(r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX27 J f~ - -- ----- - - --- - - zwijgen als het graf, van „le soldat inconnu, tombépour la patrie", dat is een big lie Bill, dat is politiek, en politiek is ook een leugen. Ik bemerkt tot mijn schrik, dat ik al veel te veel ruimte in beslag genomen heb, maar toch wil ik je nog wat vertellen van Ajax III. Daar gaat ie Bill, in telegramstijl: Op een glad veld, in een mieserigen druil-regen speelden we tegen Spartaan II en verloren met 56. We hadden Landzaat, Heinz en Doon aan 't tweede af moeten staan en misten verder v. Klaveren, terwijl eenige andere heeren beweerden, dat zij geen aanschrijving ontvangen hadden, zoodat we niet op zijn sterkst in 't veld kwamen. Met de rust stonden we met 52 achter, haalden daarna op tot 55, maar zagen ons even voor het einde door een penalty een gelijk spel ontgaan. Nu Bill ik stop. Kind regards, BIG BOY. ANTWOORD VAN BILL. BIG BOY! Niet zoo somber ouwe reus, ik ben er van overtuigd dat „The Bestoer" zoo spoedig mogelijk het beloofde uitstapje in orde zal maken. Vergeet echter niet, dat de spelers van het vorig seizoen, thans over diverse elftallen verspreid zijn. M.i. zal het met Kerstmis, als alle elftallen vrij zijn, wel in orde komen. BILL. AJAX II—STORMVOGELS II. Dezen keer hebben onze reserves een uitstekenden wedstrijd gespeeld, wat niet het geval was met onze twee reeds ge speelden. De toestand van het terrein was in de eerste plaats geheel in ons voordeel, aangezien de Stormvogels op onze drassige meervelden zich geheel niet thuis voelen. Dit is dan ook tevens dé oorzaak van onze groote overwinning. Onmiddellijk na den aftrap zijn wij de meerderen, maar door uit stekend verdedigen der tegenpartij blijven doelpunten voorloopig uit. Landzaat in ons doel heeft een gemakkelijken middag en slechts enkele ballen krijgt hij te verwerken. Eindelijk lukt het Wim Addicks ons eerste doelpunt te scoren, hetgeen hij even hierna doet volgen door No. 2. Ajax blijft domineeren, er wordt uitstekend gevoetbald, de ruststand treedt in met 20. Na de thee blijkt de ausdauer den IJmuidenaren parten te spelen. Diverse spelers raken vermoeid, zoodat behoudens enkele uitvallen het een doorloopend Ajax-offensief wordt, waarbij de stand gelei delijk tot 10-0 opgevoerd wordt, waarmede het einde kwam. Land zaat, onze nieuwe doelman, heeft na de rust twee moeilijke ballen prima gestopt en als hij den juisten kijk krijgt om bij sommige gevallen uit het doel te komen, komt het best in orde. Een andere debutant IJpma, heeft heel goed gespeeld, vooral zijn goed geplaatste centers vielen te roemen. Nu nog flink leeren koppen en iets be- wegelijker worden, IJpma, dan kom je er wel. Doon, die de linkshalfplaats bezette, heeft het ook kranig gedaan en de andere heeren hun capiciteiten zijn genoegzaam bekend. De IJmuidenaren, die zeker ook een doelpunt verdiend hadden, waren niet gelukkig. Bij den returnmatch in IJmuiden zal het voor ons zeker niet zoo gemakkelijk gaan. Scheidsrechter v. Lennep: rustig en goed. W. de B. CRICKET. Het valt niet te ontkennen dat de te spelen kam pioenswedstrijden, bij den aanvang van het seizoen, ons eenige moeilijkheden hebben gegeven, waarbij het ge brek aan voldoende reserves duidelijk merkbaar was. Aangezien de sportverg. „De N.B." haar terrein aan „Zeeburgia" had overgedaan, kwam voor het eerst voor de Cricket-afd. het spook terreinnood opdagen. Zee burgia bleek genegen het veld voor de cricketsport af te staan, hoewel een pitch waarop vijf avonden per week wordt gevoetbald geen ideaal bezit genoemd kan worden. Wij mogen dan ook blij zijn, dat er geen on gelukken van ernstigen aard zijn voorgevallen. Enfin, wij hebben ons eigen omgeving kunnen behouden; a.d. Zuid-Wandelweg of elders, voel je je als ajaxied niet direct zoo thuis. Met voldoening zij opgemerkt, dat er steeds meer belangstelling bestaat naar Ajax-prestaties met bat en bal. Dat het eerste elftal in de maand Juni uit vier ge speelde wedstrijden geen enkel puntje wist te behalen, kunnen wij wel op rekening van de buitenlandschs reis schrijven, na afloop hiervan kwam onvolledigheid, waarvan ons tweede elftal vooral in den beginne te lijden had, niet meer voor. Hadden zich bij den aan vang van het seizoen niet een tiental nieuwe beoefenaars aangemeld, waaronder weliswaar eenige heel jonge, het was dit jaar bij één elftal gebleven. Na op 6 Juli thuis van A.C.C. II gewonnen te heb ben, zette ons eerste elftal op 27 Juli definitief haar eindspurt in, en wist het seizoen met vijf achtereen volgende overwinningen te eindigen, zoodoende met zes gewonnen en zes verloren wedstrijden de derde plaats van haar afdeeling innemende. Het tweede elftal speelde van haar tien wedstrijden er slechts negen, drie gewonnen waarvan één m.i., zes verloren waarvan drie m.i., zoodoende slechts vier punten, tegen verleden jaar kampioen A.C.B. Ons hoogste totaal behaalden wij 3 Aug. thuis tegen D.V.C., 160 runs, terwijl 10 Aug. d.a.v. eveneens een thuiswedstrijd tegen V.V.V. II, als laagste score slechts 16 runs gemaakt werden. In 19 innings scoorde Ajax 1288 runs en onze tegenpartij 1107. Eindstand 2e Klasse A. Albion 12 1 8 3 19 Haarlem II 12 1 8 1 2 18 Ajax A 12 6 6 12 D.V.C. 12 2 3 1 6 11 V.V.V. II 12 1 3 1 1 6 9 Vleermuizen 11 4 1 1 5 8 A.C.C. II 11 3 1 7 5 Ex.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 9