r J) 7\l CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Aan het slot van ons artikel over Psychische concen tratie kwamen we reeds met 'n enkel woord terug op de samenstelling van het Ned. Elftal en spraken als onze meening uit, dat het huidige pessimisme overdreven is en men, mits men tot 'n juistere wijze van samenstellen overgaat, betere resultaten bereikt kunnen worden. Reeds gaven we 'n vingerwijzing in welke richting gewerkt moet worden en wezen op de samenstelling van het Zweedsche en Oostenrijksche elftal. Het eèrste bestond uit Clubmootjes", het tweede was vrijwel 'n versterkt club-elftal. De kern van Rapid diende als ruggegraat, zooals men uit bijgaande opstelling kan zien: Bugala (Rapid) Schramseis Tsejka (Rapid) (Rapid) Facco Smitstik Luef (Admira) (Rapid) (Rapid) Siegl Weselik G'Schweidl Schall Wessely (Admira) (Rapid) (Vienna) (Admira) (Rapid) Nu is, zooals onze oostelijke buren plegen te zeggen, ,,Alle Theorie grau" en moet men een inderdaad rede lijke basis hebben om verder te kunnen bouwen. Dat deze basis er is, bewijst het feit dat er in de laatste jaren en vooral den laatsten tijd verscheidene Ajacieden in ,,A"- of ,,B'-elftallen gekozen werden en men kan niet zeggen, dat zulks zonder grond gebeurd is. Voor het Ned. elftal werden reeds gekozen: v. Kol, W. Anderie- sen, P. Strijbosch, Mulders en v. Reenen. Eenigen ervan presteerden in het Oranje-elftal min der dan in clubverband, iets wat zij met alle anderen gemeen hadden, uitgezonderd v. d. Meulen, v. Kol, Kools, v. Reenen en Adam. We zullen thans tot den opbouw van ons schema overgaan. Allereerst ons achtertrio: v. d. Meulen Diepenbeek v. Kol v. d. Meulen en v. Kol's verkiezing lijkt ons niet aan den minsten twijfel onderhevig. "Waarom Diepenbeek? Met evenveel recht kunnen we vragen waarom Die penbeek niet? Deze rechtsback is zeker niet minder dan Wamsteeker, de Bruyn of 'n anderen willekeurigen rechtback en dan dient men Diepenbeek te prefereeren boven ieder anderen, omdat deze steeds naast v. Kol speelt en met l.g. inderdaad 'n duo vormt. Nu de center half. Dat W. Anderiesen door 'n ander op de center half- plaats kan overtroffen worden is uitgesloten. Hoogstens kan hij worden geëvenaard. Bovendien zal de center voorplaats bezet worden ook daaraan is niet te twij felen, door z'n clubgenoot v. Reenen en krijgen we dan de volgende ruggegraat: v. d. Meulen Diepenbeek v. Kol W. Anderiesen v. Reenen Als kanthalfs blijft onze keuze Kools en v. Heel. L.g. is zóó vertrouwd met v. Kol, dat 'n sluitende linker- verdedigingshelft hierdoor verkregen wordt. Nu het binnen trio. Wie naast v. Reenen? Een succesvol en productief Ajax-binnentrio is: Strijbosch v. Reenen Mulders In deze opstelling werd bijv. 't Gooi met 4-0 geslagen. Later maakte het uitvallen van Hamel noodig, dat Mul ders weer naar de linksbuiten-plaats verhuisde. Doch ook Volkers, zooals hij momenteel weer op dreef is, is 'n speler waarmee rekening dient gehouden te worden. Zooals hij bijv. Zondag j.l. tegen V.U.C. weer met sublieme staaltjes voetbal aanvallen opzette en de Haagsche verdediging tot wanhoop bracht, is hij niet licht te verbetering. Voor vleugelspelers komen o.i. in aanmerking Adam en W. Tap, zoodat onze keuze in totaal de volgende zou zijn: v. d. Meulen Diepenbeek v. Kol Kools W. Anderiesen v. Heel - i Adam Strijbosch v. Reenen Mulders W. Tap of een andere voorhoede, en wel van rechts naar links Adam Volkers v. Reenen Strijbosch Mulders die nog dit voor heeft, dat alle spelers dan op die plaats staan, welke zij geregeld bezetten. Met de verbindingsstreepjes heb ik gepoogd het „Ver band" in dit elftal tot uitdrukking te brengen. Dat de verbindingsstreepjes ook voorkomen tusschen v. Kol en de niet-Ajacieden v. Heel en v. d. Meulen, lijkt mij wel gemotiveerd door het groote aantal met elkaar gespeel de wedstrijden van dit drietal. O.i. biedt het hier geprojecteerde elftal veel meer kans op succes dan dat in Zürich. Alle bovengenoemde spelers heeft de Teco reeds meerdere malen geprobeerd, alleen niet in één elftal. Bij allen heeft men dus 'n zekere mate van geschiktheid ge constateerd. Nu nog één stap verder: probeert ze nu nog eens met elkaar dan krijgt men inderdaad 'n elftal en niet elf spelers! Ter genezing van hen die in dit stukje de meening van 'n clubman zien verwijzen we naar de recensies van de Rotterdamsche en Haagsche verslaggevers in „De Sportkroniek in de nrs. 98 en 100. ADÉ

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 9