V CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX 20 De Boer keept niet meer Het staat er zoo simpel en toch zal het voor ons allen moeilijk zijn er aan te wennen. De Ajax goal zonder Jan de Boer, we kunnen het ons nog niet goed indenken. Jan was een doelverdediger met eigen stijl. In het stopwerk tusschen de palen, het technische gedeelte, waren hem velen gelijk, doch op een zeer belangrijk punt, het tactische, is hij o. i. nog niet geëvenaard. „Aandacht" was de troef van onzen doelman, nim mer verloor hij den bal uit het oog, steeds overzag hij spel en spelers en wijzigde, óók als geen direct gevaar scheen te dreigen, z'n positie. Het gevolg was, dat hij heel wat ballen met gemak kon stoppen die een ander slechts met acrobatiek uit z'n net kon houden. Na de diverse individueele pogingen om de Boer tot andere en voor ons betere gedachten te brengen, heeft ook nog het Bestuur officieel een poging gedaan, doch alles vergeefsch. Jan de Boer hield vast aan zijn besluit en met hem verdwijnt een fijne, faire speler van het groene veld, die door velen, ook buiten onzen eigen kring, gemist zal worden. We hopen onzen doelman nog tot het schrijven van eenige „Ajax-memoires" te kunnen brengen en zullen deze dan in onze Ajax-krant publiceeren. Het debuut van ons eerste elftal. Toen het eindsignaal in IJmuiden weerklonk, barst ten beide supportersgroepen in vreugdegejuich uit en waren beiden tevreden dat het zóó afgeloopen was. Dat was dan ook wel het eenige punt, waarop beide partijen van gelijke meening waren; gedurende den wedstrijd lagen de supporters van Mokum en IJmuiden rijkelijk met elkaar overhoop. De wedstrijd zelf was dan ook wel zeer sensationeel. Geheide kansen aan beide zijden werden gemist en scheidsrechter Israëls heeft handen vol werk gehad om het spel binnen de perken te houden. Zonder twijfel hadden we kunnen winnen en de oor zaak dat we een van de puntjes bij de Stormvinken hebben moeten laten, ligt voornamelijk daaraan dat ons binnentrio wat al te veel ontzag had voor de stoere Stormvogels verdediging. Pas het laatste kwartier ris keerden de heeren wat meer en toen bleken Haak en Koster toch lang niet zoo zeker als vóórdien. Het eerste half uur kenmerkte zich door een vrijwel geregeld Ajax overwicht, zoo nu en dan door felle uit vallen der IJmuidenaren onderbroken. Reeds na 5 minu ten loste Hamel, na een voorzet van ten Have, een mooi schot in den bovenhoek, dat de IJmuider doelman er fraai uithield. Steeds weer golfde het spel in de richting van het Stormvogels doel, doch slecht schie ten eenerzijds en goed verdedigen anderzijds waren oorzaken, dat ons overwicht niet het gewenschte ge volg had. Eenmaal dachten we Volkers te zien scoren, doch hij dreef wat te lang met den bal en werd toen op ongeoorloofde wijze ten val gebracht, wat den ar biter ontging. In deze periode viel een goed driehoek- spel van VolkersHamelH. Anderiesen te zien, dat echter te veel overdreven werd. Een kleine reactie na dit overwicht werd ons noodlottig Een moment stond vrijwel het heele elftal stil en kon de rechtsbuiten ongehinderd opdrijven en voorzetten. Diepenbeek wilde den voorzet onderscheppen en werkte den bal in eigen doel. De tweede helft werd door Stormvogels zeer enthou siast ingezet en het duurde eenigen tijd voor onze menschen hun spel weer konden ontplooien. Na onge veer een kwartier spelens zit van Reenen er eens wat steviger op, twee Stormvinken botsen tegen elkaar, de

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 2