CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX IV 23 dat een der scouts; van Arsenal den volgenden wed strijd van Margate tegen Northampton bijwoonde. Hoewel Margate met 60 verloor, was het doelver- dedigen van Keizer zóó goed geweest, dat reeds toen een poging gedaan werd om Keizer in de Arsenal- gelederen te halen. Gerri't wilde echter midden in het seizoen Margate niet in den steek laten en de zaak werd opgeschort tot het einde van het seizoen. Arsenal's manager, de heer Chapmann, trok er toen op uit en Keizer debuteerde bij Arsenal, en met succes! Hij kreeg den raad van Chapmann mee te spelen met „heart and soul" en was ook in Londen direct de favoriet van het publiek. Er waren natuurlijk moeilijkheden te overwinnen. Tegenover spelers van klasse, die alles uitbuiten om tot een doelpunt te komen, moet een doelman geweldig op z'n qui vive zijn. Het is een voortdurend oppassen om bijv. bij een corner niet zoodanig ingesloten té wor den dat men niet bij den bal kan komen. Eigenaardig is verder het uittrappen. De keeper trapt den bal direct zelf van den grond in het veld. Het zoo genaamde „opwippertje" van den back is onder prof. voetballers te gevaarlijk. Zoodra daartoe aanstalten worden gemaakt, staan een stuk of drie spelers van de tegenpartij in start houding op de strafschoplijn en niet zoodra heeft de back den bal geraakt, of de keeper wordt reeds van alle kanten aangevallen. Reeds tweemaal verdween Keizer in de acht ge speelde wedstrijden met bal en al in het net, doch beide malen was het op ongeoorloofde wijze gebeurd en gaf de scheidsrechter een vrijen schop. Desniettegenstaande bevalt het Keizer in z'n nieuw milieu uitstekend. Geweldig interessant vindt hij het spel, ook als hij het. als doelverdediger gadeslaat en er wordt van allen het uiterste gevergd. Ook het theoretische gedeelte "jvordt bij de Engelsche clubs niet verwaarloosd. De Hollanders bedienen zich graag van het Duitsch spreekwoord dat „Alle Theorie grau ist", de Engelschen denken er anders over. Vóór eiken wedstrijd vindt er een z.g. players meeting plaats. Spelers en reserves vergaderen onder leiding van den manager, bespreken eventueel gemaakte fouten en te kortkomingen, analyseeren de sterke en zwakke pun ten van de tegenpartij en ontvangen van den manager instructies voor de te volgen taktiek. it 'KEIZER nog als junior in het V.V. A. tournooi in 1927

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 5