CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX VENALS 't vorig jaar eindigde Ajax H.B.S. met 'n 3-1 overwinning voor Mokum. Dat was dan ook wel de eenige overeenkomst tusschen beide wedstrijden. V/as de Ajax-H.B.S.-match van 't vorig seizoen een der hoogtepunten daarvan en 'n strijd vol geestdrift en uiterst snel tempo, de wed strijd van j.l. Zondag was 'n matte strijd, die ook het publiek niet tot geestdrift kon brengen. Van Reenen speelde voor 't eerst na z'n langdurige rust weer mee en deed dat begrijpelijkerwijze nog kalm aan, wat vooral tegen het vinnig ingrijpende H.B.S.-duo Denis en Ver metten juist gezien was. Het eerste doelpunt was 'n echte van Reenen-goal. Na 'n slecht weggewerkten hoekschop bemachtigde Piet den bal, even 'n paar pasjes naar rechts en met 'n kei- harden omhaal verdween de bal in den uitersten be nedenhoek. De toeschouwers reageerden op dit doelpunt als 11 select publiek in het Concertgebouw bij 'n zwaar modern stuk, als het niet recht weet of het reeds afgeloopen is, dan wel dat Mengelberg z'n dirigeerstokje even laat uitrusten. Pas toen de van schrik verstijfde doel-kraai weer tot de wreede werkelijkheid terugkeerde en den bal uit z'n kooitje haalde, begreep men dat er inderdaad niet aan te twijfelen was: het was goal! Lang plezier hadden we er niet van, geen vijf minuten later kwam bij 'n aanval van den rechter-kraaienvleugel, Bonneveld iets te vroeg uit z'n doel en juist onder de lat zeilde 'n kopballetje van den Haagschen rechtsbinnen er in. Zoo bleef het tot de rust. Nauwelijks was de tweede helft begonnen of beide doelen kwamen in uitersten nood. Denis en Vermetten zetten het buitenspelvalletje open, waar Ten Have eenige malen het slachtoffer van werd. Even later waren de Hagenaars zelf de dupe van hun buitenspeltactiek; v. Reenen flitste tusschen de backs door en met 'n schot in den benedenhoek, juist onder de handen van den kraaien-doelman, was de tweede Ajax-goal een feit. De beslissing viel toen spoe dig. Mulder's snelle ren op het H B.S.-doel kon slechts gestuit worden door 'n ongeoorloofde zwarte beenbewe ging en de scheidsrechter wees naar de beruchte stip. Ten Have werd met het voltrekken van het vonnis belast en deed dat handig door juist toen de keeper 'n excursie naar den rechterhoek van z'n doel maakte, den bal met 'n kalmen schuiver in den linkerhoek te laten verdwijnen. Met 3-1 voelde Ajax zich veilig, ondanks de meer dere activiteit in de volgende 10 minuten van Haag- sche zijde. Daarna was H.B.S. totaal uitgespeeld en had het achtertrio niet „Braaf Stand Gehouden", dan zou de score aanmerkelijk hooger geworden zijn. Onze voorhoede heeft een goeden wedstrijd gespeeld, vooral Ten Have was zeer actief en heeft met Mulders heel wat ballen voor het Haagsche doel geplaatst. Van onze half linie bleek alleen Martens de rust zonder schade voor z'n vorm doorstaan te hebben. Bonneveld hield er verschillende schoten verdienste lijk uit en Diepenbeek en v. Kol speelden weer volgens het bekende recept. Vooral onze rechts-back, welke bij herhaling alleen tegen den actieven linkervleugel van H.B.S. stond, speelde uitstekend, vooral tot wanhoop van den zwarten linksbuiten. AJAX 2—R.C.H. 2 Tegen R.C.H. waren onze reserves over vrijwel alle linies, doch in 't bijzonder wat de voorhoede betreft, de meerderen. Dat Radsma in het Haarlemsche doel het aantal Ajax-goals tot vijf heeft weten te beperken, strekt hem tot eer. Jurriaans kreeg tal van goede ballen door Feyen toegespeeld en maakte er 'n dankbaar ge bruik van om Radsma met voorzetten en schoten te belagen. Aan de overzijde was de snelle Twelker 'n voortdurende bedreiging voor het Haarlemsche doel. Het vijfde doelpunt, door Vogel met keurigen kopbal uit 'n voorzet van Jurriaans gescoord, was wel het mooiste moment van den strijd. De halflinie: de Bois, Vunderink, P. v. Deyck, had een vrij gemakkelijke taak tegen de primitief spelende blauw-zwarte voor hoede. Dat deze het toch nog tot twee doelpunten bracht, dank zij aan 'n penalty en 'n foutje van doelman Landzaat, welke naliet tijdig uit z'n doel te komen. Ons oordeel over Feyen -voor zoover beoordee ling in één wedstrijd mogelijk is is de volgende: Een goeden technisch geschoolden voetballer, welke vooral uitmunt door z'n keurig geplaatste korte cen ters. O.i. zal Feyen eerder in de halflinie dan in de voorhoede thuis hooren. Hij was er in dezen wedstrijd trouwens meer op uit 'n aanval op te bouwen dan af te werken. Ajax 3 stelde teleur, 'n 13 nederlaag tegen Spar taan 2 lag buiten de lijn der verwachting. Waarschijn lijk zal de correspondentie tusschen Big Boy en Bill wel eenige opheldering geven. Ajax 4 haalde twee heete kastanjes uit het vuur. In

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 2