Verhagen \r'z CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX =N J 76 KORTE INDRUKKEN UIT DEN POLDER. Bij de dilettanten: D.W.S. c. Jun.Ajax c. Jun. Plaats van handeling: Bcerenkoolveld. Décors: Erg landelijk met op den achtergrond passeerenden trein. Medespelenden: Beoefenaars van de voetbalsport. Leeftijd 1618 jaar. Aanvang: 15 minuten te laat. Begin eenigszins zenuwachtig. Eerste schlager: Rechtsbuiten Boef (neen, geacht lezersgilde, absoluut een nette snuiter) met een. knal a la Van Reenen. Voor de spanning er in te houden beantwoordt de ontvangende ver- eeniging ditzelfde. Pauze 11. Tijdens de pauze locomotiefmuziek en thee. Tweede bedrijf vangt aan met eenige demonstraties van „The King of Pingel". Resultaat nihil. Afieeren boy. Derde bediijf: Systeem veranderd. Vonnis wordt voltrokken, waaraan alle medewerkers steun verleenen. Resultaat negen doel punten voor de rcod-witten. Belangstelling: Miniem. Oorzaak: Onbekendheid. Verwachting: In dit genre doorgaande, binnenkort uitverkochte zalen. Bij. de geroutineerden: D.W.S. b. Jun.Ajax b. Jun. Plaats van handeling, voetbalveld zonder vereischte krijtlijnen. Décors: Als boven. Medespelenden: Zelfde genre luitjes. Aanvang en begin als boven. Eerste schlager: Rechtsbinnen van Keulen (werkelijk de moeite waard). Voorbeeld aanstekelijk gewerkt, wordt door tegenpartij beantwoord. Voor de pauze nog 2 heele goede momenten. Pauze 13. Wat zegt U? Ja, wij stonden er goed voor. Na de pauze geweldig fiasco van den hoofdrolspeler (de man die voor de bijbehoorende muziek zorgt)De goede man scheen zijn rol niet goed ingestudeerd te hebben, want ik heb nog nooit iemand zoo slecht gezien. Resultaat: een ontmoedigd Ajax tegen een enthousiast D.W.S., dat dan ook met een 43 overwinning het veld verlaat. De directeur van het gezelschap (Louwaards) was niet op dreef en verviel in de fout alle hoofdrollen (2e penal ties) die geen succes hadden, voor zich op te eischen. Deze rel overgeven aan Van Keulen zou het gezelschap ten goede komen. Onder de belangstellenden merkten wij moeders, die hun zoon vergeten bullen achterna brengen, op. Luitjes, er is nog niets verloren, het kan en het moet beter. de VI. HET ZESDE OP TOURNEE. Onze eerste (en eenigste) trip, welke zich uitstrekte tot in den Haarlemmermeerpolder is een groot succes geworden. Prima weer, een goede wedstrijd, een overwinning; mijn liefste wat wil je nog meer? De stemming bij deze jongelui is werkelijk enorm, en kon de Sloter-expres spreken, wellicht vertelde hij U dan schitterend ge slaagde moppen, van kauwgom etende lady's, van schoone Slo- tensche, non-stopritten, en andere dubieuse gevallen. Toch moet ik tot mijn spijt constateeren, dat er in het veld wel wat te veel gesproken wordt, en dan nog een taal welke in geen woordenboek te vinden zal zijn, meestal onbegrijpelijk is, maar je reeds bij intuïtie doet blozen. Het zou dan ook aanbe- beveling verdienen, om event, invallers eerst proeven te laten af leggen omtrent talenkennis, godsdienst, e.d., anders zijn conflicten niet meer te vermijden. Onze rechtsbuiten is een uitzondering, en zijn opmerkingen als „schalksch genomen", „leuk gefopt" enz., doen weldadig aan. Maar a propos jongelui, we zijn nu bijna kampioen, en ik ge loof, dat de vriendschap onderling niets te wenschen overlaat, laat ons dan trachten in het veld iets zwijgzamer te zijn, we vechten allen voor hetzelfde doel, laat een achterspeler het met zijn trappen eens wat „hoogerop" zoeken, laat een voorhoede speler eens een kans missen, probeeren doet lukken, en dan zijn we niet spelers van een zesde elftal, als we alles goed deden waren we immers internationaals. Laat ons met Mexicanen zeggen: „Schiet niet op de muziek, ze doen hun best." JAMES. VAN HET ZESDE GOED NIEUWS. J.H.K. 2—AJAX 6 2—4. Een wedstrijd waarover zeer weinig valt te zeggen. Behoorlijk voetbal is op dit smalle en zéér slechte veld bijna uitgesloten, de overwinning hebben wij dan ook voorn, te danken aan hard werken; vooral vóór rust is er „gepookt". Daar onze tegenstanders in hoofd zaak uit zwaargewichten bestonden, duurde de goede verstand houding niet al te lang, het regende waarschuwingen en ik geloof niet, dat één van ons kwaad keek, toen het eindsignaal klonk. Gelukkig verkocht een J.H.K.-speler lootjes voor een zangver- eeniging, zoodat we toch nog als vrienden uit elkaar gingen, en wij bovendien nog het uitzicht hebben op te winnen theekasten e.d. AJAX 6—ANIMO 2 3—0. Dat er veel makke schapen in eert hok gaan is bekend, maar ca. 80 a 90 heerengarderobe's tegelijk in een clubhuis, lijkt mij toch iets te veel. Maar ter zake, voor een tweekoppige menigte begon bovenstaande match ca. 3 kwartier later dan afgesproken was. Er werd niet met zooveel élan gespeeld als verleden week, misschien was het hard bevroren veld hier wel debet aan; toch waren wij in het veld sterker en hadden met de rust (00) paal en lat onze tegenstanders reeds welwillende assistentie verleend. Na de thee direct weer eenig Ajax overwicht, hoewel ons eerste doelpunt nog tamelijk lang op zich liet wachten. Tijdens een discussie over het Ajax-enthousiasme tusschen eenige elftal commissieleden en Hoff, kreeg deze een bal goed toegespeeld, een goede ren recht op goal, gevolgd door een laag schot, en eindelijk is de lang verwachte daar. Goed zoo Hoff, dit was het eenige juiste antwoord. Nu volgen nog spoedig 2 doelpunten, en als onder sterk Ajax-overwicht het einde komt, hebben wij onze vijfde over winning uit 6 wedstrijden te pakken. Jongelui, vasthouden, we kunnen beter dan vandaag, laten we onze kans nu niet verspelen. Er moet voorn, meer op de vleugels gespeeld worden, het succes komt meest van de buitenspelers, dus iets meer werk voor deze heeren. Keeper Knijn steeds prima, doch moet iets vlugger wegwerken. JAMES.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 12