CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V [r~- 37 In Afd. D is ook nog vrijwel niets gespeeld, dus zijn we er vlug mee klaar. Bartelsman gaat hier vooraan met 2 gew. partijen. In deze afd. spelen de mannen met baarden op het groote biljart. Gehrels was hier op papier de sterkste en na z'n eerste partij, die hij speelde tegen Tump, met een gem. van 4.54 en h. serie van 23, schudde menige „kei" reeds het hoofd. Maar Arie de Wit is niet bang en bracht Gehrels een keurige nederlaag toe. Arie gaat hier aan den kop met 3 gew. partijen, gevolgd door Bogers met 2 gew. part. Maar cracks als „Red Pete", ten Have en v. d. Burg hebben nog niets gespeeld, dus afwachten is ook hier de boodschap. Daar er nog te weinig gespeeld is, wil ik den stand van het oogenblik nog niet in ons blad doen opnemen. Totaal zijn in dit tournooi te spelen 650 wedstrijden. Vrijdag werden er gespeeld 53. Totaal zouden er dus pl.m. noodig zijn 13 weken. Daar wij echter met St. Nicolaas geheel klaar willen zijn, daar de prijsuitreiking dan op 5 December kan plaats hebben, verzoeken wij de spelers, goed onze staatjes te volgen en nu reeds zooveel mogelijk te komen, daar men de Commissieleden hiermede het huilen en smeeken in de laatste weken bespaart. Om maar niet te spreken van spelers, die dan weer de kans zouden loopen om te worden uitgeschakeld. J.l. Vrijdag waren pl.m. aanwezig op onzen clubavond een honderd Ajacieden. Waar blijven die andere honderd leden??? JACK. REGLEMENT VOOR BRIDGE-WEDSTRIJDEN. 1. Van alle inschrijvers wordt verwacht, dat zij geregeld komen en steeds op tijd aanwezig zijn. (8.15). 2. Men speelt gedurende het geheele tournooi met een vasten maat. 3. Er worden twee partijen per avond gespeeld. (8.30 tot 10 uur en 10.15 tot 1.45 uur). 4. Iedere partij eindigt op den aangegeven tijd, ook al is de robber nog niet uit. 5. Winnaar zijn de twee spelers, die, in de halve competitie, welke gespeeld wordt, het grootste aantal punten behalen. 6. Voor het paar dat de meeste robbers in de competitie heeft gewonnen, wordt een extra-prijs beschikbaar gesteld. 7. Honneurs blijven geheel buiten beschouwing en worden dus vanzelfsprekend niet geteld. 8. De telling is als volgt: klaver 6, ruiten 7, harten 8, schoppen 9, sans atout 10 punten. Bij winnen. Iedere overslag 50 punten, en steeds 50 punten voor contract. Bij contre, iedere aangenomen slag 50 punten en iedere over slag 100 punten extra, enboven de lijn dubbel. (Men zij dus voorzichtig met doubleeren). Bij surcontre alles dubbel. Bij verliezen: 1 down 50 punten. 2 down 150 punten. 3 down 350 punten, elke volgende slag 200 punten. Bij contre alles dubbel. In de „vechtmanche" tellen verloren slagen steeds dubbel. Klein-slam geeft 100 punten en Groot-slam 200 punten extra. 9. De boven de streep gemaakte punten tellen ook voor het totaal.' 10. De door beide partijen gemaakte punten moeten steeds apart geteld worden, dus nooit afstreepen. 11. Het tarief waarvoor gespeeld wordt is vrij, en kan voor iedere tafel onderling worden vastgesteld. Mr. BRIDGE. Leden en Donateurs, die een prijsje beschikbaar willen stellen voor de diverse wedstrijden, danken wij bij voorbaat, en helpen ons in het versterken van den clubgeest. R.C.H. II—AJAX II. Wat een genoegen een verslagje te schrijven van ons tweede na een mooie overwinning, behaald door eensgezind willen en fraai spel. De pret begon al in den hal van het Centraal Station, het punt van verzamelen. Enkele heeren, die enkele twee-en-een-halve centstukken over hadden, lieten zich wegen en het kaartje met het juiste gewicht deed dan de ronde. Wim Addicks, die plakken koo- pen moest, stapte onder groote belangstelling op de schaal en een paar vriendschapshanden, die hem tijdens het wegen vertrouwelijk op de schouders gelegd werden: enfin Wim woog 92 K.G. wat niet tegenviel en Wim enkele dartele boksbewegingen deed maken. Vervolgens een spoor, tram en wandeling en we waren gearriveerd. De toss werd verloren en tegen een sterken wind in trappen we af. R.C.H. pakt direct, gesteund door den wind flink aan en de eerste 10 minuten zijn zij ook in de meerderheid. Veel gevaarlijke situaties ontstaan echter niet, aangezien de verdediging zich duchtig weert. Langzaam maar zeker neemt Ajax de overhand, de ballen worden keurig langs den grond doorgegeven en Radsma in het Racing-doel krijgt diverse ballen te verwerken. Bij R.C.H. is het Nachtegaler, die de meeste aanvallen leidt en ook den rechtsbuiten Spoor is van goede wille. Eindelijk bij een uitstekend geleiden aanval zet Heins keurig voor en de 92 K.G.-man kopt schitterend in. Enkele fraaie kansen weten wij hierna niet te benutten, en de ruststand is 10. Onmiddellijk na de thee, als wij het windvoordeel hebben, is het echter R.C.H., die de eerste aanvallen onderneemt. Ajax ziet het gevaar, flink aanpakkende is het Ben Vogel, die een hoogen bal van links keurig langs Radsma kopt. We hebben den smaak te pakken en Vogel benut een fraaie pas en scoort onzen derden goal. Een der Racing-uitvallen bezorgt, hun een tegenpunt, als de rechtsbuiten een hoogen bal van hem in ons doel ziet verdwijnen. Ajax blijft sterker, een doelpunt van Addicks en een pracht schot van Piet Vunderink leveren ons nog twee doel punten en met een 51 overwinning keeren wij huiswaarts. Bij Kuipers op het Stationsplein te Haarlem een kleintje; ik ge1oof ranja met nootjes en balletje gehakt gekocht en zoo kom je binnen of je ziet dat Haarlem je al voor is. De oude cracks als: J. v. d. Berg, Berend Blanken, Schravendijk. Terwijl de sympathieke grijze voorzitter, de Heer Himme onmiddellijk galant vraagtEn de Bois met hoeveel gewonnen?" Jongens, we hebben reputatie en dan is oppassen de boodschap. Maar de goede wil is er en onze capaciteiten zijn niet kwaad. Wij zullen het probeeren een stuk te boksen en Ajax zal niet ontevreden zijn over hun reserve. W. de B. De opstelling van ons tweede elftal voor a.s. Zondag is als volgt: Landzaat v. Os Windt Hangard de Bois Doon Jurriaans Blomvliet Vogel Addicks Twelker J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 7