CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX CRICKET. J 45 D.F.C. - AJAX Neen het was niet zooals anders, deze strijd, de traditie wil toch dat beide clubs immer goede spannende wedstrijden spelen. Span nend was de strijd wel, gezien den uitslag, maar mooi geen moment. Een goed opgezette aanval der voorhoede, net op het nippertje gestuit door een back of keeper, desnoods door den paal, kwam in het geheel niet voor. Elke poging der beide voorhoedes om tot zoo iets te geraken, werd direct afgemaakt; in de kiem gesmoord is de vakterm. De oorzaak, de verdedigers waren te sterk. Voor rust was Ajax aanvallend; eens kwam Mulders voor den keeper, maar treuzelde te lang, waardoor Lebret gelegenheid kreeg te red den. Strijbos wilde niet achterblijven en passeerde zelfs den keeper, maar akelig zacht rolde de bal naast het doel. Nog kreeg Piet een kans om zijn fout te herstellen; bij een goed genomen hoekschop kreeg hij den bal voor zijn linkerbeen, maar het resultaat was een boogballetje over de lat. Het gevaarlijkste schot kwam van onzen invaller-midhalf, die een hard schot onder de lat inzond, welke slechts met groote moeite tot hoekschop verwerkt kon worden. Dit was niet het eenige goede van Vunderink; voor de rust speelde hij een verrassend goeden wedstrijd, daarna iets minder mooi, toch alleszins voldoepde. Een handicap voor Ajax was dat van Reenen na een kwartier spelen geblesseerd raakte, totaal ongevaarlijk meetrippelde en 10 min. na de rust verdween, om door Volkers vervangen te worden. Na de rust was D.F.C. het meest in den aanval, maar onze ach terhoede stond pal, ofschoon een kopbal van Ruisch en een op circa 6 meter ingeschoten bal, Bonneveld's uiterste capaciteiten vergden. Met een puntloos gelijkspel konden beide partijen tevreden zijn. Scheidsrechter van Moorsel leidde correct. Over de spelers van D.F.C.: de verdediging en binnentrio zeer goed. Ruijsch de beste voorwaarts van het veld. Bij Ajax: alle verdedigers en de vleugelspelers., F. S. MET DE PACKERT VAN PAINI BIL NAAR ROTTERDAM. „Om elf uur present op mijnheer zijn kantoor," luidde de bood schap Woensdag 22 Oct. 1.1. En precies op tijd vulde een illustre gezelschap bedoelden merkwagen; 5 makkelijk, als het moet 6 per sonen, dit volgens den eigenaar. Gelukkig waren er maar vijf, maar ook met dit aantal zette de wagen bedenkelijk uit, en was het onmogelijk de garage te verlaten. Men sprak al van uitbreken van den muur, tóen een der aanwezigen op het goede idee kwam, allen uit te laten stappen. En ziet: het ei van Columbus. De wagen pas seerde makkelijk, hield zelfs nog ruimte over. Eenmaal op het Rokin aangeland (aangereden is beter), was het maar een wip tot den Haarlemmerweg, een nog grootere wip tot Haarlem, en idem wipten wij door tot Den Haag en Rotterdam. In de Maasstad hadden wij enorm bekijk. Wat was toch het geval? Elke kip, eend of ander gedierte, wat je overrijdt, ben je ver plicht te koopen. En nu behoef ik U niet veel te vertellen, maar wij, of liever gezegd den wagen, geleek wel een poelierswinkel. Overal waar maar een plaatsje was, hadden wij zoo'n cadeau ge hangen. Voor den leverancier van wildvoorziening der Kerstdagen een uitkomst. Zelfs een bok ontbrak niet. Enfin, wij kwamen op het Sparta-terrein, waarvan de tribune geheel bezet was, en zagen weder eens goed Engelsch voetbal op een slecht terrein. Wat geen bezwaar was voor goed spel, samen spel en koppen was subliem. Daartegenover stelde Holland elf spelers, waarvan in de verdediging van Kol Engelsch speelde. In de voorhoede waren Gerritse en Lagendaal de gevaarlijke menschen. V Wij zagen een linksbuiten nog nimmer zoo slecht. En waren dan ook zeer verrast, toen wij des avonds de opstelling te weten kwa men. Maar wie weet, als niemand het weet, kan het nog wel eens meevallen. Na regen komt zonneschijn; wij durven zelfs aan een overwinning denken. Veel geluk Ajacieden, nogmaals gefeliciteerd met deze eervolle benoeming! Aan jullie mag het zeker niet liggen, dat mijn profetie niet in vervulling gaat. Met dit al stonden wij nog in Rotterdam. Stikdonker met af en toe een wolkbreuk. Paini beet op zijn tanden. Er zat gelukkig een stuk rubber tusschen en met een energiek gebaar wees hij met zijn hand in de richting van Mokum. En voort ging het in den stk- donkeren nacht. U weet wel, Sherlock Holmes schrijft het ook zoo. De motor zoemde en zong zijn eentonig lied, afgewisseld door water partijen, waarbij het leek, of de Niagara-watervallen getorpedeerd waren. Zonder kleerscheuren zijn wij van dit avontuur afgekomen. Vraag het maar aan dien Engelschen mijnheer, die tot ons gezel schap behoorde. Maar de tijd heelt alles, en nu zouden wij zelfs weer een ritje accepteeren. Bedankt en gefeliciteerd met je rijkunst Paini en tot kijk, ook namens de anderen. F. S. Eindstand le klasse Amsterdamsche Cricketbond gewonnen Verloren met gespeeld inn. 2 of w gelijk m.i. w2 Vleermuizen II Albion II K. W. S. M. V. R. A. 3 A. C. C. 3 V. V. V. 4 *Ajax 2 D. V. C. 2 9 10 10 10 10 10 9 10 4 2 1 1 2 1 1 0 3 3 5 5 2 2 3 3 0 1 0 0 1 0 0 0 2 3 3 2 3 7 2 4 punten 18 12 12 11 9 7 6 3 Op de laatste lijst der gemiddelden van den Nederl. Cricketbond komen van Ajax voor: Runs hoogste aantal not gemidd. BATTEN score innings out No. 8 J. Oudheusden 18 R. v. d. Bosch 19 H. H. Blomvlot BOWLEN 1 J. Oudheusden 181 6 R. v. d. Bosch 207 181 134 169 78 27 4Q 14 15 16 2 1508 2 1056 1030 overs maidens runs rickets gem. 69 238 49 485 62 386 62 622

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 7