(r CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 21 J bal kwam bij Wim Volkers en onder uitbundig gejuich van de roodwitte supporters ging de gelijkmaker in het IJmuider doel. De wedstrijd wordt dan zeer spannend en Bonne- veld moet tal van malen handelend optreden, wat hij naar behooren doet. Eenmaal weet onze doelman door resoluut uitloopen het gevaar te keeren. Het is echter uitstel van executie. Vijftien minuten voor het einde scoort Stormvogels onhoudbaar voor Bonneveld haar tweede doelpunt. Onze voorhoede, goed door den kranig doorzettenden Martens gesteund, zit er dan wat steviger op en na eenige afgeslagen aanvallen glipt plotseling ten Have door de Stormvogels defensie heen naar binnen en met een keurigen schuiver langs den uitloopenden doelman maakt Bob gelijk (22). Geen minuut later krijgt Ajax een prachtkans op de over winning. Een schot ketst van de lat terug en Strijbosch toesnellend kopt den bal juist over de lat. Dan volgen nog eenige spannende momenten voor ons doel. Bonne veld verricht een fraaie safe en vlak voor het einde kruipen we door het oog van de naald, als over Bonne veld heen de bal tegen de lat ketst en na veel moeite weggewerkt wordt. Beide partijen mogen met het gelijke spel tevreden zijn. Voor pessimisme is echter nog geen plaats. Onze twee Pieten in de voorhoede kunnen véél beter en zullen dat zonder twijfel Zondag a.s. laten zien. Bonneveldvan KolDiepenbeek vormden een uit stekende verdediging en ook onze halves en vleugel spelers speelden wel zoodanig, dat we met vertrouwen de verrichtingen van ons „Eerste" tegemoet zien. Als Zondag a.s. bij onzen eersten wedstrijd in eigen home elk z'n beste beentje voorzet, dan twijfelen we niet aan het resultaat. Ajax 2 zagen wij door het afkeuren van Ajax I Excelsior I ten tweede male in actie. De toestand van het speelveld was ditmaal echter nog slechter dan bij den eersten wedstrijd. Het E.D.O.-veld werd vooral na de pauze door de hevige slagregens in een moeras herschapen, wat in combinatie met het wat lange gras, het drijven met den bal buitengewoon lastig maakte. Toch was er één speler in staat alle moeilijkheden te overwinnen, n.l. Wim Hangard, die zoowel wat steu nen als verdedigen betreft, een voortreffelijke partij speelde. Jurriaans knalde na ongeveer een kwartier spelens den eersten bal in het E.D.O.-doel. Een benauwd mo ment voor ons doel wordt direct gevolgd door een snellen aanval, waarbij de bal langs den uitgeloopen doelman ten tweede male in de E.D.O.-goal belandt. Het derde doelpunt kwam weer van den voet van Jurriaans en wederom uit een voorzet van Twelker E.D.O. doet hierna een poging tot herstel en haar linksbuiten scoort met een fraai diagonaal schot. De tweede helft was, mede door het steeds slechter wordende veld, de minste. Geruimen tijd omzwermde onze voorhoede het E.D.O.-doel zonder succes, tot ein delijk, na goed doorzetten van de Bois, Vogels het vierde doelpunt scoort. Zondag j.l. waren onze reserves weer ouderwetsch op dreef. Met 100 moest Stormvogels 2 de meerder heid van de Bois erkennen. Uit 3 wedstrijden 6 punten, 17 goals vóór en 2 tegen, 't is een fraai begin! Ajax 3 kreeg door een futloos begin vrij spoedig een 03 achterstand tegen Spartaan 2. Ruststand was 2-5. De tweede helft speelden de heeren voor wat ze waard waren en slaagden er in 55 er van te maken. Een penalty vlak voor het einde werd ons noodlottig en met 56 gingen de puntjes verloren. Ajax 4 scheen een vrij gemakkelijke overwinning te zullen bevechten op Z.V.V. 2. Brink scoorde het eerste doelpunt, Botschuijver even na de rust het tweede, waarmede ons overwicht lang niet sterk genoeg uit gedrukt was. Onze voorhoede was dan ook verre van productief. Tot 10 minuten voor het einde, bleef de voorsprong gehandhaafd, waarna een hevig Z.V.V. offensief, gepaard gaande met een inzinking in onze gelederen, oorzaak werd dat Z.V.V. den stand nog gelijk kon maken. Het groote gebrek van ons vierde elftal was gemis aan tempo. Alles ging veel te langzaam en daardoor kregen de stevige Zaansche verdedigers steeds gelegen heid in te grijpen. De beste speler van het veld was Jaap van Leeuwen, die technisch en tactisch uitblonk. Als deze jongeman zoo ernstig z'n sport blijft be oefenen als tot op heden het geval was en daarbij nog kans ziet wat steviger uit de kluiten te schieten, dan kan Ajax van dezen ex-junior nog veel pleizier hebben. Vermeldenswaardig is nog dat de scheidsrechter 'n vrijen schop wegens haken gaf binnen het straf schopgebied. Dat was natuurlijk onjuist, of men geeft in een der gelijk geval penalty, of men straft in het geheel niet. Ajax IV verzuimde echter te protesteeren.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 3