r 54 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX smeerde na iederen stoot en Arie kreeg op z'n broek. Deze partij werd natuurlijk door diverse keien met be langstelling gevolgd. De spanning zit er momenteel weer in, daar de eerste 4 spelers van de lijst allen weer evenveel kans hebben. Arie staat nog wel iets beter dan de anderen, maar hij moet nog 3 partijen spelen en v. d. Burg kan gelijk met hem komen. Red Pete valt wat tegen, hij kan tenminste veel beter en zal dat ook vandaag of morgen wel laten zien. In afd» A» is men bijna uitgespeeld. Kroese is hier ongeslagen No. 1 geworden en Paternotte met 1 verl. partij No. 2. Deze knaapjes kunnen dus reeds een brief met verlanglijst naar Spanje sturen of naar het filiaal van den Sint, ergens in Zuid. Wessel is hier de man, die de klappen krijgt en zal dan ook voor z'n moedig volhouden in aanmerking moeten komen voor een troostprijs. In afd. B. gaat Jan Overeem recht op de le plaats aan. Wel moet hij nog 3 partijen spelen, maar daar Wijting de eenige is, die hem kwaad zou kunnen doen en hij van dezen speler gewonnen heeft, gelooven we wel, dat de le plaats besproken is. De spanning in deze afd. zit onderaan. Zwart en D. Remiens geven elkaar niets toe en blijven verliezen. Zij zullen dus onderling uit moeten maken, wie het nulletje houdt. In afd* C. gaat Klaver aan den kop met 9 gew. par tijen, op den voet gevolgd door z'n vrind Doon met 7 gew. partijen. Deze twee spelers verdeelen onderling den len en 2en prijs, daar valt reeds niets meer aan te veranderen. Hoewel ze nu aan de spelers voorgift geven, blijken ze toch nog te sterk en het zou dan ook aanbeveling verdienen, de beslissende partij op 100 car. te laten verspelen. Om de 3e en 4e plaats wordt nog een beetje gevochten, hoewel Arens hieraan niet mee doet. Arens staat wat je noemt „geheid" onderaan en zal daar wel blijven. Trouwens, of je nu bovenaan of onderaan staat, fosco met slag smaakt toch het zelfde. In afd» D. is Bartelsman de primus en zal wel op de eerste plaats eindigen, v. Kol en Hemmen zouden hem iets kunnen benaderen, maar beiden hebben reeds van Jan verloren, dusbehoeft hij zich niet zoo gauw ongerust te maken. Voor de 2e plaats zijn nog ver schillende gegadigden en het zal nog wel even duren, eer wij kunnen vermelden, wie de speler is, die op deze plaats eindigt. In de Juniores-afd» gaat Louwaard onbedreigd aan het hoofd. Ondanks de voorgift, die hij moet geven, gaat hij door, den één na den ander te verpletteren. Om de 2e plaats gaat het tusschen Schrama en Diepgrond en het zal ons benieuwen, wie van deze twee lui het minste zenuwen heeft. Kroese gaat met Schut en Pa reren eveneens een strijd aanbinden om de laatste plaats. Maar zonder zenuwen. Regelmatig verloopen deze partijen van 60 beurten en regelmatig duurt het eenigen tijd, alvorens er iemand gevonden is, die de partijen van deze heeren wil lei den. Dit doet echter aan de lol niets af en dat is de hoofdzaak. JACK. Standen na Vrijdag 7 November» Keien» gesp. gew. verl. A. de Wit 7 6 1 v. d. Burg 6 5 1 Bogers 8 6 2 Gehrels 8 6 2 R. de Wit 7 3 4 Tump 6 2 4 van Os 5 1 4 Buys 7 2 5 Bogaard 7 2 5 ten Have 1 0 1 van Deijck 4 0 4 Amateurs A. gesp. gew. verl. Kroese 9 9 0 Paternotte 9 8 1 Bakker 9 6 3 Klaarbergen 8 5 3 Diepgrond 9 5 4 Melchers 7 3 4 Belmer 7 2 5 Knaack 9 2 7 Schrama 9 2 7 Wessel 8 0 8 Amateurs B. gesp. gew. verl. Overeem 7 7 0 Wijting 7 6 1 Smit Jr5 3 2 Timman 4 2 2 v. d. Toorren 9 6 3 Reys 7 4 3 C. J. Remiens 6 3 3 Muller 5 1 4 Lotte 7 1 6 D. Remiens 4 0 4 Zwart 5 0 6

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 6