r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J 92 gehandschoend te spelen, dit staat niet slecht doch zou m.i. met hoogen hoed en wandelstok meer tot zijn recht komen. Rest ons nog te vermelden dat een grappenmaker (de dader ligt op het kerkhof) ons een kwartiertje ophield door de sokken enz. te^er- wisselen, dat de thee met koek prima was, jammer voor yfou, „Big Boy", dat je beau geste van 2.50 niet doorging, enfin, de terreinknecht verdiende wel iets, zijn tip dat het in Deventer „voor mekaar" was, was niet slecht. Na diverse sneeuwballen, rumgrocs e.d., bereikten wij eindelijk het land van belofte, c.q. de koekstad en namen wij onze intrek in „De Keizerskroon", een keurig hotel, waar onze jongens reeds dadelijk veel interesse toonden voor de keuken, waarschijnlijk meer om haar vrouwelijken dan om haar gastronomischen inhoud. De slaapkamerbestorming had tot resultaat dat Ahrends met zijn „slaapie" het beste af was, een boudoirtje, wat jou, Leo? Het diner, gevolgd door kindertjespudding, verliep betrekkelijk rustig en reeds spoedig zaten wij weer in een autobus, welke ons op advies van Herr Ober naar de Dancing „De Platvoet" bracht. Deze leuke inrichting welke haar eigenaardigen naam waarschijn lijk te danken heeft aan een heer, welke zoolang danste tot hij platvoeten kreeg, bezorgde ons de noodige thrills, waarvan ik echter volsta met U mede te deelen dat Van Praag met zijn vroo- lijkè makkers zonder het te willen een plechtige Kerststemming in het honderd schopten, terwijl de pas geïmporteerde Knaack (of was het zijn plus four) Willem de Zwijger imiteerde. Opmerkelijk is dat ondanks malaise, het artikel Ajacied nog zoo gewild is, vooral bij het zwakke geslacht. Na afloop dronken de meer beza- digden nóg een kopje chocolade onder den Kerstboom en was het voor wij het wisten 12 uur, het tijdstip waarop Big Boy de pen overneemt om Kerstdag no. 2 te verslaan. Toch wil ik bij deze overdracht niet nalaten je namens alle tocht- en lotgenooten dank te zeggen voor je leiding, je was royaal als een vader maar nooit zoo streng. Big Boy, we hopen je nog vaak als opperbevelhebber mede te maken; als ik terreinknecht in Apeldoorn was zou ih zeggen het was „voor mèkaar'". Verder danken wij de heeren Fr. Schoevaart en J. Elzenga voor hun aanwezigheid bij het ver trek, zooiets komt het onderling elkaar begrijpen en den clubgeest zeer ten goede. TAMES. Amsterdam, 31 December '30. Dear Bill, ijdens onzen twee-daagschen toer kwamen reporter „James" en ik overeen, om onze reis-impressies aan de vergetelheid te ontrukken en ieder een stuk amateur-journalistiek bij de redactie van de Ajax- krant in te leveren. Achteraf spijt het mij, dat ik zoo imbeciel ben geweest, om mij tot zoon belofte te laten verleiden, want eerlijk gezegd zit ik op 't oogenblik een beetje met de handen in 't haar. Probeer nu maar eens een geregeld verslag neder te pennen van zoo'n lach-toer. Je weet waarachtig niet waar je beginnen moet, wat erin vermeld mag worden en wat niet. Onze afspraak luidde, jij (dat is „James") den eersten dag en ik (ondergeteekende) den tweeden dito. Waar moet ik beginnen Bill!: des nachts om 12 uur toen Bakker, ik bedoel den rechts-binnen uit het vierde, (we had den n.l. 2 Bakker's, dus je begrijpt, de zaak was voor den bakker) tot de ontdekking kwam, dat hij poelierstalenten had en met alle geweld 2 kriel-konijnen, volgens Mr. Lotte waren het rotten, hij bedoelde vermoedelijk ratten, wilde koopen om deze langoor-cada- vers als bewijs van sympathie aan onze hospita te offreeren. Neen Bill!, dat is geen begin, dat is niets voor het clubblad. Wat dan! „The story" van den stierenvechter? (wie grinnikt daar), of het thuiskomen van reizende Ajacieden, de laatste nachtronde van hem op wiens schouders de.