40 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX oen we Zondag 19 October na 'n wandeling door 'n grauw motregentje bus A hadden be reikt, welke ons a 10 cent naar de Meer zou brengen, zat in voornoemd vehikel 'n jong- mensch zoo akelig valsch Happy Days te fluiten, dat we met eenig wantrouwen den verderen dag tegemoet gingen. Inderdaad heeft het dien Zondag niet aan verdere dissonanten ontbroken. Allereerst het feit, dat twee onzer spelers, v. Reenen en Vunderink, dermate geblesseerd werden, dat in de eerstkomende wedstrijden van spelen geen sprake zal zijn. In de tweede plaats de 12 nederlaag van Ajax II in Hilversum. Eerlijk gezegd hadden we dien nu niet meer ver wacht; wel eenige weken geleden, toen wij onze reserves tamelijk mat de competitie zagen beginnen. Van de laatste wedstrijden waren de berichten even wel weer zoo gunstig, dat we dachten, dat de over winningsmoeheid weer verdwenen was. Intusschen is juist bij deze nederlaag 'n eere-saluut aan 't adres van onze reserves zeker op z'n plaats. Wij moesten diep in de Ajax-archieven teruggaan om de voorlaatste nederlaag te kunnen terugvinden; dat was 14 April 1929 tegen H.F.C. II. Zondag j.l. moesten onze reserves zonder Vogel en Vunderink, Haarlem II op Schoten partij geven. Het heeft er 'n tijdlang ernstig op geleken of een tweede nederlaag volgen zou, de achterstand bedroeg op 'n gegeven moment 14. Toen hebben De Bois en z'n kornuiten nog even de tanden op elkaar gezet en slaag den er zoowaar in nog 'n 64 zege te behalen. De kopgroep is nu als volgt: doelp. gesp. gew. gel. verl. v. t. punten Ajax 2 6 5 0 1 29—9 10 Stormvogels 2 7 4 0 3 1824 8 Z. F. C. 2 5 3 1 1 17—14 7 BI. Wit 2 7 3 1 3 14—13 7 Dat de nederlaag ons niet de eerste plaats gekost heeft, danken wij aan het feit, dat ook Z.F.C. 2, twee puntjes verspeelde in IJmuiden tegen Stormvogels 2. De 00 in Dordt viel ons niet tegen, vooral in aan merking genomen de reeds vermelde blessures. Het uit vallen van v. Reenen verzwakte onze voorhoede aan merkelijk. Vermelding verdient het spel van invaller Vunderink welke 'n goede spil partij vertolkte. Ajax was in de eerste helft, D.F.C. in de tweede de toonaangevende. De thuiswedstrijd tegen H.F.C. leverde weer twee winstpunten op. 'n Half dozijn malen moest v. d. Meulen ons den internationalen rug toekeeren. Met genoegen zagen we onzen opnieuw in het Neder- landsch elftal gekozen spil Wim Anderiesen in actie. Volgens de Sportkroniek hebben we spillen als Anderiesen bij tientallen. Als het waar is, kunnen we de Technische commissie van den N.V.B. geen beteren raad geven dan behalve Wim ook nog twee zulke „an dere" Anderiesens in de halflinie te zetten. Als de heer v. E. ze even aan wil wijzen? De H.F.C.-voorhoede zat intusschen met zoo'n spil als tegenstander met de bekende gebakken peren. In de voorhoede toonde Piet Strybosch weer z'n vonn teruggevonden te hebben. Het vierde doelpunt van hem, 'n keihard schot in den hoek na een voorzet van Mul ders, was het mooiste van den dag. Ook Ten Have was keurig op dreef en bleef, ondanks de plotselinge verandering van links- in rechtbuiten door het wegens blessure uitvallen van Hamel 'n geregeld gevaar voor v. d. Meulen. Onze nieuwe oranje-man in de voorhoede, Mulders, was zeer actief, doch moest wegens 'n opgeloopen bles sure naar de buitenplaats verhuizen, waar hij weer zeer verdienstelijk werk verrichtte. Als team stak Ajax met kop en schouders boven de sympathieke Haarlemmers uit en zeker driekwart van den tijd was de bal op H.F.C.'s speelhelft. Aanvankelijk boden de blauw-witte Haarlemmers heftigen tegenstand doch toen hun halflinie murw ge maakt was door het geraffineerde driehoekspel van Martens en H. Anderiesen met de voor hen spelende vleugels, bleek Ajax verre superieur. Hoeveel mogelijk heden er bij ons zijn in zake de opstelling van de voor hoede bleek wel in dezen wedstrijd. Begonnen werd met: ten Have Mulders Vogel Strijbosch Hamel. Daarna werd het tengevolge van Mulders' blessure: Mulders ten Have Vogel Strijbosch Hamel. Het uitvallen van Hamel bracht de volgende radi cale verandering: Mulders Strijbosch Vogel Volkers t. Have. Alleen Vogel bezette dus den geheelen wedstrijd de zelfde plaats. Dank zij de welwillendheid van Z.F.C. om in Schie- J)

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 2