WER?trud VERfLAGEN CLUBNIEUWS DER A. F. C. AJAX J ~^\1 13 AJAX II WINT EEN FRAAIEN BEKER. Dat Ajax goede reserves heeft kan aan de hand van de behaalde successen, het afgeloopen seizoen ongeslagen kampioen en de fraaie overwinningen voor den Jtioldert- en N.V.B.-beker niet ont kend worden. De B.C. kan dan ook, mits uitsluitend practisch werkend, een tweede elftal samenstellen wat vele le klassers te sterk Zou blijken. Komen er bij den aanvang der competitie geen groote wijzigingen in het elftal, dan zal het zeer zeker weer onder de sterksten hunner afdeeiing behooren. De inzet is in ieder geval uit stekend geweest, flink door blijven trainen en de boddy's fit ge houden, dan belooft het weer een prettig seizoen te worden. Bn nu het Volewijckers-tournooi: Deze vereeniging speiende op een fraai gemeente-terrein, met keurige kleedkamers en waschgelegenheid, gelegen aan den over kant van 't lj, heeft haar lü-jarig bestaan 'gevierd met als hoofd schotel een groot voetbaltournooi. In de eerste afdeeiing speeiden de gastheeren, het vorig seizoen kampioen 3e klasse K.N.V.B.; D.E.C., kampioen 2e klasse K.N.V.B.; Blauw-Wit II, een der goede reserve-elftallen en Ajax II, als kam pioen der reserve le klasse. Het eerste treffen was tusschen D.E.C. en Blauw-Wit II op 17 Augustus 1.1. D.E.C. won met 43. De tweede match op 24 Augustus VolewijckersAjax II. Dat de Volewijckers in hun eigen omgeving populair zijn, bleek wel hieruit, dat er naar schatting 4 a 5000 toeschouwers aanwezig blijken te zijn, waaronder ook tal van trouwe Ajax-supporters. Ons elftal stelt zich als volgt op: Bonneveld, v. Os, Puttelaar, Hangard, Vunderink, de Bois, Jurriaans, Blomvliet, Vogel, Addicks Reys. Onmiddellijk na den aftrap wordt er in flink tempo gespeeld. Ajax is sterker, maar de tegenpartij geeft zich ten volle en hun uitvallen zijn niet zonder gevaar. Aanvankelijk wil het in onze voorhoede niet vlotten, zoodat het geruimen tijd duurt voordat wij onzen eersten goal scoren. Vrij spoedig maakt de tegenpartij met een schitterend schot gelijk. Onze jongens begrijpen dat ze het niet cadeau krijgen, pakken flinker aan en twee kort op elkaar volgende doelpunten is de belooning. Het spel is het aankijken zeker waard en de spanning wordt weer verhoogd, als de Volewijckers weder met een fraai doelpunt hun achterstand verkleinen. Spoedig hierop volgt de rust. In de kleedkamer zijn wij het eens, dat we zeker kunnen winnen, mits we energiek aanpakken. Nauwelijks heeft de scheidsrechter het signaal voor de tweede helft gegeven, of onze jongens zitten voor het vijandelijke doel. Er wordt uitstekend gecombineerd en de Volewijckers kunnen het tempo en spel niet meer volgen. Goede doelpunten van Vogel, Addicks en Blomvliet brengen den stand geleidelijk op 92; als het tempo een weinig zakt, maken de Volewijckers nog een verdiend tegenpunt. Zoo eindigde deze wedstrijd in een fraaie 93 overwinning. Puttelaar en v. Os speelden een degelijke back-partij. Jammer dat Puttelaar, die ongeveer 1 jaar rust gehouden had, 10 minuten voor het einde weer last kreeg van zijn oude blessure. Hij werd vervan gen door v. Rooy. Reys, als linksbuiten, moet maar serieus oefenen, dan zal het wel beter worden. De tegenpartij was nog al stevig. Henk Blomvliet, die zwak begon, werd steeds beter en had na de rust pracht momenten voor doel. Piet Vunderink en Hangard de ware ruggegraat; Jurriaans als rechtsbuiten had brillante momenten en Vogel en Addicks zijn als altijd taktisch en technisch. Wim nijdig en vinnig; wat kan die rakkert mopperen en het mooiste is, hij weet het in zijn enthousiasme zelf niet. Ziedaar een kleine critiek over ons eerste optreden. Bonneveld, onze doelman, bijna vergeten. Nou Jan, de jongens willen je niet kwijt hoor, dus dat zegt genoeg. Scheidsrechter Katoen uitstekend. Van onze tegenpartij de doelman niet zoo best en het binnen trio het beste deel der ploeg. Schieten uitstekend, overigens een fraaie stevige ploeg, die het wel doen zal. 31 Augustus: VolewijckersBlauw-Wit II 32. 7 September: D.E.C.Ajax II. D.E.C. heeft eenige invallers en ook onze ploeg heeft invallers. Ons elftal was: Landsaat, v. Rooyen, Klaver, Hangard, Vunderink, de Bois, Jurriaans, Blomvliet, Vogel, Addicks, Mulders. Puttelaar en v. Os waren beiden geblesseerd; Bonneveld was naar Wageningen en Reys vervangen door Mulders. Voor ongeveer een dikke 2000 toeschouwers wordt onder leiding van scheidsrechter de Beer om twee uur afgetrapt. Aanvankelijk wisselen goede en slechte momenten elkaar bij beide partijen af. Ajax is echter iets sterker. Doelpunten komen echter niet vlug, daar de verdedigingen de baas blijven en D.E.C. den buitenspelval met succes toepast. Het vlotte spel leidt er zelfs door. Onverwachts ontstaat ons eerste doelpunt. Een corner op ons doel wordt goed weggewerkt, de D.E.C.-verdediging is wat opgedrongen, de bal belandt bij Jurriaans, deze rent op het D.E.C.-doel af, geeft een vliegend schot, brillant door den D.E.C.-doelman uit het doel ge werkt; de bal belandt bij Mulders en deze weet met een schuiver den nog niet geheel herstelden doelman te passeeren. Een verdiend mooi doelpunt. Tot rust geen verdere bijzonderheden. Tijdens ons kopje thee zijn over het al of niet winnen de meenin gen eenigszins verdeeld. De spelers zelf zijn terecht optimistisch, daar wij altijd bij een niet te sterken tegenwind ons beste spel spelen. Onmiddellijk na de rust blijkt dit ook en wij spelen thans heel goed. De D.E.C.-verdediging houdt dapper stand, maar kan niet verhinderen, dat eerst Vogel en later Mulders den stand op 30 brengen. Kort voor het einde komt D.E.C. gelukkig aan een tegen punt. Verder komt het echter niet en als scheidsrechter de Beer, die den in prettige verstandhouding gespeelden wedstrijd goed leidde, het eindsignaal floot, is de le prijs voor Ajax. Onze nieuwe achterhoede, backs en doelman, hebben zich best geweerd, elkaar niet in den weg loopen jongens. Blomvliet was niet zoo goed als tegen Volewijckers. Henk, je ausdauer dat is je zwakste punt. Elk elftal hooger is ook een tempo hooger. Mulders was een versterking; de verdere heeren die kennen de knepen wel en allen bedankt voor den goeden geest en samenwerking. D.E.C. heeft goede krachten, vooral de spil viel op, maar of ze weer kampioen worden geloof ik niet gemakkelijk. W. de B.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 3