CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX BABBELTJES. DOLLY. 93 't Is feitelijk de schuld van Peter, dat ik in het Clubnieuws schrijf. Peter is mijn oom en voogd. Hij wordt wat oud, weet alle machtig veel van voetbal af, maar hij raakt zijn initiatief wat kwijt. Wil of kan zijn indrukken niet goed meer formuleeren, tenminste niet op schrift zetten, maar niemand weet de bedoelingen van den goeden ouden brombeer beter te begrijpen dan zijn nichtje Dolly. En daarom schrijf ik nu. We trekken er Zondagsmorgens al op uit. Maar de ouwe heer houdt van lang slapen en daarom heb ik de C adspirantjes, die altijd om 10 uur aan den slag trekken, nog niet zien spelen. En ik mag die kereltjes zoo graag. Zondag 21 December zag ik ze op het Kruislaan-veld. Niet spe lend, maar treurend. Ze hadden op hun gezichtje gehad met 21 van Blauw-Wit. Een Schoevaartje, met wien ik graag een babbeljte maak, vertelde me het droevige nieuws, ,,'t Waren ook van die groote jongens Intusschen zag ik, dat de C Junioren S.L.T.O. afslachtten met 151. 't Was geen partij. Op 't groote veld was meer gelijkheid tusschen Ajax VII en R.T.S. De club met den naam van Ready To Score won met 43. Maar 't had 44 kunnen zijn, als de scheidsrechter zijn spel regels had gekend. Ik ken ze beter, dank zij de lessen van Oom Peter. (Ik rijm goed dat hoop ik U nog eens te bewijzen). Wat deed deze arbiter? Hij gaf aan Ajax een strafschop. Heetebrij (zeg, zonder dat pingelen zou ik je in 't vierde zetten) schoot de penalty tegen de lat. De bal vloog naar rechts, werd meteen door een ander Ajacied weer voorgezet en Heetebrij schoot onberispelijk in. De scheidsrechter annuleerde het doelpunt, want: Heetebrij mocht niet na de strafschop voor de tweede maal den bal spelen. Alsof de bal niet eerst door een ander was gespeeld! Als de jongens ge protesteerd hadden, zou de uitslag 44 zijn geweest 's Middags naar AjaxD.F.C. Gewonnen met 41. Eersten Kerstdag: AjaxP.S.V. U weet wel, 102. Tweeden Kerstdag geen voetbal, 's Avonds naar: „De man, die beslag legt". „Dolly, kom eens hier", zei Peter, „weet je wie dat is?" „Natuurlijk Cees Laseur", zei tante Christien. „En jij, Dolly". „Natuurlijk Dolf van Kol, beslag op het kampioenschap". „Goed zoo, meid, vanavond geef ik een rondje bij American". Wat is geschied, want Petertje houdt altijd zijn woord. Nu nog Ajax II—Z.F.C. II. 't Was verschrikkelijk. Voetbal is een mooi spel, maar dit was een schande. Dr. van Prooye, vorozitter van den K.N.V.B., kom toch eens bij dit soort wedstrijden kijken en verbied ze. Staak zoo'n gevecht. Bij een bokswedstrijd weet je nu eenmaal dat het doel is den tegenstander buiten gevecht te stellen. Maar voetbal is toch een spel! O, wat is voetbal zóó toch leelijk enmenschonteerend. Scheidsrechter de Beer strafte alle vergrijpen met vrije schoppen, maar wat voor resultaat had dat? Geen! Waarschuwingen geven en 't veld uitsturen, dat is de remedie. Zal de eerste klasse wedstrijden AjaxZ.F.C. op 25 Januari hetzelfde beeld geven? Ik houd mijn hart vast. VOLGENS WORLD'S FOOTBALL" zijn voor ons land de volgende internationale ontmoetingen op komst: 29 Maart, Amsterdam: NederlandBelgië. 26 April, Amsterdam: NederlandDuitschland. 3 Mei, Antwerpen: BelgiëNederland. OPHEFFING VAN BEROEPS-ELFTAL IN OOSTENRIJK In tegenstelling met de meeste andere landen waar men min of meer ernstige plannen heeft tot het vormen van beroepsclubs over te gaan, wil men in Oostenrijk weer terug tot het amateurisme, of juister verkapte amateurisme. De financieele positie der clubs is zoo langzamerhand onhoudbaar geworden. Zelfs Rapid, dat verreweg de grootste recettes maakt, heeft 'n schuldenlast van 19000 Schil lingen, een resultaat dat alleen daardoor slechts zoo „gunstig" is geweest, doordat de wedstrijd Rapid-Admira en Rapid-Sparta (finale Mitropa-Cup) buitengewoon meegevallen zijn. Als oorzaak wordt aangegeven de hooge belasting (ca. 40%). Naar onze meening zit de oorzaak ergens anders. Oostenrijk heeft te weinig groote steden (eigenlijk slechts één, nl.. Weenen) om met succes althans financieel beroepsvoetbal te kunnen toepassen. Ook de pogingen hier te lande zullen altijd* op hetzelfde euvel stuiten. Slechts 3 steden kunnen hier een inkomstenbron voor be roepsvoetbalclubs leveren, Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Hier is dan ook o.i. slechts één oplossing mogelijk en wel combi natie met België, waardoor flinke steden als Brussel, Antwerpen, Gent en Luik aan voornoemd drietal toegevoegd kunnen worden. Doch om terug te keeren tot Oostenrijk. Natuurlijk hebben de diverse berichten onrust onder de spelers gebracht, die zich reeds tot hun vakvereeniging hebben gewend. De meeste spelers hebben trouwens langdurige contracten in han den en zullen die zonder meer niet prijsgeven. Het Weener Sport Tagblatt waarschuwt dan ook uitdrukkelijk tegen overhaasting. DE ITALIAANSCHE AMATEURS KRIJGEN 12% LOONSVERLAGING. Zulks op last van Mussolini, die alle loonen in Italië heeft doen verlagen. Overigens schijnt het baantje van Prof pardon, amateur!? voetballer in het land der Zwarthemden 'n lucratief baantje; we lazen ten minste van gages van 8000 Lires per maand 1000 gulden!) De competitie in Italië heeft nog immer 'n spannend verloop. Ju- ventus gaat met 21 punten aan den kop, gevolgd door Roma met 18 punten. VOETBAL IN DUITSCHLAND. In Zuid-Duitschland is de beslissing voor de meeste onderafdee- lingen gevallen. Reeds 7 kampioenen hebben zich thans definitief in den eindstrijd voor het Zuid-Duitsche voetbalkampioenschap gebracht, n.l. „Fürth" Bayern, Union Boekingen, Karlsruher F. V., Permasens, Eintracht en Wormatie.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 11