f -j) 34 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX In de jeugdafdeelingen zagen we Zondag 5 October onze Juniores A debuteeren tegen Volewijckers A. Aanvankelijk hebben we getracht een regelmatig ver slag van dezen strijd bij te houden, doch toen nog voor de rust reeds de tiende goal in het net der tegenpartij verdween, hebben we onze blocnote maar opgeborgen. Het einde kwam ten slotte met 160 en toch was. ondanks het eenzijdige karakter, deze kamp ten volle het aanzien waard. Onze Juniores beschikken over een goed homogeen elftal, waarin het „teamwork" sterk op den voorgrond is geplaatst. Verdienstelijk was vooral het voorhoede- spel, waarin rijkelijk gebruik van de vleugels werd ge maakt, waardoor, ondanks het groote overwicht, nim mer een opstopping voor het vijandelijke doel ontstond. Ook de halflinie getuigde van goed spelinzicht en steunde dikwijls op voortreffelijke wijze den aanval. Onze achterhoede, die ondanks de groote overwinning, nog eenige malen aan den tand gevoeld werd, bleek voor haar taak berekend. Vooral het rustige keep- werk van Middendorp verdient vermelding. Puck Koedijk zorgde voor de note gaie, door het be wijs te leveren dat, mits men over goede technische kwaliteiten beschikt, het niet onmogelijk is, op de doel lijn staand, nog naast te trappen. Zondag j.l. werd het tweede slachtoffer gemaakt, zij het met iets bescheidener cijfers, n.l. S.L.T.O., met 11-2. De Juniores B debuteerden eveneens met twee over winningen, n.l. tegen Z.S.G.O. met 63 en Z.R.C. met 100. Wat vooral in laatstgenoemden wedstrijd op viel was het tekort aan tempo. M. de Boer als links buiten en de kanthalfs Diepgrond en v. Zutphen kon den ons nog het meest bekoren. Het verschil tusschen B. en A. was vooral in tac tisch opzicht groot. Slordig werden de aanvallen af gewerkt en vooral werden de vleugels te veel verwaar loosd door binnentrio en spil. De kortste weg naar doel gaat via de vleugels. De tekortkomingen waren hier voor een groot deel overbodig, bijna alle spelers beschikken wel over zoo veel techniek, dat hun prestaties belangrijk beter kun nen zijn. De Juniores C begonnen met hun eersten tegenstan der, Z.S.G.O. b, radicaal in te maken met 160. Totaal scoorden onze 3 Juniores-teams in vijf wed strijden zestig doelpunten! Onze Adspiranten A begonnen met een onfortuinlijke 12 nederlaag tegen Z.F.C. na een spelverloop, dat ons minstens recht gaf op gelijk spel. Den moed niet laten zakken boys, volgenden keer beter! De ,,B" leverde uitstekend werk, door de ,,A"-elf- JV tallen van A.F.C. en D.E.C. met oneven goal te slaan, hetgeen onze verwachtingen overtrof. De ,,C" mag zich ook dit seizoen verheugen in de belangstelling van vaders, die hun respectievelijke zoons komen aanmoedigen bij de eerste schreden op het „echte" voetbalveld. De pipa's hebben kunnen juichen: tweemaal trok ken onze pukken aan 't langste eind, met resp. 30 en 1. In den laatsten wedstrijd tegen A.D.W. viel het vlotte spel van Roodenburgh op, wat, naar wij hopen, geen aanleiding zal zijn voor hem om te indi vidueel te gaan spelen. Ten slotte nog een algemeene raad aan al onze ad- spiranten. Pingelt niet, speelt samen en.... houdt den bal laag. Jullie elftallen zijn aan den lichten kant. In vele kampen zullen jullie je moeten weren tegen licha melijk sterkeren. In zulke gevallen is meer dan ooit samenspelen en direct afgeven van den bal geboden. Houdt je den bal bij je, tien tegen een dat een steviger knaap dan jij je opzij zet. Dat ballen in de lucht plaat sen verkeerd is, vooral als je zelf en je medespelers aan den korten kant zijn, dat weten jullie zelf wel. Nu je in de praktijk nog richten naar de theorie! Alles bij elkaar geteld hebben onze elftallen over de geheele linie het volgende resultaat behaald: 22 gespeeld, 19 gewonnen, 1 gelijk 2 verloren dus van de 44 bereikbare werden 39 punten behaald 128 maal scoorden de Ajacieden en 31 maal de tegenpartij, Een resultaat dat ongetwijfeld voldoening zal wekken voor allen, spelers en officials die er aan mede gewerkt hebben en niet het minst voor onze ijverige secretaris der elftallen-commissie, want als er één 'n berg werk verzet heeft in de afgeloopen weken dan is het wel Elzenga. En nu?Volhouden! Ondertrouwd JOHANNES HUBERTUS SWEERING eti JOHANNA CAROLINA JOSEPHINA SWEERING AMSTERDAM, 14 October 1930 Middenweg 42. Zacharias Tansenstraat 2. Hartelijke gelukwenschen (Redactie).

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 4