tot op zekere hoogte verklaarbaar, is, dat niet alleen Ajax bijna eiken wedstrijd weer een spelhoogte weet te bereiken, die in slechts weinig andere ontmoetingen geëvenaard wordt, doch vooral, dat ook de tegenstanders in den regel beter spelen dan zij normaal doen. Is het de prikkel om tegen het gevreesde Ajax van thans en van weleer een beter resultaat te bereiken dan tegen andere clubs? Of geeft Ajax' spel den tegenstander ook de gelegenheid zijn spel aan te passen en te ontplooien?" Ten slotte zij nog 'n meening gememoreerd welke bewijst dat wij met ons idee dat Ajax de kern van het Nederlandsch elftal moet leveren geenszins alleen staan en ons zelfs in het goede gezelschap bevinden van den Hoofdredacteur van de Sportkroniek, Ir. v. Em- menes, wiens meening t.o. van de middenlinie we overigens voor zijn rekening laten: „Feijenoord heeft een goed elftal een waarheid als 'n koe en al heel vaak in ons blad verkondigd. Maar als wij 't spel van Ajax in ons geheugen terugroepen, dan moet ons, zelfs als wij in aan merking nemen dat zij tegen V.U.C. veel minder tegenstand onder vond dan Feijenoord gisteren, van 't hart, dat de Amsterdammers een betere ploeg hebben dan Feijenoord. 't Spel van Feijenoord heeft iets stroefs, 't gave en levendige karakter van de Ajax-elf ontbreekt en 't tempo van de Amsterdammers is stukken hooger. Alleen: de middenlinie! Geef Ajax de Feijenoord-middenlinie en zet v. d. Meulen in 't doel en we hebben een heel sterk elftal, misschien wel een heel sterk Nederlandsch elftal! Wat al deze persuitingen bewijzen? Wel, dat wij op den goeden weg zijn. Moge het 'n spoorslag voor spelers en bestuur zijn op den ingeslagen weg voort te gaan. Laten we nooit aarzelen tegen de sterkste teams van Europa den strijd aan te binden. Laat men dan eens in Holland lachen om 'n échec in het buitenland geleden, op de Hollandsche velden zullen onze spelers dan van de lessen profijt trekken en de inheemsche tegenstanders het lachen wel afleeren. Nog meer dan vroeger pleiten we voor 'n sterk contact met het sterkste voetbal uit het buitenland. We geven toe: Holland ligt ongunstig en lang niet zoo geschikt als bijv. Zwitserland. Doch bij onze Oostelijke en Zuidelijke buren en niet te vergeten bij de Engelsche prof-teams kunnen we nog menigen nuttigen tegenstander zoeken. De belangrijke krachtmeting tusschen onze reserves en die van de Zaankanters welke althans voorloopig de beslissing bracht voor de bezetting van de eerste plaats, is met 'n beslissende 40 zege voor de onzen geëindigd. Een buitengewoon groot aantal toeschouwers ca. 6000! woonden den wedstrijd bij en daarom spijt het ons des te meer dat beide ploegen niet door fraai en fair spel getracht hebben de harten der kijkers te veroveren. Voor het gedeeltelijk falen ten opzichte van het eerste fraaie moge het inderdaad zeer slechte veld als excuus gelden, niet te verontschuldigen is het feit dat de wedstrijd op z'n zachtst uitge drukt onprettig verliep. Jammer was het dat onze jongens zich door het pootige Z.F.C.- spel lieten verleiden dit met gelijke munt te betalen. Een technisch stelletje voetballers als onze reserves kan nooit verstandiger doen dan onder alle omstandigheden te blijven voet ballen, dan is de overwinning het zekerst. Eerlijkheidshalve zij echter erkend dat ook een onzer spelers de aanleiding gaf tot het begin van de onnoodige ruwheid, laten we hopen dat deze er zichzelf van bewust wordt en voor herhaling waken zal. De arbiter was, ondanks het groote aantal uitgedeelde vrije schoppen, niet gelukkig in z'n optreden en had o.a., toen zachte straffen niet hielpen, tot strenge maatregelen moeten overgaan. Intusschen lijkt het ons toe dat men van beide zijden maatregelen zal moeten treffen om 'n meer aangenaam verloop van wedstrijden tusschen ónze en de Zaansche reserves te verkrijgen. De ontmoetingen worden zoo langzamerhand traditioneel onge zellig en daaraan moet een einde komen! Nu nog over den wedstrijd zelf. Ondanks de door invallers sterk gewijzigde ploeg behaalden onze reserves 'n gemakkelijke 40 overwinning na reeds in de eerste helft 'n 30 voorsprong ver kregen te hebben. Een gunstig teeken was dat Windt thans op de linksbackplaats behoorlijk ingespeeld schijnt te zijn en met Land zaat en v. Os 'n solide verdediging vormde. Aan laatstgenoemde den raad wat meer met den doelman samen te werken. We zagen hem in moeilijke positie, achtereenvolgens door 3 Z.F.C.'ers be dreigd, nog fi aai wegwerken, doch heel die moeilijke taak was te voorkomen geweest door even daarvoor 'n klein tikje terug te spelen op Landzaat! In de halflinie viej het taaie volhouden en goed voeden van Doon en Hangard op. Laatstgenoemde werd in den wedstrijd eens door 2 Zaankanters „genomen" 'en kreeg toen bovendien nog 'n vrije schop tegen! In de voorhoede klopte het zoo nu en dan aardig, ondanks de modder en het pootige verdedigen van Z.F.C. De goals waren stuk voor stuk fraai. De eerste, 'n fraai schot hoog in den hoek van Addicks, het tweede door Vogel, die daarmede 'n fraaien aanval van den vleugel Heinz—Jurriaans afwerkte. Een mooi voor doel geplaatste corner door Jurriaans wist Ben met achterwaartsche hoofdbeweging in de Zaansche touwen te brengen. In de tweede helft wist Vogel nogmaals het net te vinden, nu door goed werk van de BoisAddicks. Tegen het einde kreeg Heinz nog eens 'n fraaie kans toen hij na eerst gehaakt te zijn toch in het bezit van den bal bleef en van korten afstand op doel schoot. De Zaansche doelman wist echter nog op 't nippertje en ten koste van 'n corner verdere verhooging van de score te voorkomen. Indien de uitslag R.C.H. IIZ.F.C. II van j.l. Zondag juist is, n.l. 40, dan hebben onze reserves een zeer mooien voorsprong verkregen. doelo. Ajax II Z.F.C. II gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t 9 8 0 1 16 42—13 10 6 1 3 13 31—25 Ajax III nam op flinke wijze revanche op de leiders W.F.C. II voor de thuis met oneven goal geleden nederlaag. Met 41 wer den de W.F.C.'ers van de eerste plaats gehaald en mede door de overwinning met 32 op V.S.V. II, Zondag j.l. behaald, staan Frits de Bruyn en z'n kornuiten op de eerste plaats, zooals uit onderstaande „kop"-groep te zien is. doelp. gesp. gew. gel. verl. pnt. v. t. Ajax III 12 9 0 3 18 40—22 W.F.C. II 11 6 2 3 14 25—19 Ajax 5 wist haar ongeslagen record op fraaie wijze te handhaven, met 100 ging S.C.A. II ten onder. 8 wedstrijden leverden tot nu toe 16 punten op, 69 goals vóór en 14 tegen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 3