32 CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V ET vertrouwen in ons eerste elftal, in het vorige clubnieuws-nummer gesteld, is niet beschaamd geworden. Wonnen wij van H.D.V.S. met 20, vrijwel geheel tengevolge van het groote verschil in techniek, reeds toen bleek er zooveel „spel" in ons team te zitten, dat we ons niet ongerust behoefden te maken. Het was duidelijk, dat een vonk van geestdrift in het technisch goede doch eenigszins mat spelende elftal, tot explosies zou kunnen leiden, die voor de tegenstanders minder aangenaam zijn. Zondag j.l. tegen het Gooi is de bom gebarsten. Nadat in de eerste 10 minuten 't Gooi met geweldig enthousiasme onze verdediging het vuur na aan de schenen had gelegd, kon men de reactie waarnemen bij ons elftal. Stuk voor stuk herstelden de spelers zich en weldra begonnen de binnenspelers den bal van de Ajax-helft te halen en braken er voor de Gooi-verdediging be nauwde momenten aan. Na ongeveer een kwartier spelens was het Gooi- overwicht gebroken en ontwikkelde onze voorhoede een vlot, intelligent combinatiespel, dat een lust voor het oog was. De ziel van den aanval was v. Reenen, die goede schoten met scherpe passen op de vleugels afwisselde. De drie doelpunten voor de rust kwamen allen van zijn voet en waren stuk voor stuk van fraaie kwali teit. Cohen stond tegen deze scherpschutterskunst machteloos; alle drie de doelpunten waren harde scho ten, in de uiterste hoeken gericht. Vermeld dient nog te worden een juweel van een schijnbeweging, waar mee Strijbosch voor het tweede doelpunt de kans voor v. Reenen schiep. Welken grooten invloed enthousiasme heeft op de prestaties van een elftal, bewees wel het Gooi. Maakte het eerste half uur de geel-zwarte voorhoede den in druk zeer gevaarlijk te zijn, toen daarna het enthou siasme meer en meer verdween, bleef er aan deze linie weinig te waardeeren over en toen na de rust Mulder na een breed opgezetten aanval met een schitterenden schuiver onze vierde goal maakte, zakte het Gooi-elftal geheel af en was het slechts aan keeper Cohen en een stevige dosis geluk te danken, dat het geen inmaak partij werd. Scherpe schoten van ten Have, v. Reenen en Strijbosch gingen rakelings over of naast. Rest nog vermelding, dat de heer Wey uitstekend leidde en door z'n cordaat ingrijpen van het Begin af het ongeoorloofde spel volkomen onderdrukte. Qliet nan Ola foto Desmit Zondag a.s. D.F.C.—AJAX Dat is een van de zwaren. De Dordtsche roodhemden hebben het ons aan den Markettenweg nooit cadeau gegeven. v. Kol en z'n mannen zijn echter voor geen kleintje vervaard, en onze verdediging inclusief Bonneveld doorstond de vuurproef van het Gooi de eerste vijftien minuten uitstekend. Als nu onze Oranje Piet weer dezelfde activiteit ontwikkeld als Zondag j.l. en Hamel werkt z'n rennen en voorzetten nog wat sneller af dan kunnen we niet pessimistisch zijn. Naar we vernemen heeft de E.G. het elftal onge wijzigd gehandhaaft met dien verstande dat bij niet spelen van W. Anderiesen, - en daar is grooten kans op - P. Vunderink diens plaats zal innemen. J

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 2