Ir DE KEUZE VAN ADAM ■i) 42 De ,,A" trok met O2 op, Nieuwendiep tegen Blauw- Wit a aan 't kortste eind en de ,,B" verloor na span- nenden strijd met 23 van D.W.S. b. D.W.S. nam de leiding, waarbij de referee 'n handsbal over het hoofd zag. 'n Penalty bracht den stand weer gelijk, waarna onze rechtsbuiten ons 'n 21 voorsprong verschafte. De kans op vergrooting van den voorsprong door 'n tweede penalty bleef onbenut. D.W.S. maakte hierna gelijk en scoorde even voor het einde, ondanks kramp achtig verdedigen van onze jongens, na 'n doelworste- ling de winnende goal. In de achterhoede heeft Hermsen z'n doel keurig ver dedigd, doch moet nog wat sneller leeren wegwerken. Invaller Westrik op linksback-plaats vormde met Scharlau 'n goede verdedingshelft en v. d. Fluit verdient 'n pluim voor z'n onvermoeid zwoegen. HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Ten slotte nog 'n paar woorden over het Neder- landsch elftal. Nadat drie onzer in het elftal gekozen werden, dat in Brussel speelde, ging de T. C. nu nog 'n stapje verder en plukte van het Ajax-veld 'n klaver tje-vier, bestaande uit v. Kol (aanvoerder), W. Ande- riesen, Mulders en v. Reenen. Het klavertje-vier is tot onze spijt door de blessure Van v. Reenen'n klavertje drie geworden, wat zoowel voor v. Reerten als voor het Oranje-elftal erg jammer is. Het spreekt vanzelf dat we trotsch zijn op onze internationals. Zooals het den laatsten tijd gaat ziet het er naar uit of onze club de engros leverancier van het Oranje elftal wordt. Bovendien lijkt ons de keus volkomen gerechtvaar digd. Over van Kol en P. v. Reenen behoeven we hier geen betoog op te zetten, doch ook Anderiesen en Mulders zullen hun plaats waard blijken. Onze spil is 'n plichtgetrouw speler die niet alleen voor zich zelf doch ook voor z'n team speelt en er niet tegen op ziet zoo noodig voor 'n ander de kastanjes uit het vuur te halen, wat lang niet van iedere Ned. Elftal speler gezegd kan worden! En Mulders? 'n Enthousi aste doorzetter met 'n goed schot, alleen nogmaals jammer dat v. Reenen niet naast hem staat. Als Strijbosch nu in de komende wedstrijden eens zoo uit z'n slof schoot dat de T. C hem bij 'n vol gende gelegenheid rechts-binnen zette We hopen, dat onze vertegenwoordigers onze club waardig zullen vertegenwoordigen en wenschen hun van deze plaats goede reis en veel succes! Ze zaten tot diep in den nacht bij elkaar De knappe en „technische" heeren, Ze zaten daarbij met de handen in 't haar En wisten geen team te forceeren. Ze hadden wel keuze in spelers genoeg Maar nérgens ontdekten ze sterre' Totdat één der leden het woord éven vroeg En zei; „Ik weet iemand van vérre!" „Herinnert U zich onzen Adam nog wel? Die nu in de Grasshoppers uitblinkt? Die man is een speler, volhardend en snel, Hij werkt, tot voor 't laatste de fluit klinkt! „Wij hebben hem wel in geen jaren gezien, Maar daarmee valt 't plan niet in duigen! Hij is al sinds tijden, (dat weet U misschien?) Voorzien van de beste getuigen". „Hij heeft referenties te kust en te keur, De Zwitsersche pers zal niet jokken! En stelt hij ons, wat ik niet aanneem, teleur, Wat zou dat? 't. Is toch gokken!!" „Men heeft met D. Kessler hetzèlfde gedaan, ('t Is jaren-en-jaren geleden), Nou geef ik wel toe: onze Dé was een kraan, Maar 't had toch, ook tóén al, een reden!" „Nietwaar? Want bij Adam lijkt mij inderdaad Die reden wel aan te bevelen, Hij is reeds gewend aan het Zwitsersch klimaat En kan op hun velden goed spelen." En mocht het soms zijn dat de Zwitser ons pést Door zélve dien Adam te kiezen, Dan heeft toch óns land d'eerste keus uit het nest, Dus néém 'm! Dat zijn mijn adviezen!" Het eindresultaat is ons medegedeeld, Daar wil ik volstrekt niet op smalen, Maar- als ooit ons land weer in Engeland speelt, Komt Keizer dan tusschen de palen? WOUTER LOEB. Overgenomen uit „De Sportkroniek"

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 4