Wed9tbud VERfLAGEN. i(Bjbavö/vZ) v j CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 53 AMSTERDAM, 2 Nov. '30. Dear Bill, We schrijven Zondag 2 November en zooals den laatsten tijd te doen gebruikelijk regent het prachtig. Het regent in alle soorten, maten en gewichten. Stort-, giet- en piasbuien wisselen elkander regelmatig af, ter wijl de oude heer Wind met zijn aanwezigheid de ge zelligheid nog wat verhoogt. Onwillekeurig gaan je gedachten uit naar onzen Hollandschen regenmaker en je zou er bijna toe komen hem te verzoeken zijn devies ,,hoe maak ik regen" te willen veranderen in ,,hoe fabri ceer ik zonneschijn". Ondertusschen zitten we in het regenschuitje en blijven van voetbal gespeend. Ajax III heeft het nog een half uurtje geprobeerd, maar aangezien op den Olympus, de familie Pluvius met de elementen bleef spelen, oordeelde de arbiter dat singing" veel aangenamer is dan .playing in the rain" en liet ons, ondergeteekende en een handvol toe schouwers in den regen en de kou staan. We hoopten nog op Ajax II, maar ook hier kregen we nul op 't request. Wat nu gedaan? Nieuw vraagstuk, Bill! Wat doet op Zondag een voetbal trapper als het veld afgekeurd wordt? Ik voor mij trof het verre van slecht. Kreeg n.l. van bevriende mogendheid uitnoo- diging om van radio-voetbal te genieten en heb na tuurlijk in dank geaccepteerd. Relations Bill, relations!" Lui weggedoken in ,,easy chairs", terwijl we de gast heerlij ke sigaretten tot stof (asch) deden wederkeeren, hebben we het relaas van den Go-Ahead-man Hollan der (what's in a name) gevolgd. We hoorden hem juichen, toen v. Nellen de eerste Edammer langs Pasche schoot. We hoorden hem met een traan in zijn stem annonceeren, dat de afstammelingen van den grooten Zwitserschen scherpschutter gelijk hadden gemaakt. Er zat een brok in zijn keel, toen v. d. Meulen ten tweede male gepasseerd werd en hij werd bepaald sar castisch toen de Alpenjagers nummer drie en vier aan de score toevoegden. Hij wond zich op, zijn stem klonk schor, heesch, rauw en reeds begonnen we het ergste voor onzen ex plicateur te vreezen, toen de Ajacied Mulders met een hoofdknik de situatie redde. Het was echter uitstel van executie, Bill. Twee Zwitsersche kogels waren èn v. d. Meulen èn Hollander te machtig. Een gebroken man, geknakt, moe en moedeloos fluisterde nog, wat hij zag en misschien ook niet zag! Zelfs het laatste Hollandsche doelpunt was voor hem geen pleister op de wonde, bracht geen vreugde in zijn hart en geen licht in de Nederlandsche voetbalduisternis. Het was en bleef nacht. Mistroostig hebben we de playing-cards" ter hand genomen en onder genot van geestrijke dranken ge tracht te lachen en te vergeten. Zoo gaat het in 't leven, Bill: Laugh and forget!" Kind regards, BIG BOY. P.S. Daar ik slechts een gedeelte van den wedstrijd V.V.A. IIAjax III gezien heb, kan ik je tot mijn spijt hierover geen inlichtingen verstrekken. B. B. OVERZICHT BILJART TOURNOOI. Van ons tournooi is de laatste 2 weken een flink stuk afgewerkt. lederen avond worden er pl.m. 50 wedstrijden gespeeld en zoo is het dan ook te verkla ren, dat reeds winnaars en verliezers zijn aan te wijzen. Natuurlijk zijn er spelers, die bijna uitgespeeld zijn en ook zijn er, die de helft van hun te spelen partijen nog niet gehad hebben. Dit kan natuurlijk aan de spelers zelf liggen, als ze eens een avond overslaan en ook is het heel goed mogelijk, dat er lui zijn die 2 of 3 par tijen op één avond spelen. Vanzelf krijgen we dan, dat er menschen zijn, die bijv. wel komen en niet spelen. Dat is mogelijk. Maar er wordt rekening mee gehouden dat degenen, die dan niet speelden, den volgenden Vrij dag dubbel spelen. Nu is het voorgekomen, dat Jack aan zoo'n overgeslagen speler vroeg of hij een paar partijen wilde spelen. En het antwoord was „dat hij er mee ophield". Dat is natuurlijk een flink antwoord, hoewel voor iemand van tegen de 30 knap flauw. En niet alleen dat zoo n speler zich terdege in de kaart laat kijken, maar hij dupeert die spelers, die reeds tegen hem gespeeld hebben. Wij zullen hierover ophouden, hopende dat het niet meer voorkomt. In afd. Keien stond Arie met 6 gew. partijen aan den kop en Bogaart met 5 verl. partijen aan het staart- eind. Maar Bogaart trok tegen Arie z'n vest uit,

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 5