N CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 67 In doel en zoo noodig ook daarbuiten! heeft Bonneveld z'n plicht goed gedaan. Eenige malen wist hij door tijdig ingrijpen het gevaar te bezweren. Van de halfspelers trad natuurlijk! Wim Anderiesen het meest op den voorgrond en we ge- looven dat de heer v. Emmenes, welke op het V.U.C.-veld aanwezig was, ten opzichte van onzen spil meer waardeering zal koesteren dan tot dusverre het geval was. De kanthalfs sloten waardig bij het geheel aan en steunden soms door geraffineerd driehoekspel de voorhoede keurig. Tenslotte onze voorhoede: Dat was vooral in, de tweede helft weer eens af. Broederlijk hebben de heeren de goaltjes verdeeld. Het binnentrio elk twee, de vleu gels elk één en om de symmetrie niet te verbreken, lie ten zij het resteerende goaltje voor v. Kol. Over het verloop van den wedstrijd zelf nog het vol gende: Precies twee uur trapt Ajax af en weldra volgen de eerste duels tusschen den Ajax-aanval en V.U.C.-ver- dediging. Slechts sporadisch weten de zwart witten zich los te werken en dan nog is hun verblijf op de Ajax- helft van korten duur. Na 15 minuten spelens zet onze rechtervleugel' 'n geraffineerden aanval op als Ten Have den bal achter Lelieveld Jr. omspeelt en Volkers in den rechtschen veldhoek het leder overneemt, langs de outlijn dribbelt en 'n keurigen trekbal op kophoogte naar den toestor menden v. Reenen plaatst. Een keiharde kopbal van Piet in den uitersten benedenhoek volgt, waarmede het eerste roodwitte doelpunt 'n feit is. Even volgt dan 'n opleving bij V.U.C. als de linker vleugel doorbreekt. Bonneveld redt uitloopend. Snel brengt hierna Ten Have den bal langs de lijn op, zijn voorzet belandt links van het doel waar Mulders vallend op fraaie wijze kopt, doch juist langs het doelvlak scheert de bal. Na 'n ingooibal van H. Anderiesen speelt Volkers op den ingooier terug. Henk plaatst schuin op het V.U.C.-doel de lichamen van Doelman v. d. Glas, Lelieveld Sr. en Strijbosch gaan tegelijk in de lucht, waarbij Rood wit het hoogste stijgt en wederom met 'n kopbal is de stand op 20 gebracht. Na dit doelpunt ondergaat het Haagsche doel 'n ge weldige belegering, waarbij het beslissende schot van onze zijde uitblijft. Een paar minuten voor de rust pikt v. Reenen, na 'n slecht weggewerkten corner het leder in den linkerveldhoek op en na zijn voorzet bewerkt Lelieveld Sr. dén bal met den arm. De toegekende straf schop wordt door v. Kol in het V.U.C.-net gedepo neerd, zoodat met 'n 30 voorsprong de rust ingaat. De tweede helft is nauwelijks begonnen of onze voor hoede doet verwarde situaties voor het Haagsche doel ontstaan. Na twee minuten volgt 'n langdurige Ajax- aanval waarbij de bal beurtelings door Ten Have en Mulders voorgezet wordt waarbij v. Reenen, nadat de bal ten derde maal voor het doel geplaatst wordt, Ajax' vierde goal scoort. Dan gaat het cresendo, na 'n voor zet van Mulders scoort Ten Have nr. 5 en maakt Mul ders zelf na 'n fraaien ren naar binnen nr. 6. Van de tweede helft is dan nog slechts 8 minuten verstreken! Volkers is in de nu volgende periode buiten gewoon op dreef en sticht met z'n schijnbewegingen keer op keer de grootste verwarring in de V.U.C.- verdediging. Uit 'n mooi opgezetten aanval van onzen rechterwing kogelt v. Reenen juist over de lat en even later schiet onzen centervoor bijna den V.U.C.-doelman onderste boven. V.U.C. brengt dan weer eenige kortstondige, tegen bezoeken en van de ontstane ruimte op de V.U.C.-helft profiteert Volkers door na 'n keurige center van v. Ree nen op het Haagsche doel af te stuiven en alles inclusief keeper te passeeren. 70. De beste V.U.C.-aanval welke dan volgt besluit Pa- penhove wel de beste speler van het Haagsche aan- valsquintet met 'n schot tegen de lat. Strijbosch be nut direct hierop 'n voorzet van onzen rechterwing en deponeert nr. 8 in de Haagsche touwen. Het publiek krijgt dan schik in het geval en zelfs het Haagsche gedeelte begin om dubbele cijfers te roepen! De V.U.C.'ers spannen zich dan tot het uiterste in om dat te voorkomen en weten zoowaar even 'n lichte veldmeerderheid te verwerven. Wij denken Ten Have de negende goal te zien sco ren als hij vanaf de lijn fel inloopend op doel schiet, v. d. Glas weet echter corner te werken. Het is echter slechts uitstel, even later plaatst Mulders keurig voor doel en Volkers kopt nr. 9 in. Ondanks hardnekkige pogingen van V.U.C. om het spel te verplaatsen, blijven onze aanvallers het doel om zwermen. Fortuna helpt dan echter de arme Hagenaars 'n handje en het blijft bij 9—0. Het vermelden van de offside-doelpunten hebben we maar achterwege gelaten. Negen goals in een wedstrijd te vermelden valt toch al niet mee! Hartelijk toegejuicht ook van Haagsche zijde verlaten onze spelers dan het veld. Mede door het gelijke spel in Zaandam, zijn onze kansen weer flink gestegen! Voor de resultaten van Ajax 2 en 3, die weer flink

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 3