CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX V J 24 Slechts éénmaal werd dat wegens tijdgebrek in dit seizoen nagelaten en juist in dien eenen wedstrijd werd een punt verspeeld. Arsenal staat er thans uitstekend voor met 8 gesp. 7 gew. 1 gel. 0 verl. Het vraagstuk of Keizer eventueel weer gerechtigd zou zijn voor ons te spelen, kunnen we al zijn wij er van overtuigd dat, waar Keizer nog steeds zuiver amateur is, zulks zonder meer kan gebeuren voor- loopig buiten beschouwing laten. Het ziet er voorals nog niet naar uit, dat Keizer zich weer in Holland zal vestigen. Vanzelfsprekend laten we een wonen in Londen en elke week naar Holland reizen om een voet balwedstrijd te spelen, buiten beschouwing. Een ander punt is, of men bij een eventueel ver vangen van onzen nationalen doelman v. d. Meulen niet eens aan Keizer zou kunnen denken. Als we ons goed herinneren, speelde de Deensche spil Midleboe destijds ook geregeld in een Engelsch prof team. Vaag meen ik mij te kunnen herinneren dat zoo iets ook reeds bij ons voorgekomen is. n.l. met N. Bouvy welke naar ik meen ook eenigen tijd voor 'n reserve elftal van een der Engelsche prof clubs uitkwam en gedurende die periode toch z'n plaais in het Oranje elftal bleef bezetten. Ten slotte vroegen we Gerrit, hoe hij zelf z'n snelle carrière vond. Och, gewoon, was het antwoord. Vroeger, toen ik als jongen van een jaar of acht bij Ajax achter het doel stond, leek het me een ideaal bij de Ajax-adspiranten te spelen, later leek het me geweldig bij Ajax I onder de lat te mogen staan en toen ik in Londen de prof clubs voor een publiek van tienduizenden zag spelen, dacht ik dat het spelen in zoo'n milieu iets buitengewoons moest zijn. En nu? Ik kan niet zeggen, dat ik me onder de Arsenal lat anders voel dan indertijd bij de Ajax juniores. Deze uitlating bevestigde onzen indruk: Keizer is Keizer gebleven, de eenvoudige jongen, die met hart en ziel het voetbalspel beoefentzonder te ver geten dat het per slot van rekening toch altijd nog maar een spel is! Gerrit Keizer, dat het je goed ga in Londen, zoowel in je maatschappelijke als in je voetbalcarrière, dat is de wensch van alle Ajacieden! ZUID AMERIKAANSCHE VOETBALZEDEN. Door vriendelijke bemiddeling van den Heer Hazewinkel, tevens teekenaar van de in dit artikel geplaatste illustratie, ontvingen we „Ons Weekblad", orgaan voor de Nederlandsche kolonie in Argentinië. Het hoofdartikel van dit blad geeft zoo'n interessanten kijk op de voetbaltoestanden in Zuid-Amerika, dat we het volgende daar van overnemen: DE GROOTE GEBEURTENIS. Als je merkt, dat twee Zaterdagmiddagen achtereen je radiotoestel het symphonie-concert van de Asociación del Profesorado Orques- tral niet weergeeft, maar in plaats daarvan een reeks barbaarsche kreten doet hoorcn, die je, uit onbekendheid met de terminologie, niet begrijpt; Als je merkt, dat je op Woensdagmiddag, per „colectivo" op weg naar Palermo, niet door de Avenida de Mayo moogt rijden- maar langzaam je weg moet zoeken door de meest Spaarsche straat van Buenos Aires, de Calle Victoria; Als je loopjongen je op dienzelfden middag om vacantie vraagt, zonder dat er een tante, grootmoeder of achternicht gestorven is; Als je merkt, dat je op dienzelfden dag, van Palermo terug- keerend alweer per „colectivo", dien taxi der armen twintig minuten doet over het traject van Plaza Congreso naar Plaza Mayo; Als je merkt, dat op dienzelfden middag de groote winkels op de Avenida de Mayo hun rolluiken beginnen te sluiten zonder dat het een feestdag is; Als je merkt, dat er in de heele stad een ongekende opwinding heerscht, en zelfs je colectivo-chauffeur zóó nerveus is, dat hij vergeet, met iets in botsing te komen; Als je merkt, dat tal van zakenhuizen hun personeel vrijaf geven, en dat voor iederen handel in radio-artikelen de menschen staan in wat Vondel noemt „dikke drommels"; Als je detachementen bereden politie de Plaza de Mayo ziet bewaken. Dan krijg je zoo'n vaag gevoel, als ware er iets bijzonders gaande; als ware er een revolutie ophanden; als ware de peso plotseling boven pari gestegen, of als hadden personalisten en bloquisten zich in teedere omarming verzoend, of als hadden de V. S. zich plotseling versovjetizeerd, of als had president Yrigoyen plotseling zijn ontslag ingediend. Kortom, alsof er iets aan het gebeuren was. Er was dan ook iets aan het gebeuren. In Montevideo werd een voetbalwedstrijd gespeeld, en ik meert me vagelijk te her inneren, dat een der spelende partijen zelfs gewonnen heeft. Waar tegenover staat, dat de andere spelende partij verloren heeft. Een bloemlezing van de berichten, die in intiem verband staan met deze gewichtige gebeurtenis, volge hier. Ik ontleen ze aan verschillende bladen, en zal de moeite niet nemen, de bron telkens te citeeren, maar volstaan met op mijn woord te verzekeren, dat ze ontleend zijn aan de vier meest gelezen bladen van Argentinië, en letterlijk uit deze vertaald. Ik citeer ze te hooi en te qras:

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 6