r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V 44 HILVERSUM II—AJAX IL Verloren! Ik kan mij niet herinneren, wanneer het geweest is, dat ik iets over een nederlaag heb moeten schrijven. Maar het is geschied en of het al dan niet verdiend is, aan een fraaie reeks successen is een einde gekomen. Het lamme is echter, ofschoon eenigszins begrijpelijk, dat enkele onzer spelers met angst dezen uitwedstrijd tegemoet zagen. Wat hebben we Piet Vunderink met zijn stevige boddie gemist. Toch is dit een fout, die het moreel ook van andere spelers schaadt. We hebben nog iets dergelijks in het vat zitten, jongens, maar laat deze wedstrijd een les geweest zijn. En gerust, bij eensgezind willen (maar dan ook alle elf) behoeven wij ons door geen tegenpartij te laten overbluffen. Na deze regelen zullen velen onzer lezers denken, dat het kolossaal woest is toegegaan. Nu een kalm partijtje was het juist niet, maar haken of natrappen kwam niet voor. De Hilversummers waren in doorsnee pootiger dan onze jongens en maakten daar dan ook, wat volkomen hun recht was, een nuttig gebruik van. Voeg dan daarbij, dat het een eer is voor elk reserve team ons tweede te slaan, dan kan elk begrijpen, dat toen die mogelijkheid bestond het enthousiasme ten top gevoerd werd en een enkele overtreding dan ook wel plaats vond. Wat geestdrift be treft hebben wij een goede les gehad en ik vertrouw, dat wij die ons ten nutte zullen maken. Na deze wat uitvoerige voorbeschouwing iets over den wedstrijd. Om twee uur brengt Vogel den bal aan het rollen en de eerste aanvallen zijn voor ons. De Hilversumsche verdediging zit er goed in en voorloopig blijft de score blank. Twelker geeft na een kwartier een goede pass en Ben Vogel heeft geen moeite ons eer ste doelpunt te scoren. Dit is het sein voor Hilversum om er een extra schepje op te gooien èn enkele flinke aanvallen volgen. Bij een dezer aanvallen is niet snel wegwerken van den bal ons noodlottig. De rechtsbinnen krijgt den bal te pakken, geeft een goede pass, een mistrap door terrein-effect van een der onzen en de Hilversum-linksbinnen knalt in off-side-positie onhoudbaar langs Landzaat. Fanatiek houdt Hil versum vol, een aanval volgt, de Ajax-verdediging weifelt met aan vallen en Landzaat kan ten tweede male visschen. We ontwaken en zijn tot aan de rust het meest in den aanval. Wim. Addicks krijgt nog een prachtkans, maar schiet hard tegen den doelman aan en de kans is verkeken. Hierna rust. Prettig theedrinken doe je niet bij Hilversum. Met je bezweete boddie eenige honderden meters loopen, -een tribune opklauteren en in de open lucht bij een consumptie-tent een kopje thee drinken, men kan beter draaien en doorspelen. De tweede drie kwartier waren wij het meest in den aanval, maar er zat geen pit in en de Hilversummers kregen zelfs door een weinig te ver opdringen der onzen nog de beste kansen. Maar ook aan die zijde vielen geen goals meer, zoodat tot de groote vreugde der Hilversummers, Ajax bij het eindsignaal een nederlaag te pakken had, waarbij groote geestdrift gezegevierd had over betere techniek. Nu noch een tip jongens! Denk aan het spreekwoord: „Als er één schaap over den dam is, komen er meer." Laat dat niet op ons toepasselijk zijn. W. de B. HAARLEM IIAJAX II. Met invallers voor Ben Vogel en Piet Vunderink ten derde male naar Haarlem. Haarlem komt met een best elftal in het veld, o.a. speelden Breeuwer, Bieshaar, Dik, Polanen en Onkenhout mede. Dat we het niet cadeau zouden krijgen begrepen we direct. Onmiddellijk na den aftrap zijn beide partijen aan elkaar ge waagd. Maar een plotselinge regenbui met hevigen wind komt Haarlem steunen en wij zijn voorloopig de mindere. Haarlem, het spel goed open houdende, doet diverse goede aanvallen en Breeuwer is de man, die een misverstandf weet uit te buiten en Haarlem's eersten goal te scoren. Wij bezoeken ook de Haarlem-veste, maar voor doel vlot het niet erg, de Haarlem-verdediging kan het wel af. Een Haarlem-aanval besloten met een schuiver, die Landzaat den paal omwerkt, is ons noodlottig, want de scheidsrechter geeft tot verbazing goal. Ons appèl wordt afgewezen, onder motief dat de grootste helft van den bal de doellijn gepasseerd had. 20. Bij een onzer aanvallen wordt een corner goed door Twelker genomen en rakelings door Jurriaans naast gekopt. Bij een tweede corner heeft Addicks meer succes en kopt via den paal in het Haarlem-doel. De rechtsbuiten van Haarlem heeft pech als een prachtschot van hem op de bovenlat belandt en weggewerkt wordt. Diverse andere schoten kan Landzaat wel baas. Bieshaar bij Haar lem heeft meer succes en scoort Haarlem s derde doelpunt. Spoedig hierna rusten. In de rust groote conferentie; diverse spelers mopperden nog al op Blomvliet en inderdaad is hij te langzaam, maar' mopperen verbetert de situatie niet. De voorhoede werd omgezet: Addicks rechtsbinnen en Jurriaans linksbinnen. Onmiddellijk na de rust blijkt dit een verbetering. Het vlot beter en onze jongens zitten er goed op. Haarlem verdedigt hard nekkig en succes blijft aanvankelijk uit. Een schot onder de lat, dat volgens onze jongens doel trof, werd weggewerkt en de scheidsrechter liet doorspelen. Bij een Haarlem-uitval krijgt Breeu wer buiten het strafschopgebied den bal, geeft een onverwachte schuiver, die Landzaat eenigszins verrastte en via den binnenkant van den paal verdwijnt de bal in ons doel. 41. Diegenen, die verwachten dat Haarlem binnen was, hadden het mis. Onze menschen komen uitstekend spelend doorloopend voor het Haarlem-doel. Een corner van Twelker, deze wordt half wegge werkt en Doon weet van dichtbij onzen achterstand te verkleinen. Even hierna een pracht-voorzet van Twelker, een harde kopbal van Addicks, maar de Haarlem-doelman weet met bravour te redden. Jurriaans wordt middenvoor gezet en heeft spoedig succes; hij scoort onzen derden goal. Een ver goed schot van Blomvliet weet den Haarlem-doelman te houden. Maar Wim (wat kreeg hij er zin in), schiet onhoudbaar den gelijkmaker in. Wel probeert, Haarlem alles, maar onze verdediging werkt enthousiast en met succes. Zouden we winnen? En ja, hoor. Wim voltrekt het vonnis en scoort kort achter elkaar nog twee goals. Wat een vreugde in ons kamp. Met twee gescheurde broeken van v. Os en Doon en twee punten rijker komt het einde. Hulde jongens, we kunnen het nog en Doon en Wim Addicks een extra pluim; vooral Wim, het was een klein terriertje. Dat we de overwinning feestelijk gevierd hebben, begrijpt u zeker wel. W. de B.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 6