J\ 50 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX OOALS den laatsten tijd meer en meer ge bruikelijk, had onze vriend Pluvius door de week 'n flinke hoeveelheid H20 bijeen gespaard en liet dat op de twee eerste No vemberdagen met zulke royaliteit boven ons dierbaar Amsterdam en nog dierbaardere Ajax-velden los, dat er voor een voetbalredacteur geen droog brood te verdienen viel. We konden het niet verder brengen dan één completen voetbalwedstrijd, welke door Ajax 7 en D.W.V. 4 in stroomenden regen gespeeld werd. We hebben ons ten slotte toen ook het af lasten van Ajax 2H.F.C. 2 'n feit was geworden, maar naar huis begeven en de rest van den Zondag besteed met bepeinzing van het feit dat tegenwoordig alles op losse schroeven staat in onze maatschappij. Zelfs het officieele programma van den grooten K.N.V.B. is niet rotsvast meer en zoo kwam het dat we Zondag j.l. niet thuis tegen V.U.C. moesten spelen, doch uit tegen Z.F.C. Iets wat we nog minder op prijs stelden daar we het zonder den steun van Wim Andriessen, Piet van Reenen en Hamel moesten stellen. Het spreekt vanzelf, dat men met invallers op twee der meest belangrijke plaatsen centervoor en spil niet dat verband in het elftal kan verwachten als anders. Wij waren dan ook ten opzichte van dezen wed strijd rijkelijk pessimistisch. Dat pessimisme bleek echter overdreven. Zeker, we hebben verloren, doch zonder 'n schijntje geluk en op 't kantje af. Ons team heeft geweldig hard ge werkt en benaderde in enthousiasme dat der Zaandam- mers en dat zegt wat! Z.F.C. speelde 'n Zaansch partijtje waarbij meer de nadruk op kracht dan op techniek gelegd werd. Onze spelers, zonder uitzondering, lieten zich echter niet intimideeren en verschillende onzer spelers be antwoordden dat speltype zoodanig, dat het niet over dreven is van een harden" wedstrijd te spreken. De meening dat v. Kol er eenigszins ,,uit" zou zijn heeft onze captain in dezen wedstrijd volkomen gelo genstraft. Rustig en zeker met af en toe verbluffende staaltjes van techniek bleek juist in dezen wedstrijd nu het er op aan kwam, onze linksback nog steeds de speler van extra klasse. In het doel heeft Bonneveld het zwaar te verant woorden gehad tegen de felle Zaansche aanvallen. Driemaal moest onze doelman „bijgewerkt" worden. We zagen hem in de tweede helft zooals men dat noemt staan „suisebollen", en of het niet wenschelijk ware geweest hem toen door Jan de Boer die kant en klaar als invaller gereed stond te laten vervangen blijft voor ons 'n vraag. Wellicht was de tweede goal van Z.F.C. het gevolg van minder goede dispositie van onzen doelman op dat moment. Hoewel we het met de voetbaldeskundigen om ons heen eens waren dat het excusez le mot 'n „Rotbal" was. Diepenbeek sloot zich waardig bij voornoemd twee tal aan. De 3 doelpunten van Z.F.C. werden van dichtbij gescoord; het laatste als wij het goed gezien hebben door v. Kol zelf, die wel op 'n goeden doch tevens onfortuinlijken wedstrijd terug kan zien. Vunderink speelde vooral voor rust 'n uitstekende partij, kopte voortreffelijk en opende het spel met forsche trappen. Piet had echter blijkbaar in de eerste helft wat te veel van z'n krachten gevergd en kon den zwaren wedstrijd op 'n zwaar terrein niet ten volle uitspelen. De beste man in de voorhoede was Strijbosch, die echter geen greintje geluk met z'n schoten had. Eens ketste een vervaarlijke kogel van hem van de lat terug, waarna de terugkomende bal door Vogel, welke op 't beslissende moment 'n flinke „Big" te incasseeren kreeg, juist naast werd geschoten. Hoe er somtijds gespeeld werd blijkt wel uit het volgende staaltje: Mulders centerde 'n bal naar Vol kers, doch toen het leder nog lang niet bij onzen rechtsbinnen was, kreeg deze waarschijnlijk voor zorgsmaatregel! een prima opstopper in den rug, die hem een paar pas verder neer deed komen. De toe gekende strafschop leverde echter geen doelpunt op. Doelman Kuijpers wist het schot van v. Kol uit z'n doel te houden. Dat waren alien gebeurtenissen van de eerste helft, die doelpuntloos verliep. De tweede helft was nog geen 5 minuten oud, toen Vogel na 'n snellen aanval van onzen rechtervleugel den bal in het Zaansche net deponeerde. De vreugde was van korten duur, geen twee minu ten later gaf Z.F.C.'s linksbuiten onze verdedigers het nakijken. Buitengewoon fel werd er verder gespeeld en na 'n doel worsteling hergaf Vogel ons de leiding.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 2