(vul zelf maar in) het schimmenspel op de rolgordijnen van verlichte „bed-rooms", of het verhaal van den man, die dacht, dat onze leider (met ei, zetter) hotelier was gewor den en des nachts om half drie, na een kwartier bellen, om onderdak kwam vragen. Neen Bill!, dat is ook niets. „God graces", hoe red ik me hieruit? Dan maar beginnen bij het Kerst-ontbijt en vertellen van den per soon, die een broodje met kaas at, dikte kaas 4 c.M„ maar dit is een geschiedenis op zichzelf en valt buiten het kader, dus afgekeurd. Maar wacht Bill!, daar valt mij wat in; het optreden van het zang en dans-duo Belmer-Praag, „the two Ajax-Jacobs" en conferencier Knaack. Wat dit trio op onze lachspieren gewerkt en tot het succes van dezen trip bijgedragen heeft is moeilijk na te vertellen. AL „Jack Hylton and his happy boys" dit mede gemaakt haden, dan waren zij nog lang niet „happy" geweest, dan stond de Jazz-koning in den vervolge van jaloezie „squint-eyed" te dirigeeren. Hier zat het tempo en het rhythme van „the Plantation Orchestra" in, de glimlach van „Lud Gluskin's band" was in vergelijking een grijns en als „Silvia", vriend van Praag, volgens Knaack, von Prack, aan het slingersteppen had gezien, nu Bill, dan had haar partner „An- gelo" gauw een andere danseres kunnen gaan zoeken. Maar geluk kig voor ons was dit niet het geval en hebben wij twee dagen van de Kunst (hoofdletter, zetter) van deze heeren kunnen genieten. Zooals je begrijpen zult Bill, is het bovenstaande maar een heel klein gedeelte van al onze wederwaardigheden en als ik zoo door zóu gaan, dan had ik beslist al de beschikbare ruimte in het club blad noodig. Toch wil ik nog eenige glanspunten memoreeren, zoo als de hernieuwde kennismaking met den marinier, die een nieuwen klap, getiteld „Zeeslag" zou demonstreeren, het verloop van den sneeuw wedstrijd tegen U. D., de lotgevallen van de kaartploegen of de ghyn met het „kamerkatje" en niet te vergeten het hazen peper-diner. Bill, als je die gebeurtenissen aan je geestesoog de revue laat passeeren, dan schiet je onwillekeurig nog in een lach, dan denk je aan de goedkoope appels en zalm, de voordracht van Lotte, het cabaret op 't station en aan trein-troubadour Knaack. Bill, het is te veel om allemaal op te noemen en eindig ik hiermede mijn relaas, maar wil eerst nog even namens alle deelnemers „het bestuur" dank zeggen voor het arrangeeren van dezen toer. Speciaal onzen presi dent F. Schoevaart en Mr. Elzenga een woord van dank vöor de attentie, om ons bij het vertrek uitgeleide te doen. Nu Bill, zooals je gelezen hebt, het waren twee prachtdagen, dagen van „py" en Ajax-ghyn, die nog lang in onze herinnering zullen voortleven. Kind regards, BIG-BOY. P.S. Van den wedstrijd V.S.V. II—Ajax III, die door ons ge wonnen werd met 3-2, kan ik je tot mijn spijt wegens gebrek aan tijd geen verslag geven. B. B. SUPPORTERS-ONTBOEZEMING na den wedstrijd AjaxD.F.C., 2112'30. Ik zie mijn „club" weer bovenaan, Terwijl „and're" naar beneden gaan! Toe „Ajax" houdt nog even vol, Onder aanvoering van Captain „KOL"! Houdt „CLUBGEEST" moedig in 't vizier, Gaat 's avonds nimmer aan den zwier! Steeds „vroeg" naar bed, en „vroeg" er uit! Daar haal je een „KAMPIOENSCHAP" uit!! SUPPORTER.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1931 | | pagina 10