CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 25 „Een groep van ongeveer 150 personen, Argentijnsche vlaggen en plakkaten zwaaiend, uitzinnige manifestanten, komende van de Avenida de Mayo, kwam tot voor het Uruguaysche consulaat, in de Calle Tucuman 410, en smeet alles, wat zij maar kon vinden en als projectiel gebruiken, tegen de vensters daarvan. Een tijd lang trachtte de politie tevergeefs, de bende aanvallers te bedwin gen, en slaagde er eindelijk niet zonder groote moeite, in, ze uiteen te jagen. Maar de steenenj-regen had zeven of acht vensters ge broken. Een van de steeneni verwondde lichtelijk een agent. Kort daarna presenteerde zich bij de Asistencia Püblica een man, die kogelwonden aan de linkerpols en de borst had. Hij verklaarde, dat hij, voor het Urugaysche consulaat voorbijgaande, door een politie-agent gewond was. Uit den revolver van een der agenten ontbraken twee kogels „De hoofdcommissaris van politie, vernemend wat er op handen was, zond versterkingen van bereden politie naar de Uruguaysche ambassade en het consulaat". „In de Calle Corrientes werd een groote kolom betoogers ge- organizeerd, die het volkslied zongen en de namen der leden van het Argentijnsche elftal juichte. Onderweg d*wongen de betoogers, die bezems, stokken en dergelijke voorwerpen droegen, onderweg uit de huisingangen gestolen, en nationale vlaggen en vaandels van voetbalclubs zwaaiden, de voorbijgangers en buurtbewoners, voor deze hun hoeden af te nemen. Wie dit niet deed, zag zich den hoed van het hoofd slaan." „Bij eenige winkels werden de vensters ingeslagen." We zouden zoo nog honderden citaten kunnen publiceeren, van dergelijken inhoud. We willen volstaan met een nuchter berichtje over de landing van de Argentijnsche voetbal-toeschouwers in Montevideo: „De Argentijnsche passagiers, die dezen morgen zich in grooten getale ontscheept hebben, werden verrast door een ongewoon be sluit, onverwacht genomen door de haven-autoriteiten. Terwijl zij de douane-kantoren moesten doorgaan, stelden de douane-beambten niet alleen een nauwkeurig onderzoek in valiezen en pakjes, maar legden ook beslag op alle wapenen, die de passagiers bij zich droegen. De revolvers, ploertendooders en andere wapenen, door de beamten van de haven van Montevideo bij deze gelegenheid in beslag genomen, beloopen 5000 stuks." Nu zal men zeggen: „de aldus betrapten schaamden zich vreese- lijk." Geenszins. Het telegram, waaruit we het bovenstaande citeeren, voegt er zeer naïef aan toe: „Deze maatregel heeft niet alleen verbazing gewekt bij de passagiers, maar ook protesten bij de aldus benadeelden." U ziet: gasten, die naar een voetbalwedstrijd gaan, hebben wapenen onder welke schietwapenen bij zich. Wapen dragen is natuurlijk verboden. Zij hadden verontwaardigd kunnen zijn, als men wapenen bij hen had gezocht, en die niet had gevonden. Maar zij protesteeren, omdat zij wèl gevonden zijn, en in beslag zijn genomen. Het zou interesant zijn, bespiegelingen erover te houden, wat er gebeurd zou zijn in het stadion te Montevideo, als men die wapenen niet in beslag genomen had. Overigens beperkte de maatregel zich niet tot passagiers, die uit Argentinië kwamen: aan den ingang van het stadion werden alle binnenkomenden gefouilleerd. Detail van een délicatesse, die men

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 7