y CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Met dezen stand kwam het einde. Aan v. Munster nog de volgende opmerkingen: Het is niet wenschelijk, vóór 'n dergelijke belangrijke match vijf minuten te laat aan te komen draven. Ten tweede dit: Om toch in 't bezit van den bal te komen, als de tegenpartij er iets eerder bij kan zijn, moet men met beide been en aanvallen. Let eens op hoe Wim Anderiesen dat doet! Zondag j.l. hebben Wijngaarden, Ypma Co. hun woede gekoeld op Volewijckers a, dat op eigen veld met 10-2 ingemaakt werd. De B-junioren zorgden voor 'n dissonant in deze ver heugende kroniek-symphonie: met 3-4 werd verloren van D.W.S. b. Slechte leiding moge 'n oorzaak ge weest zijn, we gelooven toch dat 'n te gemakkelijke op vatting van hun taak door onze boys mede de oorzaak geweest is. Beter deden het de C-junioren met twee for- sche overwinningen, 10-1 op D. W.S. c en 16.0 op Rap werd de overwinningsreeks hervat. De ,,A" adspiranten bleven het pad der overwinning getrouw en klopten Swift a met 2-1. De ,,B" verloor na hard en goed werken met 0-1 van D.E.C. a. Juist toen na de rust onze boys sterk in den aanval waren en 'n Ajax-goal in de lucht hing, kregen we bij een der D.E.C.-uitvallen 'n penalty tegen ons, welke benut werd en ons twee verliespunten kostte. Tot slot de „C". Na geruimen rusttijd kwamen de pukken weer in actie tegen Rapiditas a, dat met 4-0 naar Weesp teruggestuurd werd. Nu nog even iets over het sportpraatje van den heer Hollander voor den A.V.R.O.-microfoon de vorige week gehouden. Daar werd de meening verkondigd, dat de amateur voetballer zich vanwege z'n amateurschap geen opoffe ringen zou willen getroosten ten bate van z'n sport. Een en ander onder de leuze: ,,Ik speel voor mijn plei- zier." Als we niet heter wisten zouden we zeggen: de heer Hollander is niet op de hoogte. Zondag j.l. konden we in eigen kring 'n paar mooie gevallen van opoffering ter wille van club en sport constateeren. Wim Anderiesen en Mulders aarzelden niet om na vermoeienden nachtdienst hun club te helpen tegen V.U.C. in den Haag. Als mensch zouden zij zeer zeker hun bed geprefe reerd hebben doch als clubman stonden zij pal voor de rood witte kleuren en schoven zij de vermoeidheid op zij en speelden tweemaal 45 'minuten en zij deden het goed! V 69 DE ORGANISATIE BIJ ONZE THUISWEDSTRIJDEN. Het gebeurt niet dikwijls, dat voor dit onderwerp plaatsruimte in ons orgaan gevraagd wordt. Wij willen hiermede thans een uitzondering maken en wel om eens speciaal naar voren te brengen welke moeilijkheden zoo'n Zondagmiddag te overwinnen zijn. In de eerste plaats moeten wij er op berekend zijn, den grooten toeloop van het publiek in een tijdruimte van circa één kwartier tusschen kwart voor twee en twee uur op te vangen. De genomen maatregelen, als het uitgeven van nummers op de open tribune, het verzoek tot inschuiven op de overdekte tribune, blijken eerst thans eenigszins door te werken. De hulp hierbij van eenige leden en donateurs, welke het bestuur zich geassumeerd heeft, mag hier niet onvermeld blijven. In dit opzicht maakten de heeren Hommes, de Waal, de Boer, Liere, Kuijpers, van Os en Vliegen zich reeds eenige Zondagen verdienstelijk en het is mede aan hun bijstand te danken dat een en ander reeds een veel beter verloop heeft. Het is te hopen, dat ook andere leden of donateurs zich voor dit speciale werk eens willen geven. Wij noemen dit werk speciaal, omdat het zich niet eigent hiervoor betaalde krachten te engageeren. Wat de plaatsruimte betreft is er nog wel iets te verbeteren en hiervoor doen wij een beroep op al onze leden, donateurs en houders van seizoenkaarten. Meer malen komt het voor dat men een grootere plaats in neemt dan hiervoor bestemd is. Het gevolg is, dat elke berekening van uit te geven plaatsbewijzen faalt, waar door het later komend publiek gedupeerd wordt. Im mers oogenschijnlijk is de tribune geheel gevuld, doch in werkelijkheid kunnen er nog honderden plaats vinden. Eerst dan begint de groote moeilijkheid. Onze leden, donateurs en houders van seizoenkaarten kunnen ons nu, ieder voor zich, behulpzaam zijn. docr zich aan de volgende punten te houden: le. vroeg te komen; 2e. vlug de plaatsen innemen; 3e. geen grootere ruimte dan strikt noodzakelijk te be zetten, geen open vakken laten, doch dadelijk geheel aansluiten; 4e. kinderen vóór en niet naast zich te plaatsen; 5e. gehoor geven aan het verzoek van den commissaris; 6e. de plaats niet verlaten vóór het rust- of eindsignaal. Ook de omgeving tot zitten blijven aanmanen. Wij hopen het verblijf op ons veld steeds aantrekke lijker te maken. De demonstratie van muziekweergave is er een uiting van. U Behoeft het half uurtje of kwar tiertje dat U vroeger komt dus niet als verloren tijd te beschouwen. Het Bestuur geeft zich geheel! Doet U dit ook! de J.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 5