CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Bli. Wit c.Ajax c. 10 uur. 78 Wij wonnen den toss en H.R.C. moest dus den bal aan het rollen brengen. Er werd door beide partijen direct flink aangepakt, maar het bleek al gauw, dat ons elftal beter voetbalde dan H.R.C. Onze tegenstanders moesten het hoofdzakelijk van hard loopen en nog harder trappen hebben, maar met deze nuttige eigenschappen, win je nu eenmaal niet altijd een voetbalwedstrijd. Het duurde dan ook niet lang of Blomvliet bezorgde ons de leiding. Door dat de voorhoede het spel steeds te kort hield, kon de H.R.C.-achter- hoede, zij het met groote moeite, tot de rust stand houden. Was het voor half time een aardige wedstrijd geweest, na de thee had het spel niet veel meer om het lijf, waaraan het zeer zware veld, uit den aard der zaak ook wel debet aan was. Het gelukte H.R.C. bij een uitval gelijk te maken, doch toen Heinz een corner zeer scherp voor doel plaatste, sloeg de H.-keeper den bal in eigen deel en doofde daarmede het bij den gelijkmaker opgelaaide H.R.C.-vuur. Botschuyver en Van Laar deponeerden ieder nog éénmaal den bal in 't vijandelijke net en met een 41 overwinning verlieten de legionnairs het strijdperk. Van de veteranen was Japie van Leeuwen de primus, terwijl de drie recruten Happel, Botschuyver en Pater- notte op een goeden wedstrijd terug kunnen zien. Nu Bill, de klok heit 2, d.w.z. lunch-time is up, dus moet ik eindigen, maar eerst wil ik je nog even vertellen, dat we met Christmas gaan toeren - vrouwen blijven thuis, dus dit be looft lollig te worden. In de hoop, dat ook jij een merry Christmas" mag hebben, teeken ik, Kind regards, BIG BOY. PROGRAMMA VOOR A.S. ZONDAG. Ajax 1D.F.C. 1. W.F.C. 2—Ajax 3. Alcm. Vitrix-Ajax 4. Ajax 5S.C.A. 2. Kr. I, 2 uur. Ajax 6D.W.S. 3. Kr. II, 2 uur. Ajax 7R.T.S. 2. Kr. 1,11 uur. Junioren: ZeeburgiaAjax a. 11.30 uu.r Volewijckers b.Ajax b. 11.30 uur. Ajax c.S.L.T.O. 11.30 uur. Kr. II. Adspiranten: Zeeburgia a.Ajax a. 10 uur. Ajax b.—O.V.V.O. b. 10 uur. Kr. II. PROGRAMMA VOOR ZONDAG 28 DEC. BI. Wit 6Ajax 6 Funen 2Ajax 7 Junioren: Ajax a.D.W.S. a. Ajax b.Z.S.G.O. a. Ajax c.-D.W.S. c. Adspiranten: Ajax a.S.A.V.M. a. A.S.C. aAjax b. A.F.C. 2—AJAX 2. Uitstekend weer, een goed bespeelbaar terrein, beide factoren voor een goeden wedstrijd. De wedstrijd is echter tegengevallen. Voor rust was nog het beste gedeelte, maar na de thee was het mis. De combinatie klopte niet en het tempo was maar matig. Oorzaken: Wel, ten eerste door het groot aantal halfbacks dat Ajax bezit en eikéén graag voetbalt, door het afstaan van reserves aan het eerste, komt de middenlinie geregeld in een andere op stelling uit; deze was nu de Boer, Vunderinck en Fijen. Fijen is een prima voetballer, heeft de handigheid van een Hor dijk en heeft vooral voor rust keurig gespeeld. Maakt de fout om den bal enkele malen onnoodig bij hem te houden, terwijl snel af geven gewenscht is. Erkende na afloop zelf dit feit en zal zeker een prima vleugelhalf blijken; als spil zal hij vermoedelijk niet zoo voldoen, daar zijn spel gebaseerd is op shortpassing. De Boer kan soms brillante dingen doen; kan zeer zeker goed voetballen, maar heeft een reuze fout, die vermoedelijk niet uit te roeien is. Hij speelt niet voor zijn club maar voor zichzelf. Is teveel overtuigd van zijn kunnen en bederft door geen afstand te doen van den bal zijn eigen werk, werkt remmend op een vlotte combinatie. Behoort als voetballer tot dè beste halfbacks der club, maar er zijn spelers met minder capaciteit, die nuttiger zijn. Zelf heb ik de overtuiging gehad dat hij in het eerste thuis hoorde, maar als je zoo speelt Jan kom je er niet. Wil de vlotte combinatie van het vorige seizoen weer terug komen, dan moeten de spelers onderling elkaar meer steunen en leeren begrijpen wat bij aanhoudende wijzigingen moeilijk gaat. In de voorhoede ging het soms aardig, maar soms slecht. Ook de achterhoede wisselde goede met slechte momenten af. Wil Ajax 2 wederom kampioen worden, het materiaal is er voor, dan moet er flinker aangepakt worden, wat wij dan ook afspreken de eerst volgende maal te doen, nietwaar. Na deze lange inleiding wat over het spelverloop. De eerste aanvallen zijn voor Ajax. Daar de A.F.C.'ers pittig verdedigen, blijven doelpunten voorloopig uit en krijgt ook Land zaat enkele ballen te verwerken. Als bij een onzer aanvallen Ben Vogel handig den bal laat loopen, belandt de bal bij den linksbinnen, die weer doorloopt en scoort. Het spel is hierna eenigszins verdeeld maar geleidelijk komt Ajax weer in den aanval en Jurriaans en Fijen laten enkele staaltjes fraai voetbal zien. Verschillende corners van rechts worden slecht genomen, zoodat die geen gevaar voor A.F.C. opleveren. A.F.C. speelt veel op off-side. Dit wordt hun noodlottig, want op een moment dat zij dit wederom probeeren loopt onze linksbinnen door en scoort de tweede goal. Eindelijk een pracht-corner van Cor; de bal wordt ingekopt maar ce A.F.C.-doelman redt op het nippertje, A.F.C. houdt uitstekend vol, waarvan enkele te fanatieke scher mutselingen voor ons doel het gevolg zijn. Wederom is Ajax in den aanval, een goede center van Ben Vogel en de linksbinnen scoort de derde goal. Even voor rust scoort A.F.C, een prachtig tegen-doelpunt. Na rust was het mis; slecht spel met enkele goede momenten. Een goede pas van Piet Vunderinck belandt bij den in buitenspel staanden Kuipers, deze loopt snel met den bal naar binnen en scoort met een prachtschot. De scheidsrechter gaf goal. Bij een den A.F.C.- aanvallen geeft Fijen een verkeerd trapje en de A,F.C.~midvoor profiteert dankbaar van dit buitenkansje. Een schot der onzen belang nog op de paal en hiermede is het belangrijkste na rust vermeld, zoodat met een 4—2 uitslag wij beide punten mee naar huis namen. W. DE BOIS Jr.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 14