V CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX Zaandam werd Z.V.V. op besliste wijze met 30 ge slagen en Zondag j.l. slaagden zij er in door hard wer ken O.S.V. met 21 de baas te blijven. Ajax 5 zette haar onberispelijken en ongeslagen levenswandel voort door T.I.W. 2 met 2—0 en Schin kelhaven 2 met 172 te slaan. Vooral in den eerstge- noemden wedstrijd moeten onze boys uitstekend ge speeld hebben. Ajax 6 kwam eveneens met twee overwinningen voor den dag. J.H.K. 2 en Fred. Hendrik 2 waren de slacht offers. Ajax 7 sluit de rij A.V.B.-elftallen waardig, piet 72 bleef zij de meerdere op R.C.A. 3. De Junioren A gingen op besliste wijze verder door A.F.C. a en Spartaan a met resp. 62 en 160 naar huis te zenden. Tegen A.F.C. waren onze boys niet in topvorm. De drie weken rust had eenige spelers geen goed gedaan en zoo speelden spil en centervoor niet zooals gewoon lijk. A.F.C. kwam goedkoop aan haar tegenpunten: een penalty, waarvoor geen reden was en een offside- goal. Middendorp in 't doel kreeg vooral in de tweede helft druk werk, wat door hem op de bekende solide wijze behandeld werd. In de halflinie viel Espeet op, die zich op de rechtshalf-plaats keurig ingespeeld heeft en zoowel verdedigend als aanvallend uitstekend z'n taak vervulde. De eerste minuten gaven 'n verdeeld spel te zien, doch vrij spoedig opende de Ajax-voorhoede het offen sief via den linkervleugel. Ypina besloot met 'n harden schuiver, die via de knuisten van den A.F.C.-doel man bij Koedijk terecht kwam, welke met 'n hoofdknik voor het eerste doelpunt zorgde. Na mooi werk van Wijngaarden, is het weer Koedijk, die voor no. 2 zorgt, 'n Mooie aanval van den linkervleugel, een afgemeten voorzet van Arens, 'n kei van Ypma en het is 3-0. Nog voor de rust plaatst Ypma fraai voor doel en is alweer Koedijk present om no. 4 in het roode net te plaatsen. A.F.C. krijgt hierna 'n strafschop toegewezen, welke het eerste tegenpunt der roodhemden oplevert. Na de hervatting krijgt onze doelman druk werk. Van Wijngaarden trekt er dan alleen tusschen uit en scoort twee doelpunten, waarvan vooral het laatste zeer mooi was. A.F.C. verkleint hierna met 'n offside-goal' den achterstand. Over de ,,B" zijn we minder goed te spreken. We zagen deze jongelui in actie tegen Rap a dat met 81 geklopt werd. Louwaard en v. Keulen verschaften óns weldra 'n 20 voorsprong, de rust kwam met 41. 59 Vooral in de tweede helft viel het nonchalante spel van Louwaard op, die de gemakkelijkste kansen ver knoeide. Zonde, dat 'n speler met aanleg z'n spel zoo verknoeit door laksheid en onverschilligheid. In dezen wedstrijd was het krachtsverschil zoo groot dat zulk spel op de belangrijke centervoorplaats zonder na- deeligen invloed bleef. Zondag j.l. kwam deze fout op ernstige wijze naar voren tegen BI. Wit b, dat met onze jongens wedijvert om de eerste plaats. We woonden den wedstrijd niet persoonlijk bij, doch naar wij van bevoegde zijde vernamen was het niet winnen voor 90 pet. toe te schrijven aan gemis aan animo vooral bij den centervoor, die bovendien enkele zeer gemakkelijke kansen om zeep bracht. De wedstrijd eindigde met 'n 11 gelijk spel en nu is het oppassen om geen enkel, puntje te verliezen en bij den volgenden wedstrijd op Nieuwendiep zal uit 'n ander vaatje getapt moeten worden! De Junioren C deden het ongeveer net eender als de ,,BOok hier valt naast 'n klinkende overwinning 140 op Electra b 'n gelijk spel te vermelden tegen het ook hier met onze jongens om de eere-plaats kampende Zebra-elftal. In de Adspiranten-afdeeling brak het Ajax-zonnetje weer door. 10 punten uit 5 wedstrijden, het maximum resultaat! Hulde! Om te beginnen m'n complimenten aan de ,,A". Twee lastige wedstrijden van Spartaan a en D.W.S. a met 31 en 21 winnen, dat bewijst dat onze jongens er nog zijn mogen! De B nam ook twee overwinningen voor haar reke ning en moet vooral in den laatsten wedstrijd tegen Swift b heel goed gespeeld hebben. De „C" klopte Actief met sprekende cijfers, n.l. 60. Wat zal de komende Zondag brengen? Een zwaar programma valt er af te werken. Het eerste moet naar Excelsior in Rotterdam. Daar moeten we onze eerste overwinning met méér dan één goal ver schil nog winnen, om nog te zwijgen van het feit dat we er ook wel eens op ons broek gehad hebben. Vol ver wachting klopt ons hart! Een dag na Sint Nicolaas. Laat v. Kol z'n ,,kiks" Zaterdagavond maar opzetten! In de jeugdafdeeling is de wedstrijd Bl.-Wit A- Ajax A Junioren op 't Nieuwediep. Aanvang 11.30 uur. Hoeveel Ajacieden zien we daar Zondagochtend? Tan den op elkaar ,,A", doe het beter dan ,,B" en ,,C". Het gaat om den kop!

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 3