v CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 68 voor den dag kwamen, verwijzen we naar de rubriek „Wedstrijdverslagen" waar de B. en Big Boy hun licht laten schijnen. Ajax 4 vond tegen Z.R.C. 2 'n zware tegenpartij op 'n veld, dat in zeer slechten staat verkeerde. Goed voet bal behoort op 'n dergelijken bodem vrijwel tot de onmogelijkheden, iets wat door Z.R.C. beter begrepen werd dan bij ons; we zagen tenminste van die zijde geen enkele serieuse poging. Behalve met niet unfaire doch wel onbesuisd en wild spelende tegenstanders, hadden onze boys te kampen met 'n scheidsrechter, die gevaarlijk spel toeliet, doch daarentegen 'n eerlijke big meermalen strafte en wiens sterkste zijde niet de buitenspelregel was. Na 'n systeemloos gespeelde eerste tien minuten, kreeg Ajax de eerste behoorlijke kans toen een der Z.R.C.-back's z'n eigen doelman van de sokken liep en daarna slecht wegwerkte. Twee maal werd de bal op doel geplaatst, doch beide keeren wist 'n verdediger het leder te keeren. Z.R.C. trekt dan ten aanval en weet den bal in ons doel te werken. Met 0-1 wordt gepauseerd. Van de tweede helft was reeds twintig minuten verstreken voor Remiens na goed doorzetten van v. Laar met 'n ferm schot den gelijkmaker kon scoren. Geleidelijk komen onze jongens dan meer in den aanval en Remiens voegt nog twee goede doelpunten aan de score toe. Met ,n verdiende 3-1 overwinning trokken onze jon gens de kleedkamer in en dat daarin in donker, zooals later bleek, 'n paar overhemden verwisseld waren en er twee met verschillende sokken getooid bleken, och, wie let er op zulke kleinigheden als je gewonnen hebt? Beoordeeling van spelers stellen we liever uit tot we de Heeren op 'n beter veld in actie hebben gezien en ons dezen keer bepalen tot 'n compliment aan onze flink - opruimende backs, die 'n niet gering aandeel in de over winning hadden. Ajax 5, gaat regelrecht op 't kampioenschap aan. Tegen S.D.W. 3 werd voor de rust te weinig op de vleugels gespeeld, wat den mageren 1-0 voorsprong met half time verklaarde. In de tweede helft werd deze tac tische fout hersteld en ging het gesmeerd, zoodat 'n fraaie 6-1 het eindresultaat werd. Zondag j.l. bleek Schinkelhaven 'n taaie tegenstander en met oneven goal moesten Kermer c.s. zich tevreden stellen. Ajax 6 klopte Animo 2 met 3-0 in een wedstrijd, waar in backs en kanthalfs op den voorgrond traden. Ajax 7 behaalde de record-score van den dag, n.l. 20-1 op T.D.C. 2. Of hier nog 'n kampioenskansje is, hangt voornamelijk af van de resultaten welke onze boys zullen weten te behalen tegen de kopploegen D.W.V. 4 en R.T.S. 2. Men moet de huid niet verkoopen, vóór de beer geschoten is» Dit spreekwoord is zeker toepasselijk op onze Junio ren a, al houden zij zich in plaats van beren te jagen, met het minder gevaarlijke punten jagen op. Na 'n 3-0 voorsprong op de Blauw-Witte concurren ten, boekten zij in de tweede helft 'n 4-3 achterstand en mogen ten slotte nog blij zijn, er met 'n 4-4 gelijk spel afgekomen te zijn. Zooals gezegd, leverde de eerste helft 'n fraaie 3-0 op, vooral fraai door de wijze waarop de goals gemaakt werden. Na 'n listigen schuiver van Wijngaarden, welke de eerste goal opleverde, volgde 'n tweede van denzelf den speler, na 'n afgemeten pas van Ypma. Dezelfde fabrikant maakte ook nr. 3 na 'n schitterend staaltje balbehendigheid van Stam op den vleugel. Onze voorhoede speelde inderdaad 'n intelligent par tijtje voetbal, steeds als epn der voorwaartsen in het bezit van den bal kwam, braken er benauwde momenten voor de Blauw-Wit-verdediging aan. De moeilijkheid voor den aanval was echter, in 't bezit van den bal te komen. Onze achterhoede en vooral spil en rechtshalf bleven verre beneden hun kunnen. Vooral in de tweede helft kwamen de fouten sterk naar voren. Bijna voortdurend moesten de binnen- spelers door tot diep in de eigen verdediging terug te komen, den bal ophalen. Toen Blauw-V/it direct na de hervatting door 'n verdiende penalty haar eerste tegen- punt maakte, kwamen de Zebra's onstuimig opzetten. Dat aanvallen vooral met n voorhoede als van onze „A" de beste verdediging is, werd vergeten en luttele minuten na de penalty lag nr. 2 in ons net. Eerst toen kreeg onze voorhoede weer een kans zich te ontplooien, 'n razend snelle aanval van Stam bracht Ypma de kans op de beslissende goal, doch het schot van onzen linksbinnen sloeg juist naast de paal. Een scheidsrechtelijke dwaling werd ons noodlottig. Een Bl.- Witte handsbal op onze outlijn onderbrak het spel. De Ajacied legde den bal neer om 'n vrijen schop te nemen, om tot z'n groote verbazing te bemerken dat de arbiter dezen toekende aan Bl.-Wit. De bal werd fraai voor gezet en niet minder ingekopt en even later kostte 'n fout in onze verdediging ons wederom 'n tegendoelpunt. Blauw-Wit had den 0-3 achterstand in 'n 4-3 voor sprong omgezet! Met man en macht werd nu onze voorhoede aan 't werk gezet, 'n Felle aanval van onze linkervleugel schiep kritieke situaties voor het Zebra-doel, dat op fortuin lijke wijze den druk doorstond. Vijf minuten vóór het einde wist echter v. Wijngaarden handig 'n kans te be nutten en met 'n boogballetje verdween de bal over den uitloopenden doelman in het net, 4-4.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 4