Il No. 2 DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1930 14de JAARGANG DE EERSTE COMPETITIEDAG Verschijnt onder leiding van: fi. L DESmiT m. 3. ROOCHflfiS 3. 0UDHEU5DEH Zondag j.l. is het denkbeeldige competitierad begon nen te draaien met het resultaat dat de eerste omwen teling ons uit 3 wedstrijden 6 punten bracht. 100 pCt resultaat wil echter nog niet zeggen 100 pCt. tevredenheid. We woonden 2 van de 3 wedstrijden persoonlijk bij, n.l. die van ons tweede en derde elftal en kunnen niet anders zeggen, dan dat het vertoonde spel teleurstel lend was. Wel moeten de bijzonder ongunstige omstandigheden in aanmerking worden genomen veld en bal werden door de aanhoudende regenbuien tot hun maximum van glibberigheid gebracht doch dat neemt niet weg, dat we met het resultaat niet zóó in ons schik zijn dan wanneer dit door goed spel verkregen was. Ajax 2, dat zoo schitterend begonnen was door in het Volewijckers tournooi eerst de Mosveld-bewoners in eigen home met 93 te kraken en daarna D.E.C. met 3—1 uit te bekeren, liet tegen BI. Wit 2 niet dat spel zien, waarop men, gezien voornoemde resultaten, meende te mogen rekenen. Het beste deel van ons reserve-team vonden we de halflinie waarin Hangard met z'n handige dribles en Vunderink met z'n forsche trappen naar de vleugels, opvielen. Windt en van Os lieten vooral te wenschen over, wat betreft het samenspel met hun kanthalves. Ook de voor hoede waarin Vogel zeer mat speelde, liet slechts spo radisch goed voetbal zien. Het beste moment vonden we het scoren van den gelijkmakenden goal met fraaien schuiver door Ad- dicks, na goed werk van Vogel en Twelker. Twee welverdiende, doch geen mooie doelpunten in de tweede helft brachten ons tenslotte 'n 31 over winning. Wij twijfelen er echter niet aan, of De Bois en z'n mannen zullen Zondag a.s. in Haarlem uit 'n ander vaatje tappen en hopen bij 'n volgende visite weer eens op 'n ouderwetsch partijtje getracteerd te worden. Het derde elftal dat we Zondagmorgen tusschen eenige fiksche regenbuien door zagen debuteeren te gen D.E.C. 2 maakte ook geen grootschen indruk. Toch gelooven we, dat de achterhoede en midden linie op 'n normaal veld, hun mannetje wel zullen staan. In de voorhoede hebben we echter nog niet veel ver trouwen. De center-voor voldeed niet aan de eischen welke men voor het bezetten van die plaats moet stel len. De linksbinnen kwam vooral tempo tekort. Rechts binnen Heins beviel ons het beste van dit aanvals- quintet. Men denke hier aan Reynolds wijze spreuk, dat „De lucht voor Fokker is". Bal langs den grond, boys! Nadat 'n penalty ons 'n 01 achterstand bezorgd had, scoorde D.E.C.'s rechtsback voor ons de gelijk maker. Heins maakt met 'n goed schot er nog vóór de rust 21 van en Schubert kopte in de tweede helft de derde goal in D.E.C.'s net. Aan den anderen kant van den Middenweg kampten Ajax 4 en D.E.C. 3 met het resultaat, dat ook hier Ajax de puntjes inpalmde en den wedstrijd met 53 won.

Clubnieuws Ajax (vanaf 1916) | 1930 | | pagina 1