j CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 51 Toen heeft het eenigen tijd er ernstig op geleken dat wij den wedstrijd winnen zouden. Bob ten Have kreeg 'n prachtkans voor het derde en waarschijn lijk beslissende doelpunt. Zijn schot was echter niet zuiver genoeg. Z.F.C. kwam hierna weer onstuimig opzetten en Hoogmoed wist uit 'n voorzet van links, via den hiel van Bonneveld, gelijk te maken. Hard is er toen nog gewerkt om er tenminste 'n ge lijk spel uit te sleepen. Strijbosch trok zich in de ver dediging terug. Tot 4 minuten voor het einde bleef de stand 22 waarna Z.F.C. op fortuinlijke wijze de leiding verkreeg en deze tot het einde behield. Z.F.C. heeft thans 'n relatieven voorsprong van 4 en 'n absoluten van 2 punten. We behoeven ons echter in 't minst niet ontmoe digd te voelen, we staan nog maar in 't begin van de competitie en de returnwedstrijd is er ook nog! Z.F.C 7 5 2 0 12 19—13 Ajax 6 3 2 1 8 16— 5 D.F.C 6 3 2 1 8 9— 8 Hermes D.V.S. 6 2 3 1 7 14—12 H.B.S 5 2 1 2 5 9— 7 't Gooi 7 2 1 4 5 9—15 Stormvogels 6 1 2 3 4 8—12 V.U.C 5 1 1 3 3 9—12 Excelsior 4 1 0 3 2 7— 9 H.F.C 4 0 2 2 2 2— 9 Van het reserve-front nichts neues, zoowel Ajax II als Z.F.C. II hadden twee weken rust. Ajax 3 klopte V.V.A. 2 op eigen veld met 51. Blomvliet (penalty) en Schubert verschaften Ajax 'n 20 voorsprong. Voor de rust scoorde V.V.A. tegen. Na half time hielpen de halves de voorwaartsen 'n beetje. Doon en Bakker namen elk 'n goaltje voor hun rekening, ook de voorhoede scoorde nog een maal en zoo werd het 'n fiksche 51 Ajax 4 won met 41 van Q.S.C. 2 en Ajax 5 verpletterde met 121 V.V.A. 3 na 'n rust stand van 31. Ajax 6 kwam niet in het veld en Ajax 7 verloor met 13 van D.W.V. 4 in den merkwaardigen eenigen gespeelden A.V.B.-wedstrijd van den 2en November. Het was n moeilijk geval voor onzen Cor Vlieger die als invaller-scheidsrechter den wedstrijd leidde. Het veld was goed en het regende bij den aanvang niet. Toen het;_ wel regende had D.W.V. 'n 10 voor sprong en toen de Nieuwendammers 'n 31 voor sprong hadden, goot het. De wedstrijd toen nog af- lassen zou geweldig onbillijk geweest zijn tegenover de tegenpartij en zoo kon het gebeuren, dat de wed strijd ondanks alles uitgespeeld werd. Onze jongens begingen de fout te veronderstellen dat men van den wind kan leven. Vóór rust tegen den storm in boekten zij een 01 achterstand. In de tweede helft met het stormpje mee dacht men dat alles, ook de goaltjes, wel van den wind zouden komen, 'n Illusie die wreed verstoord werd! De Junioren A kunnen terugzien op 'n buitengewoon prettigen Zondag. In het oorspronkelijk gepubliceerde programma was geen wedstrijd voor hen vastgesteld en dus kochten zij rustig plaatsen voor Z.F.C.Ajax. De A.V.B. laste echter Ajax aElectra in en stelde toen onze vereeniging uitstel vroeg, zich op het stand punt dat Dr. Kuyper vroeger innam: Zij kunnen niet wachten, geen dag en geen nacht. Electra bleek echter vele dagen en vele nachten nog den tijd te hebben en schitterde evenals de scheidsrechter door afwezigheid, onze jongens 'n to taal verloren middag bezorgend. De Junioren b ondervonden van D.W.S. b heftigen tegenstand en moesten zich tot half time met 'n mageren 10 voorsprong tevreden stellen. De tweede helft le verde meer resultaat en met 41 voor rood-wit kwam het einde. De Junioren C hadden het niet zoo zwaar, met 80 werd A.F.C. b naar huis gestuurd. In de adspirantenafdeeling was het resultaat weer zeer matig. De ,,A" verloor met 12 van Volewijckers en de ,,B" met 03 van Blauw Wit b. De eerstge noemde nederlaag was 'n gevolg van zeer ontactisch spel van onze boys. Vóór de rust met den sterken wind in den rug sloten zij Volewijckers geheel in zelfs de backs kwamen bij herhaling over de middenlijn! met het gevolg dat er haast geen doorkomen aan wac. Toen dan ook de rust met 'n mageren 10 voor sprong kwam was de grondslag voor de 2—1 nederlaag welke volgen zou, reeds gelegd. De ,,C" deed het beter en hield moedig tegen de grootere spelers van Wilhelmina Vooruit a stand. Met 01 werd gepauzeerd. Kort na de hervatting maakten onze pukken gelijk en namen bijna de leiding door 'n ferm schot van Wim Schoevaart. De doelman wist het leder echter corner te slaan. De laatste 10 minuten viel Wilhelmina heftig aan en redde Hans Schoevaart de situatie door 'n paar lastige schoten uitstekend te stoppen.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 3